حمایت اردوغان از تاجر تبریزی متهم به فساد: اگر مدرکی علیه او دارید منتشر کنید

رجب طیب اردوغان از رضا ضراب، تاجر ایرانی، که هم‌اینک به اتهام رشوه، پولشویی و قاچاق طلا در بازداشت به سر می‌برد به دلیل کمک به اقتصاد این کشور و فعالیت‌های خیر خواهانه تقدیر کرد. نخست‌وزیر ترکیه با اشاره به ماجرای دستگیر شدن رضا ضراب، از کمک های وی به خیریه تشکر کرد. رجب طیب […]

رجب طیب اردوغان از رضا ضراب، تاجر ایرانی، که هم‌اینک به اتهام رشوه، پولشویی و قاچاق طلا در بازداشت به سر می‌برد به دلیل کمک به اقتصاد این کشور و فعالیت‌های خیر خواهانه تقدیر کرد.

نخست‌وزیر ترکیه با اشاره به ماجرای دستگیر شدن رضا ضراب، از کمک های وی به خیریه تشکر کرد.

رجب طیب اردوغان از رضا ضراب، تاجر ایرانی، که هم‌اینک به اتهام رشوه، پولشویی و قاچاق طلا در بازداشت به سر می‌برد به دلیل کمک به اقتصاد این کشور و فعالیت‌های خیر خواهانه تقدیر کرد.

وی گفت: “ضراب طلا صادر می‌کند و می‌دانم که در امور خیریه نیز فعالیت دارد.”

نخست وزیر ترکیه در ادامه افزود: “اگر مدرکی علیه ضراب دارند چرا وی را در حین ارتکاب جرم نگرفته و از اقدامات وی فیلمبرداری نکردند؟”

۵۲ نفر شامل کارمندان دولت، تاجرین شناخته شده و پسران سه وزیر در روز ۱۷ سپتامبر در عملیات ضدفساد مالی که تمام عرصه سیاسی ترکیه را تکان داده و منجر به استعفای سه وزیر شده‌، دستگیر شده‌اند.

رضا ضراب متهم به رشوه دادن به سه وزیر و فرزندان وی شده است. ادعا می‌شود که مبلغ این رشوه در حدود ۱۳۷ میلیون لیره ترکیه (۶۶ میلیون دلار) است.

اسلان سلیمان، مدیر هالک بانک ترکیه نیز، در ارتباط با پرونده صادرات طلای ترکیه به ایران بازداشت شده است.

فهرست اعضای کابینه جدید اردوغان اعلام شد

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه پس از ترمیم کابینه خود اعلام کرد ده نفر از مسولین در کابینه که شامل ۲۶ عضو از حزب حاکم عدالت و توسعه است تغییر کرده اند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ در زیر به فهرست کابینه جدید اردوغان که شامل چهار معاون نخست وزیر و یک زن است اشاره شده است:

رجب طیب اردوغان : نخست وزیر
بولنت آرینچ : معاون نخست وزیر
علی باباجان : معاون نخست وزیر
بشیر آتالای : معاون نخست وزیر
امرالله ایزلر : معاون نخست وزیر
بکر بوزداگ : وزیر دادگستری
عصمت یلماز : وزیر دفاع
ایفکان علا : وزیر کشور
احمد داود اوغلو : وزیر امور خارجه
مولوت چاواز اوغلو : وزیر امور اروپایی
محمت سمسک : وزیر دارایی
نیهات زیبک چی : وزیر اقتصاد
تانر ییلدیز : وزیر انرژی و منابع طبیعی
نبی آوچی : وزیر آموزش ملی
فاروق سلیک : وزیر کار و امنیت اجتماعی
ادریس گولوس : وزیر محیط زیست و توسعه شهری
محمت موذن اوغلو : وزیر بهداشت
لطفی الوان : وزیر حمل و نقل
محمت مهدی اکر : وزیر خواربار و کشاورزی
فکری ایسیک : وزیر علوم ، صنایع و فناوری
عمر سلیک : وزیر فرهنگ و گردشگری
ویسل ایراوغلو : وزیر امور جنگلداری و آب
حیات یازیچی : وزیر امور گمرکی و تجارت
آیسنور اسلام : وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی
آکف چاگاتای کیلیس : وزیر جوانان و ورزش

آیا بابک زنجانی رییس رضا ضراب است؟

نام بابک زنجانی پس از برملا شدن فساد گسترده مالی در ترکیه بار دیگر سر زبان‌ها افتاده و رسانه‌های ترکیه می‌گویند رضا ضراب که به خاطر پولشویی بازداشت شده، در بازجویی از بابک زنجانی به عنوان «رییس» خود نام برده است.

در همین زمینه بابک زنجانی توضیحات زیر را ارایه داد: از نام‌های برده‌شده در بازجویی تنها رضا ضراب را به دلیل ایرانی‌بودنش می‌شناسم. با رضا ضراب در تمام عمرم تنها چند دفعه‌ای ملاقات داشتم اما هیچگونه فعالیت تجاری مشترکی انجام نداده‌ایم و از فعالیت‌های رضا ضراب هیچ اطلاعی ندارم. حتی نمی‌دانم محل کار ایشان کجاست! اگر هم فعالیت‌های غیر قانونی انجام داده باشد خودش مسوول است و این مساله به من هیچ ارتباطی ندارد.

نزدیک به شش ماه است که از ایران خارج نشده‌ام و هنوز هم در تهران هستم و این خبر که قرار است من با رضا ضراب در آنکارا ملاقات داشته باشم، یک دروغ محض است.

زنجانی که حالا دیگر مشهور شده می گوید: من یک فرد مشهور هستم و هر کسی من را می‌شناسد. به همین دلیل سفر من به روش‌های غیر قانونی یا استفاده من از اسناد جعلی غیر ممکن است.

منبع: انتخاب

انتهای خبر