ارس، کارخانه دلار سازی نیست/ خط و نشان عرب باغی برای بازپس گیری اراضی از سرمایه گذاران صوری در ارس

مدیر عامل منطقه آزاد ارس با اشاره به خودکفا بودن سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ارس، کارخانه دلارسازی نیست بلکه باید با فراهم شدن زمینه های درآمدی، هزینه ها مدیریت شود. به گزارش اعتدال پرس، محسن عرب باغی در دیدار با جمعی از روزنامه نگاران تبریز با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد ارس از بودجه […]

مدیر عامل منطقه آزاد ارس با اشاره به خودکفا بودن سازمان منطقه آزاد ارس گفت: ارس، کارخانه دلارسازی نیست بلکه باید با فراهم شدن زمینه های درآمدی، هزینه ها مدیریت شود.

به گزارش اعتدال پرس، محسن عرب باغی در دیدار با جمعی از روزنامه نگاران تبریز با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد ارس از بودجه عمومی دولت استفاده نمی کند، اظهار داشت: سیاست ها و برنامه ریزی ها در مناطق آزاد به گونه ای است که بر اساس درآمدها ، هزینه ها مد نظر قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه هنوز ارس با منطقه آزاد شدن فاصله دارد اظهار داشت: باید با تدبیر و فکر بر اساس یک برنامه ریزی منسجم پیش رویم تا در آینده نزدیک شاهد رونق و پیشرفت واقعی در منطقه آزاد  ارس باشیم.
وی با بیان اینکه برای بین المللی شدن ارس باید همه چیز روشن و شفاف باشد تاکید کرد: در این راستا به کمک و یاری رسانه ها نیاز مبرم داریم چرا که یک سازمان توانمند باید توسط رسانه ها شناسانده شود.
وی با اشاره به برخی سرمایه گذاری های صورت گرفته در منطقه آزاد ارس اظهار داشت: سرمایه گذاری واقعی تعریف دارد متاسفانه در سال های اخیر برخی افراد به نام سرمایه گذار در این منطقه زمین هایی خریداری کرده اند که صرفا به دنبال افزایش قیمت زمین و سودآوری از آن محل بوده اند.
وی ادامه داد: از ماه های گذشته با تعدادی از این افراد برخورد شده تا جایی که برخی از اراضی نیز باز پس گرفته شده است.
عرب باغی با بیان اینکه ما با پولدار شدن مردم هیچ مشکلی نداریم افزود: همانطوری که در مراسم معارفه ام نیز گفتم ما آمده ایم همه را پول دار کنیم نه اینکه عده ای خاص با برخی رانت ها زمینه پر کردن جیب شان را فراهم کنند.
مدیر عامل منطقه آزاد ارس در ادامه به ضرورت احساس امنیت در بین سرمایه گذاران منطقه اشاره کرد و اذعان داشت: یکی از نیازهای حیاتی مناطق آزاد وجود احساس امنیت در بین سرمایه گذاران آن منطقه است و ما تلاش داریم تا با تقویت بخش های مختلف زمینه ایجاد این احساس را بیش از پیش تقویت کنیم.
وی ایجاد زیرساخت های لازم برای منطقه آزاد ارس را حیاتی خواند و گفت: جاده، راه آهن و فرودگاه از نیازهای اولیه و ضروری یک منطقه آزاد است که امیدواریم در آینده زمینه ایجاد آنها را فراهم آوریم.
عرب باغی در ادامه با اشاره به تاثیرگذاری فعالیت NGO ها در کشور اذعان داشت: اگر چه در سال های گذشته توجه چندانی به این تشکل های مردم نهاد صورت نگرفت ولی به نظرم توجه به آنها زمینه توزیع عادلانه امکانات و فرصت ها را فراهم می آورد.

انتهای خبر