چراغ قرمز شهردار تبریز به مدیران بازنشسته شاغل در شهرداری/ جعفری: نجفی تکلیف نیروهای اضافی شهرداری را مشخص کند

صادق نجفی گفت: طبق مصوبه ای که از وزارت کشور دست ما رسیده، استخدام بازنشسته ها و به کارگیری آنها در کارهای اجرایی تصرف در اموال عمومی است و بنده نیز با تمام توان این موضوع را در نظر میگیرم. به گزارش اعتدال پرس، نجفی صبح امروز، یک شنبه در جلسه ی شورای شهر تبریز […]

صادق نجفی گفت: طبق مصوبه ای که از وزارت کشور دست ما رسیده، استخدام بازنشسته ها و به کارگیری آنها در کارهای اجرایی تصرف در اموال عمومی است و بنده نیز با تمام توان این موضوع را در نظر میگیرم.

به گزارش اعتدال پرس، نجفی صبح امروز، یک شنبه در جلسه ی شورای شهر تبریز با اشاره به بهبود و مشخص شدن استخدامی های غیرقاونی در سال گذشته در شهرداری گفت: باید مراحل قانونی طی شود تا مشخص شود که چرا و چگونه این افراد در شهرداری استخدام شده اند و این موضوع هرچه سریعتر در آینده ی نزدیک مشخص می شود.

وی با اشاره به بهبود وضعیت بی آر تی ها در روزهای آینده، ادامه داد: بودجه و تعرفه ها در دست است و باید اعضای شورا تمام دقت خود را به کارذ گیرند تا بهترین قوانین را وضع کنند چرا که در سال آینده بنده با قانون پیش می روم و به خواسته های غیرقانونی عمل نمی کنم.

نجفی همچنین با بیان اینکه در سال آینده قانون مداری سرلوحه ی کارهاست، افزود: استخدام ها باید قانونی شود و در چارچوب اختیارات اعضا و شهرداری در این خصوص تصمیم گیری می شود.

وی همچنین در مورد روستاهای الحاقی به تبریز نیز گفت: بنده تابع قانونم و شما اعضای محترم در این خصوص تصمیم می گیرید و بنده مطیع تصمیمات شما خواهم بود.

نجفی با تاکید بر اینکه استخدام افراد باید محدود باشد، گفت: به شما قول می دهم که تمام افرادی که در شهرداری استخدام شوند، دارای تحصیلات عالی باشند.

وی در خصوص انتخاب مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز گفت: بنده یک رای داشتم و در این خصوص دیگران نیز تصمیم گیرنده بودند.

 محمدحسین جعفری گفت: شهردار هر چه سریعتر تکلیف نیروهای اضافی شاغل در شهرداری را مشخص کند.

جعفری صبح امروز در جلسه شورای شهر تبریز با انتقاد از وضعیت نابسامان شهرداری و تعداد زیاد شاغلان در شهرداری گفت: مراجعات مردمی برای اشتغال زیاد است و انتظار داریم تا شهرداری هرچه سریعتر تکلیف آنهایی که به صورت رسمی و یا پیمانی با شهرداری همکاری دارند را مشخص کند.

وی با بیان اینکه با مخالفت فرمانداری اجازه ی استخدام دو نفر برای هر عضو شورا داده نشد، گفت: در زمان سرپرستی آقای اکبری هم تعداد زیادی در شهرداری استخدام شدند که باید وضعیت آنها نیز مشخص شود.

جعفری با تاکید بر اینکه اعضای شورا از مصاحبه های جنجالی پرهیز کنند، گفت: نباید در بین مردم تشویش ایجاد کرد و مردم را نگرانم ساخت.

وی همچنین با بیان اینکه با همکاری رئیس کمیسیون نظارت شورا اقدام به تهیه ی لیست افرادی که غیر قانونی در شهرداری استخدام شده بودند، کردیم، ادامه داد: ولی متاسفانه به جایی نرسیدیم و باید هرچه زودتر تکلیف انها مشخص شود.

جعفری همچنین با تاکید بر اینکه باید افرادی که در شهرداری استخدام می شوند از مجرای قانونی مراحل را طی کنند، گفت: هم اکنون تعداد زیادی هستند که مشخص نیست وضعیت آنها برای آینده چطور می شود.

انتهای خبر