همزمان با واکنش تند نمایندگان مجلس به تمسخر علی مطهری در صداوسیما؛ تذکر کتبی ۵ نماینده استان به رئیس صداوسیما و درخواست استعفای ضرغامی توسط نماینده بناب

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با بیان اینکه اقدامات روز گذشته صدا و سیما در توهین به نمایندگان مجلس قابل بخشش نیست، گفت: ضرغامی باید از ریاست این سازمان استعفا کند. به گزارش اعتدال پرس، محمد باقری‌بنابی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برنامه خبری توهین‌آمیز روز گذشته صدا و سیما به […]

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با بیان اینکه اقدامات روز گذشته صدا و سیما در توهین به نمایندگان مجلس قابل بخشش نیست، گفت: ضرغامی باید از ریاست این سازمان استعفا کند.

به گزارش اعتدال پرس، محمد باقری‌بنابی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برنامه خبری توهین‌آمیز روز گذشته صدا و سیما به نمایندگان مردم در مجلس، گفت:‌ برنامه‌های دیروز خبر ۲۰:۳۰ نشان‌دهنده خیانت این سازمان به مجلس شورای اسلامی است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه متأسفانه کنترل و مدیریت برنامه‌های تولیدی صدا و سیما از دست عزت‌الله ضرغامی رئیس این سازمان خارج شده است، افزود: به‌نظر من وی باید هر چه سریع‌تر از سمت خود استعفا دهد، زیرا پیمانه اشتباهات صدا و سیما و ضرغامی پر شده است.

وی با بیان اینکه صدا و سیمای ضرغامی در برنامه‌های اخیر خود، دوشا دوش رسانه‌های بیگانه مانند BBC  فارسی به تخریب جایگاه مجلس پرداخته است، یادآور شد: به طور حتم برنامه توهین‌آمیز خبر ۲۰:۳۰ نشان‌دهنده تفکر و نگرش سطح پایین مدیران این برنامه است، از این رو این افراد در جایگاه زیر سؤال بردن شأن مجلس نیستند.

anaj1381056566yM1AHh_related

 

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اشاره به برنامه دیروز خبر ۲۰:۳۰ در قالب گفت‌وگو با مردم و توهین غیرمستقیم به سابقه خانوادگی یکی از نمایندگان مجلس، تصریح کرد:‌ متأسفانه ضرغامی در تدوین و اجرای سیاست‌های صدا و سیما به سیم آخر زده و در این میان دوست و دشمن را با هم اشتباه گرفته است.

وی با اعلام اینکه جریان انحرافی به ساختار سازمان صدا و سیما نفوذ کرده است، یادآور شد: به‌طور حتم این جریان بعد از پایان قدرت احمدی‌نژاد و پایان دولت دهم، در ساختار این سازمان نفوذ کرده است، از طرف دیگر ضرغامی در کارها و برنامه‌های خود منفعت‌نگر شده است، از این رو قطعا اقدامات صدا و سیمای ضرغامی مغایر با سیاست‌های نظام است.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، ادامه داد: ضرغامی باید به جای پخش برنامه‌هایی برای زیر سؤال بردن شأن و جایگاه نمایندگان مجلس، میان مردم بیاید و مشاهده کند که اکثریت مردم عملکرد صدا و سیما را قبول ندارند، که متأسفانه سؤء مدیریت ضرغامی موجب گرایش بیش از پیش مردم به شبکه‌های ماهواره‌ای شده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان‌ولایت مجلس، با بیان اینکه هیأت رئیسه مجلس در راستای حقوق و شأن نمایندگان باید تذکر جدی به صدا و سیما دهد، تصریح کرد:‌ نمایندگان مجلس دیگر اقدامات و برنامه‌های توهین‌آمیز صدا و سیما را بر نمی‌تابند.

 ۵ نماینده آذربایجان شرقی نامه تذکر به ضرغامی را امضا کردند

از ۱۸ امضای پای نامه تذکر نماینده مجلس شورای اسلامی به عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیمای کشور ۵ امضا متعلق به نمایندگان حوزه های مختلف آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی است.

به گزارش اعتدال پرس، محمد باقری نماینده بناب، سید هادی حسینی نماینده قائم شهر، مصطفی افضلی فرد نماینده اردبیل، نادر قاضی پور نماینده ارومیه، ناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان، مسعود پزشکیان نماینده تبریز، عباسعلی منصوری نماینده کاشان، میر قسمت موسوی نماینده مغان، عطاءالله سلطانی نماینده بروجن، حمیدرضا طباطبایی نماینده نائین، محمد علی مددی نماینده میانه، محمد علی عبدالله زاده نماینده طبس، جواد هروی نماینده قائنات، میرهادی قره سید نماینده تبریز؛ حسین سبحانی نیا نماینده نیشابور، مؤید حسینی صدر نماینده خوی، علیرضا منادی نماینده آذرشهر و غلامرضا اسدالهی نماینده تربت جام به عزت الله ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما درباره ضرورت تذکر و برخورد با دست اندرکاران اخبار ۲۰:۳۰ تذکر دادند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ نیز در جلسه علنی امروز مجلس به ضرغامی در مورد «بیان وهن آلود خبرنگار ۲۰:۳۰» از سفر دو هیات پارلمانی به ایران تذکر داد. مصطفی افضلی فرد با استناد به بند ۱۱ماده ۲۴ آیین نامه داخلی بر ضرورت حفظ شان و منزلت مجلس و نمایندگان تاکید کرد.

وی گفت: تذکر من نسبت به بیان وهن آلود خبرنگار ۲۰:۳۰ به نمایندگان ملت در مورد سفر دو هیات پارلمانی به ایران است که این مورد خلاف شان جایگاه خطیر نمایندگان بود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ضمن تذکر به ضرغامی رییس سازمان صدا و سیما از وی خواست با خاطیان این موضوع برخورد کند. وی همچنین از نمایندگان ناظر مجلس در شورای سیاستگذاری صدا و سیما خواست تا موضوع را با جدیت پیگیری کنند.

انتهای خبر