تراکتور،همچنان در باتلاق اختلاف و بحران/ سریال ادامه دار استعفاهای جلالی و احتمال دوباره حضور تونی یا رسول + آخرین خبرها از سرنوشت مربیگری تراکتورسازان،گزینه داخلی یا خارجی؟

طبق آخرین شنیده ها مجید جلالی حاضر شده ۴۰% باقیمانده قرارداد خود را بخشیده و از جمع سرخ ها جدا شود تا شاید سکوها دوباره روی آرامش را به خود دیده و حمایت هواداران از تیم بیشتر شود. به گزارش اعتدال پرس، بعد از حواشی هفته های اخیر پیرامون تیم تراکتورسازی و چندین بار استعفای […]

طبق آخرین شنیده ها مجید جلالی حاضر شده ۴۰% باقیمانده قرارداد خود را بخشیده و از جمع سرخ ها جدا شود تا شاید سکوها دوباره روی آرامش را به خود دیده و حمایت هواداران از تیم بیشتر شود.

به گزارش اعتدال پرس، بعد از حواشی هفته های اخیر پیرامون تیم تراکتورسازی و چندین بار استعفای مجید جلالی، هفته قبل وی از سوی مدیران باشگاه دوباره برای هدایت سرخ های محبوب آذربایجان ابقا شد.

با وجود ابقای مجید جلالی در پست سرمربیگری تراکتورسازان، بعد از حواشی به وجود آمده در بازی آخر این تیم در تبریز و توهین هایی که از سوی برخی از سکونشینان به سرمربی تیم انجام گرفت مطلع شدیم امروز صبح مجید جلالی بعد از برگزاری جلسه ای با مدیر عامل باشگاه برای آخرین بار استعفای خود را تقدیم مدیر عامل و هیات مدیره کرده تا بیشتر از این مورد بی احترامی سکونشینان قرار نگیرد.

برخی شنیده ها حکایت از تصمیم قطعی مربی این روزهای تراکتورسازی برای خداحافظی از تبریز و دور شدن از حواشی را دارد که در اینصورت باید منتظر ماند تا تصمیم هیات مدیره در مورد قبول یا رد استعفا اعلام شود.

طبق آخرین شنیده ها مجید جلالی حاضر شده ۴۰% باقیمانده قرارداد خود را بخشیده و از جمع سرخ ها جدا شود تا شاید سکوها دوباره روی آرامش را به خود دیده و حمایت هواداران از تیم بیشتر شود.

در این بین در صورت قبول استعفای جلالی از سوی هیات مدیره و مدیران باشگاه، تنها گزینه های هدایت تیم را میتوان تونی اولیویرا پرتغالی، رسول خطیبی بومی گرا و حمید استیلی پرسپولیسی خواند که با توجه به عدم رضایت هیات مدیره به حضور دوباره تونی در تبریز بخاطر طلب ۵۰۰ میلیونی اش میتوان خطیبی و استیلی را جزو مهم ترین گزینه ها بشمار آورد.

در این میان خطیبی جوان که با لیگ برتری کردن گسترش فولاد توانسته محبوب زیادی در بین هواداران بدست اورد میتواند شانس بیشتری نسبت به رقیب پرسپولیسی خود داشته باشد، استیلی با وجود اینکه یکی از بهترین و با اخلاق ترین مربیان فوتبال ایران بشمار میرود بخاطر تعصب شدیدی که به پرسپولیس دارد شاید هیچ وقت از سوی هواداران تراکتورسازی مورد استقبال قرار نگیرد.

البته در این میان مثل سال گذشته گزینه ای به نام حسن آذرنیا سرپرست فعلی تیم وجود دارد که بعد از اخراج مربی سال قبل در دو سه بازی آخر فصل هدایت سرخ ها را در دست گرفت و توانست این تیم را نائب قهرمان کند که این نائب قهرمانی را به حساب خود گذاشته و مورد انتقاد هواداران و برخی از ورزشی ها قرار گرفت و طبق شنیده ها وی در فصل جاری جزو خنثی ترین اعضای تیم بوده و هیچ وقت نتوانسته نقش یک سرپرست مقتدر را در محبوب ترین تیم شمالغرب داشته باشد و بعید بنظر میرسد در این روزهای حساس مدیران باشگاه تیم را به وی بسپارند.

باید منتظر ماند و دید که مدیران باشگاه تراکتورسازی چه تصمیمی برای صندلی داغ هدایت این تیم خواهند گرفت تا هواداران همچون سال های قبل شاهد کسب سهمیه آیا و قهرمانی یا نائب قهرمانی در لیگ باشند.

استعفای جلالی به دستم نرسیده است/ اگر جلالی استعفا دهد بررسی می شود

مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی گفت: اگر استعفای جلالی به دست ما برسد، باید تمامی ابعاد آن را بررسی کنیم و پس از آن نظر دهیم.

جمشید نظمی در خصوص استعفای مجید جلالی به نصرنیوز گفت: من تا این لحظه در باشگاه بودم و اگر قرار باشد استعفایی صورت گیرد باید ابتدا استعفا به دست من برسد اما تاکنون خبری از استعفای مجید جلالی نبوده است.

وی افزود: اگر مجید جلالی استعفا دهد استعفای او در هیئت مدیره بررسی خواهد شد. من نمی‌توانم در حال حاضر به نمایندگی از هیئت مدیره صحبت کنم و تصمیم هیئت مدیره پس از برگزاری جلسه اعلام می‌شود.

