آخرین جزئیات سانحه سقوط جت‌ فالکن ۲۰ متعلق به سازمان هواپیمایی + عکس

ساعت ۱۸:۴۶ روز گذشته یک فروند هواپیمای «جت فالکن ۲۰» مخصوص بررسی تجهیزات ناوبری فرودگاهی و تست این تجهیزات، متعلق به سازمان هواپیمایی کشوری در سواحل شرقی جزیره کیش و کنار برج‌های دوقلو، دچار سانحه شد و هر ۴ سرنشین آن جان باختند.  به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس ، ساعت ۱۸:۴۶‌ روز گذشته […]

ساعت ۱۸:۴۶ روز گذشته یک فروند هواپیمای «جت فالکن ۲۰» مخصوص بررسی تجهیزات ناوبری فرودگاهی و تست این تجهیزات، متعلق به سازمان هواپیمایی کشوری در سواحل شرقی جزیره کیش و کنار برج‌های دوقلو، دچار سانحه شد و هر ۴ سرنشین آن جان باختند.

 به گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس ، ساعت ۱۸:۴۶‌ روز گذشته هواپیمای «جت فالکن ۲۰» ‌سازمان هواپیمایی کشوری که در حال انجام عملیات پرواز و ارزیابی تجهیزات فرودگاهی بود، در سواحل شرقی جزیره کیش و کنار برج‌های دوقلو دچار سانحه شد و سقوط کرد.

‌هواپیمای مذکور در حین انجام عملیات‌ تست تجهیزات فرودگاهی و پرواز فرودگاه، ‌ظاهراً با مشکلی مواجه شده و دچار سانحه می‌شود.

ساعاتی پیش از وقوع این حادثه مانور امداد و نجات دریایی در جزیره کیش برگزار شده بود.

ارگان‌های امدادی جزیره کیش به محض اطلاع، تعداد قابل توجهی از نیروهای مربوطه خود را در ساحل شرقی و آب‌های این جزیره با هدف جستجو و نجات دریایی به وسیله قایق و شناور به سمت محل سقوط این هواپیما اعزام کردند.

طبق اعلام معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری،‌ علت بروز این حادثه فعلاً مشخص نشده است، سازمان هواپیمایی کشوری بلافاصله بعد از وقوع حادثه، تیم بررسی سانحه خود را به منطقه اعزام کرد.

حمید حبیبی گفت:‌ قطعاً پس از بررسی‌های تیم کارشناسی بررسی سانحه، علت وقوع این حادثه اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، این هواپیما چهار سرنشین داشت که ۳ نفر از آنها خلبان و یک نفر مسئول امنیت پرواز بوده است

همچنین جلسه بررسی این سانحه نیز در سازمان هواپیمایی کشوری تا ساعت ۳ بامداد امروز ادامه داشت و هم‌اکنون نیز این موضوع در سازمان در حال بررسی است.

متأسفانه هر ۴ سرنشین هواپیمای سانحه دیده جت فالکن ۲۰ متعلق به سازمان هواپیمایی در این حادثه فوت کردند؛ ۳ نفر از این جانباختگان خلبان و یک نفر مسئول امنیت پرواز بود.

طبق پیگیری خبرنگار فارس نام جان‌باختگان این حادثه به شرح زیر است:

خلبان مسعود جلیلی (خلبان سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرکل دفتر گواهینامه‌ها، امتحانات و امور پزشکی سازمان)

 

خلبان مسعود جلیلی، مدیرکل دفتر گواهینامه‌ها، امتحانات و امور پزشکی سازمان هواپیمایی کشوری

 
خلبان سید مهدی احمدی موسوی (خلبان سازمان هواپیمایی کشوری، کمک خلبان این پرواز و مدیرکل عملیات پرواز سازمان)

 

سید مهدی احمدی موسوی، خلبان سازمان هواپیمایی کشوری، کمک خلبان این پرواز و مدیرکل عملیات پرواز سازمان

محمد امین عامری (خلبان سازمان هواپیمایی کشوری)

وجیه‌الله ترلانی (مسئول ACM امنیت پرواز)

طبق آخرین اطلاعات دریافتی خبرنگار فارس، پیکر  چهار سرنشین هواپیمای جت فالکن از آب گرفته و به ساحل کیش انتقال داده شده است.

انتهای خبر