موضوع رضا ضراب هیچ ارتباطی با ایران ندارد

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: موضوع رضا ضراب هیچ ارتباطی با ایران ندارد. در روابط و مبادلات تجاری میان ایران و ترکیه هیچ موردی خلاف قوانین بین‌المللی وجود ندارد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه سفر خود به ترکیه با خبرگزاری سی.ان.ان ترک گفت‌وگو کرد. […]

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: موضوع رضا ضراب هیچ ارتباطی با ایران ندارد. در روابط و مبادلات تجاری میان ایران و ترکیه هیچ موردی خلاف قوانین بین‌المللی وجود ندارد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه سفر خود به ترکیه با خبرگزاری سی.ان.ان ترک گفت‌وگو کرد.

وی در بخشی از این گفت‌وگو گفت که تجارت طلا میان ایران و ترکیه کاملا منطبق بر قوانین بین‌المللی بوده و هیچ نکته مبهم و شبهه‌ای در این باره وجود ندارد.

 

ظریف درباره رضا ضراب شهروند ترک ایرانی الاصل و از متهمان اصلی عملیات بزرگ مبارزه علیه پول شویی و رشوه در ۱۷ دسامبر ترکیه گفت: ضراب با هیچ یک از موسسات رسمی و یا با شخص حقوقی در ایران ارتباط ندارد. این تنها یک اتفاق رخ داده در ترکیه است. بازجویی بابک زنجانی هیچ ارتباط با بازجویی‌های انجام شده در ترکیه درباره این عملیات ندارد.

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به طرفداران منش فتح‌الله گولن یکی از مخالفان حزب عدالت و توسعه که در تبعید داوطلبانه در آمریکا به سر می‌برد، گفت: ما درباره امور داخلی هیچ کشوری صحبت نمی‌کنیم و نقش مداخله‌گرایانه‌ای بر عهده نمی‌گیریم.

انتهای خبر