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تاکید کرد:‌ در کنفرانس خبری با خبرنگاران صحبت‌هایی انجام دادم که برخی افراد می‌خواستند با برداشت‌های ناصحیح از صحبت‌هایم هیئت مدیره را مقابل هواداران قرار بدهند ولی به نظر من تیم ما سه رکن اساسی دارد و آن هوادار، هیئت مدیره و سایر عوامل مدیریتی است و نمی‌توان وظایف آنها را مقابل یکدیگر قرار داد. هیئت مدیره وظایف خاص خودش را دارد و هوادار هم وظیفه خاص خودش را.

نظمی تصریح کرد: نمی‌توانیم نقش هواداران را نادیده بگیریم و بگوییم که هیئت مدیره بیایند و روی سکوهای ورزشگاه شعار بدهند. وظایف هوادار با هیئت مدیره متفاوت است و هوادار هم باید نقش خود را ایفا کند و نباید در تصمیمات مدیریتی نقش داشته باشد.

وی ادامه داد: بنده نیز نقش مدیریتی تیم را برعهده دارم و نمی‌توانم حتی در کار کادر فنی تیم دخالت کنم و فقط می‌توانم از لحاظ روحی و روانی به تیم کمک کنم و هواداران می‌توانند همین حمایت روحی روانی را انجام دهند.

مدیر عامل تراکتورسازی تاکید کرد: تازه‌کار نیستم و می‌دانم که نقش هوادار در فوتبال ما تا چه حدی است. حضور در ورزشگاه بدون هوادار مانند حضور در قبرستان است و روحیه انسان را می‌گیرد.

نظمی در پایان در پاسخ به اینکه استعفای مجید جلالی در برهه کنونی به نفع این تیم است یا به ضرر به نصرنیوز گفت:‌ اگر این استعفا به دست ما برسد، باید تمامی ابعاد آن را بررسی کنیم و پس از آن نظر دهیم.

جلالی : حرفی با هواداران ندارم

مجید جلالی با تایید خبر خود در خصوص استعفا اظهار داشت: به دلیل اتفاقاتی که در بازی تراکتورسازی و صبا رخ داد ترجیح می‌دهم در تبریز نمانم و امروز استعفای خود را به باشگاه دادم.

وی در مورد اینکه مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی گفته هنوز استعفایی از جلالی دریافت نکرده، گفت: وقتی خبر و متن استعفا در اختیار سایت باشگاه قرار گرفته، نظمی چگونه می‌گوید که از این استعفا اطلاعی ندارد؟

سرمربی مستعفی تراکتورسازی درباره اینکه هنگام ترک تبریز چه صحبتی با هواداران

متن استفعای مجید جلالی منتشر شد

مجید جلالی سرمربی تراکتورسازان امروز با اعلام استعفا و انتشار متن آن رسما خواهان جدایی کامل از تراکتورسازان شد. در ادامه متن استعفای وی را میخوانید:

به نام خدا

به هیات‌مدیره محترم باشگاه فرهنگی- ورزشی تراکتورسازی تبریز

احتراما با توجه به وضعیت موجود و شرایط حساسی که در پیش داریم ضروری می‌دانم نکاتی را به عرض برسانم:

قبل از هر چیز از حسن اعتماد شما، هیات مدیره محترم و مسئولین استانی کمال تشکر و قدرانی را دارم و اینکه مانده‌ام و تمام این فشارها و ناملایمات را تحمل می‌کنم، تنها و تنها به این دلیل است که نمی‌خواهم در این موقعیت سخت و حساس به طور یک‌جانبه تصمیم بگیرم و علی‌رغم فضای بسیار سنگین و توهین‌آمیزی که برایم به وجود آورده‌اند، ترجیح می‌دهم که تصمیم براساس تحلیل جمع باشد و لازم می‌دانم در امتداد تجریبات خودم به این تحلیل کمک کند.

۱٫ در درجه اول شرایطی که در حال حاضر در آن کار می‌کنم به هیچ‌وجه فضای کار از نظر فنی نیست که من بتوانم با توجه به تخصص خودم کمکی به بهبود آن کنم. این مهم‌ترین موضوعی است که باید در نظر گرفته شود.

۲٫ جام حذفی به عنوان مرحله مهمی در این فصل جهت آسیایی شدن تیم می‌باشد.

۳٫ در این مرحله دو حالت وجود دارد که باید بررسی شود که با حفظ شرایط موجود شانس کدام حالت بیشتر است. موفقیت یا عدم موفقیت؟

۴٫ فضای بیرونی بسیار متشنج و آسیب‌رسان است که تاثیرات مخرب و منفی خود را کاملا بر تیم گذاشته؛ به طوریکه بازیکنان به شدت زیر فشار هستند و در بازی‌های اخیر به هیچ‌وجه کیفیت اصلی خود را نتوانسته‌اند داشته باشند.

۵٫ با توجه به اینکه حضور من تداوم این وضعیت سخت برتیم و بازیکنان می‌شود و فضای کار هم اصلا جایی برای کار فنی نیست که من بتوانیم تاثیر تخصصی خودم را داشته باشم، بنابراین فکر می‌کنم کناره‌گیری اینجانب بهترین و کوتاه‌ترین راه برای ترمیم و از بین بردن این فضای مشکل‌ساز است و تغییر این وضعیت شانس تیم را برای موفق شدن در بازی مقابل راه‌آهن نیز افزایش می‌دهد. همچنین برای شما هم فضای بهتری برای کار و البته فکر برای آینده باشگاه بزرگ تراکتورسازی را فراهم می‌آورد.

با تشکر و احترام فراوان
امضا مجید جلالی
۲۸ دی ماه ۱۳۹۲

انتهای خبر