۵۸ هزار نیروی اضافی در آموزش‌وپرورش حقوق می‌گیرند و کار نمی‌کنند

وزیر آموزش و پرورش در نشست با مدیران کل و کارشناسان معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اظهار داشت: اگر تحولی بخواهد در آموزش و پرورش صورت پذیرد، شروع آن از معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی است که زمینه ایجاد هرگونه تحول در آموزش و پرورش را فراهم می‌سازد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از […]

وزیر آموزش و پرورش در نشست با مدیران کل و کارشناسان معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی اظهار داشت: اگر تحولی بخواهد در آموزش و پرورش صورت پذیرد، شروع آن از معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی است که زمینه ایجاد هرگونه تحول در آموزش و پرورش را فراهم می‌سازد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از تسنیم، علی اصغر فانی، با انتقاده از تمرکز گسترده‌ای که در آموزش و پرورش وجود دارد، گفت: تمرکز زدایی نیز باید از همین معاونت آغاز شود.

وزیر آموزش و پرورش با مرور ۴ سیاست توسعه مشارکت، عملیاتی کردن بودجه براساس سرانه مدارس، ساماندهی نیروی انسانی و مدیریت آموزشگاهی اضافه کرد: یکی از کارهای خوبی که در ستاد بودجه انجام شده، تنظیم احکام بودجه سال ۹۳ براساس این ۴ سیاست اعلام شده است که جای تشکر دارد.

وی افزود: از این به بعد کار دشوارتر است، زیرا باید آئین نامه‌های اجرایی آن نوشته شود و من تاکید کرده ام در نوشتن آئین نامه تسریع به عمل آید تا پس از تصویب بودجه، آموزش و پرورش اولین دستگاهی باشد که آئین نامه اجرایی احکام بودجه را آماده کرده است.

فانی به دو رویکرد متفاوت در سرانه‌ای کردن بودجه اشاره کرد و یادآور شد: گروهی این اقدام را مثبت و گامی در جهت تمرکز زدایی و توزیع  متوازن قلمداد کرده و افرادی نیز آن را نگران کننده توصیف کرده‌اند البته قرار بر این است ابتدا بصورت آزمایش  در تعدادی از مدارس به اجرا در آید و پس از بررسی‌های لازم و باز خوردگیری و اصلاح به سایر مدارس تعمیم یابد.

وی در ادامه افزود: در تئوری‌های مدیریت سازمان به عنوان یک موجود زنده توصیف می شود اگر مقررات از انعطاف پذیری و مدیریت توانمند برخوردار نباشد به مرگ سازمان منجر می شود. لذا ایجاد انعطاف، تمرکز زدایی و مدیریت قوی و توانمند از لوازم ادامه حیات سازمان است.

وزیر آموزش و پرورش با انتقاد از تخصیص ۹۸ درصد بودجه به هزینه پرسنلی گفت: با ۲ درصد باقیمانده نمی توان کار تحولی چشم گیری انجام داد، لذا باید تلاش کرد تا با کاهش ۲درصد هزینه‌های پرسنلی آن  را به ۹۶ درصد برسانیم و این کار با توزیع مناسب انسانی متناسب با نیازهای آموزش و پرورش امکان پذیر است .

وی از وجود ۵۸ هزار نیروی اضافی که حقوق می گیرند و کار نمی کنند یاد کرد و افزود: اصلاح این وضعیت به صرفه جویی بیش از هزار میلیارد تومان منجر خواهد شد و تخصیص آن به نیروهای توانمند موجود انگیزه و بهره وری آنان را نیز افزایش خواهد داد.

فانی با تاکید بر آن که هرگز قولی ندهید که نتوانید عمل کنید، زیرا عدم انجام تعهدات جایگاه وزارتخانه را تضعیف خواهد کرد، اضافه کرد: چرا باید برای انجام کارهایی اعتباری پیش بینی نشده و لذا بخش عظیمی از بدهی‌های موجود ناشی از همین بی برنامگی‌هاست . به همین دلیل تاکید کرده ام هیچ طرحی بدون پیش بینی محل اعتبار آن و پیوست مالی پذیرفته نشود.

وی به لزوم ایجاد توازن بین دریافتی‌های حوزه صف و ستاد اشاره و افزود: چگونه است که بهترین نیروهای حوزه ستادی ۲ سال آخر ترجیح می دهند به جای آنکه بمانند و از تجارب ارزشمند آنان آموزش و پرورش بهره مند شود  معاونت دبستانی را ترجیح می دهند؟

وی به معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی  ماموریت  داد تا با تشکیل جلسات کارشناسی برای این مشکل راه حل مناسبی پیدا کنند تا هر روز شاهد عزیمت کارشناسان خبره از حوزه ستادی به مدرسه نباشیم .

فانی با انتقاد از استخدام های دستوری که متناسب با نیازهای آموزش و پرورش نیست، اظهار داشت: در این خصوص باید در این مورد خاص با حساسیت تمام نیازهای آموزش و پرورش احصاء و متناسب با آن اقدام به جذب نیروی انسانی کرد.

وی با تاکید بر این نکته که آموزش و پرورش بنگاه کاریابی نیست، افزود: افراد فراوانی با مدارک تحصیلی غیرمرتبط داریم که باید برای بهسازی آنان برنامه ریزی شود، یعنی همین نیروی انسانی موجود را برای ایفای مسئولیت های مورد نیاز آماده کنیم و در این راه تلاش همه بخش ها ضروریست .

وزیر آموزش و پرورش ، فراهم کردن زمینه کمک غیرنقدی از جمله بن کالا، سفرهای زیارتی – سیاحتی، کمک هزینه مسکن و…. را اقدامی راه گشا در تمام کشورها توصیف کردکه علاوه بر ارتقای انگیزه کارکنان تورمی در پی نخواهد داشت .

انتهای خبر