علت مرگ خواهرشهیدلاجوردی مشخص شد

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند گفت: در حالیکه بررسی‏های اولیه نشان می‏دهد ضربه به سر علت مرگ خواهر شهید لاجوردی بوده است، جسد وی برای بررسی‏های بیشتر به تهران منتقل شد. به گزارش اعتدال پرس، فرمانده انتظامی شهرستان دماوند در گفت‌وگوی اختصاصی اظهار داشت: پیکر خواهر شهید لاجوردی سه شب پیش در منطقه دشت مزار دماوند […]

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند گفت: در حالیکه بررسی‏های اولیه نشان می‏دهد ضربه به سر علت مرگ خواهر شهید لاجوردی بوده است، جسد وی برای بررسی‏های بیشتر به تهران منتقل شد.

به گزارش اعتدال پرس، فرمانده انتظامی شهرستان دماوند در گفت‌وگوی اختصاصی اظهار داشت: پیکر خواهر شهید لاجوردی سه شب پیش در منطقه دشت مزار دماوند پیدا شد.

رضا ریوندی بیان کرد: سه شب پیش یک تبعه افغانی با مراجعه به کلانتری دماوند از مشاهده جسدی در کنار سطل زباله در سرازیری منطقه دشت‌ مزار خبر داد.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند افزود: با مراجعه مأموران کلانتری به مکان مورد نظر، صحت گزارش تأیید و جسدی که با نایلون و پتو پوشانده و پیچیده شده بود، پیدا شد.

ریوندی اظهار داشت: در بررسی‌های اولیه مشخص شد ضربه‌ای که به سر مقتول وارد شده، عامل مرگ وی بوده است.

وی ادامه داد: پس از مشاهده مقتول توسط اعضای هیئت امنای منطقه دشت مزار و عدم شناسایی آن توسط اهالی، وی را به سردخانه بیمارستان سوم شعبان گیلاوند انتقال دادیم.

ریوندی تصریح کرد: سپس باخبر شدیم که مقتول خواهر شهید اسدالله لاجوردی است که قاتل یا قاتلان پس از قتل وی، پیکرش را در دماوند رها کرده‌اند.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند گفت: در حال حاضر، پیکر مقتول برای بررسی‌های نهایی و اطلاع از هویت قاتل و نحوه قتل به تهران انتقال داده شده است.

قاتل خواهر شهید لاجوردی دستگیر شد/ جرم هنوز ثابت نشده است

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند پیش‏تر نیز به فارس گفته بود: قاتل خواهر شهید لاجوردی دستگیر شده اما اتهام قاتل هنوز ثابت نشده است.

ریوندی در زمینه اطلاعات تکمیلی از پرونده قتل خواهر شهید لاجوردی اظهار داشت: جسد مقتول که خواهر شهید لاجوردی است، لای پتو و پلاستیکی پیچیده شده بود و در دماوند کشف شد.

وی تصریح کرد: جسد مقتول هم‏اکنون برای پیگیری مراحل قانونی، به پزشکی قانونی تهران ارسال شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند افزود: در این زمینه، یک متهم نیز دستگیر شده اما هنوز جرم وی اثبات نشده است.

ریوندی بیان داشت: قتل خواهر شهید لاجوردی در دماوند اتفاق نیفتاده و قاتل، جسد را پس از قتل به این شهر انتقال داده است.

فرمانده انتظامی شهرستان دماوند افزود: پلیس استان تهران، متهم را برای بازسازی صحنه جرم به محل حادثه در تهران برده و پرونده در دست تکمیل است.

گفتنی است؛ چند روز پیش پیکر خواهر شهید اسدالله لاجوردی، دادستان اسبق انقلاب که به طرز مشکوکی به قتل رسیده بود، کشف شد.

حسین لاجوردی، فرزند شهید لاجوردی در این‏باره در گفت‏وگو با خبرنگار فارس درباره انگیزه قاتل یا قاتلان و علل انجام این قتل گفته ‌بود: مسئولان اطلاعاتی و امنیتی در حال پیگیری هستند اما هنوز ما در جریان جزئیات آن نیستیم.

به گفته وی، خواهر شهید لاجوردی ۷۰ سال سن داشت و دارای موقعیت اجتماعی مطلوب و استاد بود؛ همیشه در منزل وی باز بود و کلاس‌های مختلف دینی و مذهبی در منزلشان برگزار می‌شد.

لاجوردی همچنین گفته بود که این اتفاق یکی دو ساعت بعد از اتمام کلاسشان که در منزل برگزار شده بود، رخ داده است.

 منبع: فارس

انتهای خبر