پاسخ منفی ضرغامی به درخواست منتقدان توافقنامه ژنو برای حضور در سیما/ در شرایط فعلی حضور شما در سیما مقدور نیست

عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما طی نامه‌های جداگانه‌ای به درخواست ۱۹ نفر از نمایندگان منتقد توافقنامه ژنو برای حضور در رسانه ملی به منظور بیان مطالبشان پاسخ منفی داد. به گزارش اعتدال پرس، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخیراً‌ طی نامه‌ای خطاب به عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما خواستار اختصاص […]

عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما طی نامه‌های جداگانه‌ای به درخواست ۱۹ نفر از نمایندگان منتقد توافقنامه ژنو برای حضور در رسانه ملی به منظور بیان مطالبشان پاسخ منفی داد.

به گزارش اعتدال پرس، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخیراً‌ طی نامه‌ای خطاب به عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما خواستار اختصاص فرصتی به منتقدان توافقنامه ژنو در صدا و سیما برای بیان مطالبشان شدند.

امضاءکنندگان این نامه تصریح کرده بودند که درخواست مذکور به دلیل «بی‌سواد خواندن» منتقدان ژنو توسط رئیس‌جمهور در یکی از سخنرانی‌های زنده تلویزیونی، صورت گرفته است.

متن کامل نامه نمایندگان مجلس به ضرغامی به شرح ذیل است:

جناب آقای مهندس ضرغامی

ریاست محترم سازمان صدا و سیما

باسلام؛

نظر به اینکه رئیس‌جمهور محترم در جمع اساتید دانشگاه نه تنها اساتید محترم دانشگاه را به جهت دفاع از توافقنامه ژنو به ترسو بودن متهم نموده است، بلکه منتقدان این توافقنامه را نیز با ادبیات نامناسبی کم‌سواد خطاب کرده است و این سخنان از سیمای جمهوری اسلامی منتشر شده است، مقتضی است فرصتی فراهم آوردیم تا منتقدان این توافقنامه که قطعاً حقوق مسلم مردم را مخدوش کرده است، با حضور موافقان به بحث و بررسی آن بپردازند.

با تشکر

سیدمحمود نبویان، سیدحسین نقوی، محمدجواد کولیوند، ابراهیم کارخانه، محمد دهقان، اسماعیل کوثری، مهرداد بذرپاش، مهدی کوچک‌زاده، علیرضا زاکانی، زهره طبیب‌زاده، حمید رسایی، محمد سلیمانی، ناصر سودانی، سیدمهدی موسوی‌نژاد، علی‌اصغر زارعی، سیدمسعود میرکاظمی، روح‌الله حسینیان، حسین نجابت، حسین طلا.

-رونوشت: هیأت نظارت بر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران جهت پیگیری

متن نامه ضرغامی به درخواست نمایندگان منتقد توافقنامه ژنو 

رئیس سازمان صدا و سیما طی نامه‌‌های جداگانه به درخواست نمایندگان منتقد توافقنامه ژنو مبنی بر حضور در سیما پاسخ گفت.

 متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

با تشکر از نامه مهم و مستدل شما، قاعدتاً در کنار پخش آن اظهارنظر، حقی برای پاسخگویی و طرح نظرات متفاوت با قرائت رسمی دولت باید وجود داشته باشد، مضاف بر اینکه رئیس‌جمهور محترم نیز اخیراً در مورد ضرورت نقد حقوقی توافقنامه ژنو توسط کارشناسان و صاحب‌نظران تأکید کردند.

با این حال لازم است به استحضار برسانم در این مقطع زمانی سیاست رسانه ملی در موضوع مذاکرات هسته‌ای کاملاً تبیینی و حمایتی است و تضعیف دولت و دستگاه دیپلماسی کشور با به چالش کشیدن سیاست‌ها و اقدامات در حال انجام به صلاح نمی‌باشد.

با عذرخواهی فراوان امیدواریم با گذشت زمان و مهیا شدن شرایط، زمینه انجام بحث‌های کارشناسی و تضارب آراء در خصوص جوانب حقوقی این توافقنامه با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران این عرصه فراهم شود.

با دعای خیر و آرزوی سلامتی شما

سیدعزت‌الله ضرغامی

 

انتهای خبر