تاکید رییس جمهور در حضور استاندار: دریاچه ارومیه را نجات ندهیم میلیون نفر باید خانه خود را تر ک کنند

رییس جمهور با تاکید بر ضرورت دریاچه ارومیه گفت: اگر دریاچه ارومیه را نجات ندهیم میلیون ها نفر باید خانه خود را ترک کنند.  به گزارش اعتدال پرس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، در گردهمایی استانداران سراسر کشور با اشاره به موضوعات زیست‌محیطی و برنامه جدی برای توجه به آن گفت: توسعه پایدار بدون توجه به محیط […]

رییس جمهور با تاکید بر ضرورت دریاچه ارومیه گفت: اگر دریاچه ارومیه را نجات ندهیم میلیون ها نفر باید خانه خود را ترک کنند.

 به گزارش اعتدال پرس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، در گردهمایی استانداران سراسر کشور با اشاره به موضوعات زیست‌محیطی و برنامه جدی برای توجه به آن گفت: توسعه پایدار بدون توجه به محیط زیست امکان‌پذیر نیست و همه دیدید ما در کشور سد زدیم و فکر کردیم که توسعه داده‌ایم و آب را مهار کردیم، اما نتیجه آن خشک شدن دریاچه ارومیه بود که اگر نتوانیم آن را حل کنیم، میلیون‌ها نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان هستند.

وی افزود: “معضل دریاچه ارومیه و طوفان‌های نمکی معضلی جدی و فراگیر است که خطر آن با هیچ خطر دیگری در بخش زیست‌محیطی برابر نیست. به همین دلیل است که کارگروه ویژه‌ای برای حل این مشکل تشکیل شده و من به عنوان رئیس جمهور پیگیر آن هستم. تأسیس کارخانه باعث خوشحالی مردم می‌شود و اصل آن برای خدمت است، اما اگر به محیط زیست توجه نشود، مردم راضی نخواهند شد؛ چرا که اهمیت مسأله محیط زیست بسیار فراوان است وبی‌توجهی به آن باعث شده است که مشکلاتی نظیر آب‌های آلوده، ریزگردها و آلودگی ها را داشته باشیم.”

انتهای خبر