دیدارهای مردمی استاندار آذربایجان شرقی کلید خورد + تصاویر

دکتر جبارزاده در نخستین دیدار مردمی خود در استانداری، ضمن ملاقات با ۲۴ تن از مردم ، به بررسی مشکلات مراجعه کنندگان پرداخت. به گزارش اعتدال پرس، استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه مراسم دیدار چهره به چهره با مردم، در گفت و گو با خبرنگاران، دیدار مستقیم با مردم برای بررسی مشکلات مردم را از […]

دکتر جبارزاده در نخستین دیدار مردمی خود در استانداری، ضمن ملاقات با ۲۴ تن از مردم ، به بررسی مشکلات مراجعه کنندگان پرداخت.

به گزارش اعتدال پرس، استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه مراسم دیدار چهره به چهره با مردم، در گفت و گو با خبرنگاران، دیدار مستقیم با مردم برای بررسی مشکلات مردم را از جمله اهداف مراسم عنوان کرد و اظهار داشت: عمده موضوعاتی که امروز مطرح شد در رابطه با بحث اشتغال و مشکلات روستاهاو درخواست تسهیلات بانکی بود که مهمترین آن بحث اشتغال در استان است.

 دکتر اسماعیل جبارزاده، در خصوص روند ادامه این دیدار ها گفت: مراسم دیدار با مردم در هفته های آینده به صورت یک زمان معین در هفته مشخص خواهد شد، که البته این دیدار با حضور و مشارکت مدیران استان و معاونان استانداری برگزار خواهد شد.

وی با بیان این مطلب افزود: مدیران درحوزه مسئولیت خود می توانند به مسائل رسیدگی کنند و ما تنها مشکلات را دسته بندی و به مدیران و معاونان ارجاع خواهیم داد و در صورتی که از حیطه مدیران و معاونان خارج باشد شخصا به موضوع ورود خواهم کرد.

 استاندار آذربایجان شرقی در رابطه با پیگیری اجرای دستورات جلسه، تصریح کرد: پیگیری اجرا و عدم اجرای دستورات بر عهده اداره کل بازرسی است که بر اساس دستورات لازم موارد را به ادارات مختلف ارجاع می دهند.

 وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان زیاد است، در خصوص حل معضل بیکاری در استان ، گفت: یکی از دغدغه های ما حل مشکل بیکاری است.

دکتر جبارزاده ادامه داد: از زمان حضور در استانداری ، جلسات بسیاری زیاد و متعددی را با بخش سرمایه گذاران خصوصی،تعاونی و دولتی داشته ایم و حل مشکلات اشتغال را در سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای جدید و حمایت از واحدهایی که با ظرفیت کم فعالیت می کنند، می دانیم.

 وی خاطرنشان کرد: متاسفانه بخش عمده ای از بیکاران استان را بیکاران تحصیلکرده تشکیل می دهند و خود این مساله می طلبد در بخش خصوصی سراغ واحدهایی برویم که افراد تحصیلکرده را بتواند جذب کند.

 استاندار آذربایجان شرقی افزود: برای حل مشکل بیکاران تحصیلکرده نیز باید دنبال شرکت ها و واحدهایی بود که با تخصص های خاص بتوانند نیروهای تحصیلکرده را جذب کنند.

جبارزاده اظهار امیدواری کرد تا با حمایت دولت ، بخش خصوصی و تعاونی ، فضای اشتغال مناسبی ، برای جذب بیکاران استان فراهم شود.

انتهای خبر