ممنوعیت استخدام نیرو تحت هرعنوان/ بازگرداندن پیش دبستانی به دامان آموزش ابتدایی

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هوشمند سازی مدارس نیازمند یک بازتعریف و باز مهندسی است، افزود: به بهانه هوشمند سازی در سال های اخیر سودهای کلانی به شرکت‌ها رسیده است. دکترعلی اصغر فانی در دومین روز گردهمایی مشترک شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها، با اشاره به تبدیل برخی […]

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هوشمند سازی مدارس نیازمند یک بازتعریف و باز مهندسی است، افزود: به بهانه هوشمند سازی در سال های اخیر سودهای کلانی به شرکت‌ها رسیده است.

دکترعلی اصغر فانی در دومین روز گردهمایی مشترک شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها، با اشاره به تبدیل برخی مدارس به انبار تجهیزات سخت افزاری، افزود: معلوم نیست از این همه تجهیزات چه کسانی، چه استفادهای برده‌اند و چه شرکت‌هایی از این رهگذر سودهای کلانی نصیبشان شده است. برای من هنوز تعریف روشنی از هوشمند سازی وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سوابق هوشمند سازی در سایر کشورها اضافه کرد: کشورهایی که هوشمند سازی را با سخت افزارآغاز کرده‌اند، شکست خورده‌اند. لذا ابتدا باید تعریف روشنی از هوشمند سازی ارائه شود و بازمهندسی صورت پذیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود افراد بی سواد پس از ۳۵ سال که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته علیرغم تاکید دین مبین اسلام و رهبر معظم انقلاب بر طلب علم و دانش اضافه کرد: این خیلی بد است که اعلام کنیم در کشور بی سواد وجود دارد.

وی استفاده از دانش آموزان برای تشویق والدینشان به سوادآموزی را، راه میان بری توصیف کرد که مدرسه می تواند با دعوت از آنان و برنامه ریزی مناسب گام‌های موثری بردارد.

بازگرداندن پیش دبستانی به دامان آموزش ابتدایی
فانی با اشاره به وضعیت پیش دبستانی در گذشته افزود: بر اساس اقدامی نه چندان کارشناسی شده پیش دبستانی را به حوزه غیرانتفاعی منتقل کردند که جایش آنجا نبود. لذا ما آن را به معاونت ابتدایی بازگرداندیم؛ البته باید نیروهای این بخش به مناطق محروم و دوزبانه هدایت شوند.

بکارگیری نیروی انسانی جدید به هرعنوان ممنوع
وزیر آموزش و پرورش در ادامه افزود: ما به هیچ وجه نیروی انسانی جدید استخدام نمی کنیم حتی اگر کسی بخواهد رایگان کار کند به خدمت او نیازی نیست چرا که حدود ۱۰۰ هزار نیروی ناکارآمد فعلی از همین طریق به آموزش و پرورش تحمیل شده است. لذا من از همین جا اعلام می کنم بکارگیری نیروی انسانی جدید به هرعنوان ممنوع است.

ضرورت ارتقاء کیفیت و عمق بخشی به فعالیت‌ها
فانی با تاکید بر اثربخشی فعالیت‌ها اضافه کرد: باید تلاش کنیم از فعالیت‌های متنوع و سطحی و بلا اثر پرهیز نموده و در عوض با انتخاب چند فعالیت اثر بخش به آن عمق ببخشیم . زیرا ما به دنبال فعالیت‌های اثر بخش هستیم نه حجم بالای آن . لذا شایسته است مدیران کل ستادی و استانی با بررسی فعالیت‌ها تعداد معدودی را انتخاب نمایند و آن را از نظر کیفیت و اثر بخشی تقویت نمایند . زیرا سیاست ما عمق و کیفیت فعالیت‌ها بوده و نه تعداد آن است.//۳۱

منبع: ایسنا

انتهای خبر