همزمان با توقیف “آسمان”، مدیر مسئول آن بازداشت شد/ سردبیر ” آسمان ” عذرخواهی کرد

با اعلام جرم سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه روزنامه آسمان به دلیل انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی و توهین به مقدسات اسلامی توقیف شد. به گزارش اعتدال پرس به نقل ازپایگاه اطلاع‌ رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران روزنامه یادشده درچهارمین شماره خود و در روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه امسال با انتشار مطلبی نوشته […]

با اعلام جرم سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه روزنامه آسمان به دلیل انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی و توهین به مقدسات اسلامی توقیف شد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل ازپایگاه اطلاع‌ رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران روزنامه یادشده درچهارمین شماره خود و در روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه امسال با انتشار مطلبی نوشته بود که حکم قصاص غیرانسانی است.
در پی ارجاع پرونده به شعبه بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه، بازپرس پرونده پس از رسیدگی دستور توقیف این روزنامه را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر و ابلاغ کرد.
این روزنامه توسط غلامحسین کرباسچی اداره می شود و سردبیری آن را محمد قوچانی برعهده دارد.

مدیر مسئول آسمان روانه اوین شد

مدیرمسئول روزنامه آسمان که امروز (پنجشنبه) با اعلام جرم سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به این دادسرا مراجعه کرده بود، به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش ایسنا، مدیرمسئول روزنامه آسمان که امروز (پنجشنبه) با اعلام جرم سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه برای ارائه پاره‌ای از توضیحات به این دادسرا مراجعه کرده بود، به زندان اوین منتقل شد.

نوشاد عمادی از دوستان عباس بزرگمهر – مدیرمسئول روزنامه آسمان – با بیان این مطلب، توضیح داد: برای آقای بزرگمهر قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی صادر شده بود که به علت پایان وقت اداری قرار دادن وثیقه به صبح شنبه موکول شد و آقای بزرگمهر به زندان اوین منتقل شدند.

ظهر امروز عباس بزرگمهر مدیر مسئول روزنامه آسمان با این اعلام جرم و در تماس مدیر دادسرای فرهنگ و رسانه برای ارائه پاره‌ای از توضحیات به دادسرای رسانه مراجعه کرده بود. همچنین روزنامه آسمان نیز به علت انتشار مطلبی در شماره چهارم خود عصر امروز توسط شعبه یازده دادسرای رسانه در حالیکه شش روز از انتشار آن می‌گذشت توقیف شد.

سردبیر ” آسمان ” عذرخواهی کرد

سردبیر روزنامه آسمان در پی توقیف این روزنامه، انتشار مطلبی توهین‌ آمیز در خصوص حکم قصاص را ناشی از یک اشتباه فنی خواند و از مخاطبان این روزنامه بابت درج آن عذرخواهی کرد.

محمد قوچانی سردبیر روزنامه آسمان ، ضمن تایید خبر توقیف این روزنامه در توضیحی درباره درج مطلبی توهین‌آمیز در خصوص حکم قصاص گفت: ما برای اینگونه احکام فقهی و نیز ارزش‌ های دینی احترام قائل هستیم و این عبارت «حکم غیرانسانی قصاص» هم قرار نبود چاپ شود، اما متاسفانه در لحظات آخر دقت لازم صورت نگرفت و این اشتباه رخ داد.

سردبیر روزنامه آسمان با عذرخواهی از خوانندگان این روزنامه بر مقید بودن دست اندرکاران این جریده به ارزش‌های دینی و اسلامی تاکید کرد و گفت: آقای بزرگمهر (مدیرمسئول روزنامه آسمان) صبح امروز به دادگاه فرهنگ، هنر و رسانه احضار شد و ظاهرا همانجا حکم توقیف روزنامه به او ابلاغ شده است.

به گفته وی، مدیرمسئول این روزنامه در حال حاضر هم در این دادگاه برای ارائه توضیحات بیشتر حضور دارد.

قوچانی تاکید کرد: شماره بعدی روزنامه آسمان که طبیعتا می بایست شنبه منتشر شود، منتشر نخواهد شد.

        

انتهای خبر