تاسیس پلیس راهنمایی و رانندگی در شهرداری تبریز/ اعلام مسیرهای اولین تراموای شهری در تبریز

شهردار تبریز گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با سردار فرماندهی محترم راهور کشور، سردار فرماندهی محترم نیروی انتظامی استان و همچنین استاندار آذربایجان‌شرقی، در صدد هستیم تا ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی شهر تبریز را به یکی از مدرن‌ترین ناوگان‌های حمل‌و‌نقل کشور تبدیل کنیم. به گزارش اعتدال پرس، شهردار تبریز با اشاره به دیدار اخیر خود با فرمانده […]

شهردار تبریز گفت: با هماهنگی‌های به عمل آمده با سردار فرماندهی محترم راهور کشور، سردار فرماندهی محترم نیروی انتظامی استان و همچنین استاندار آذربایجان‌شرقی، در صدد هستیم تا ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی شهر تبریز را به یکی از مدرن‌ترین ناوگان‌های حمل‌و‌نقل کشور تبدیل کنیم.

به گزارش اعتدال پرس، شهردار تبریز با اشاره به دیدار اخیر خود با فرمانده پلیس راهور کشور، اضافه کرد: در دیدار با سردار سرتیپ اسکندر مومنی، فرماندهی محترم پلیس راه کشور، مقرر شد ۱۵۰ تا ۲۰۰ دستگاه خودروی مدرن با مدل ۲۰۱۴، از منطقه آزاد ارس وارد تبریز شده و به ناوگان تاکسیرانی تبریز افزوده شود.

نجفی گفت: این اقدام برای کیفی‌سازی ناوگان حمل‌و‌نقل، افزایش امنیت مسافران و زیبایی مبلمان شهری صورت می‌گیرد.

وی تاسیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرداری تبریز را از دیگر محورهای مورد توافق خود با فرمانده پلیس راهور کشور خواند و افزود:  آغاز به کار پلیس راهنمایی و رانندگی شهرداری، با توجه به مطالعات و برنامه‌ریزی‌های مدیریت شهری در زمینه ترافیک، ضروری بوده و در کنار پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی، نقش موثر و کارسازی در روان‌سازی تردد‌های شهری خواهد داشت.

وی تاکید کرد: این رویکرد، در کنار بهره برداری هر چه سریع تر از مترو و آغاز عملیات اجرایی تراموای شهری، فصل جدیدی در بخش حمل و نقل شهری تبریز خواهد بود.

صادق نجفی اظهار کرد: رویکرد کلی شهرداری تبریز در بخش حمل و‌نقل، در مسیر تحقق قطار شهری، تراموای و بهینه‌سازی ناوگان تاکسیرانی و اتوبوس‌رانی است.

شهردار تبریز با بیان این که راه‌اندازی هر چه سریع‌تر قطار شهری، دغدغه مهم مجموعه مدیت استانی و شهری بوده و در اولویت قرار داده شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به هماهنگی و رایزنی مجموعه شهرداری تبریز، استانداری آذربایجان‌شرقی و دولت، جهت برخورداری متروی تبریز از شرایط تأمین منابع مالی از درآمدهای خارجی (فاینانس)، امیدواریم بخشی از این پروژه هر چه سریع‌تر مورد بهره‌برداری واقع شود.

دکتر نجفی با اشاره به مسیرهای مختلف متروی تبریز گفت: فاز نخست خط اول قطار شهری تبریز در شش کیلومتری حدفاصل ایل‌گلی تا میدان جانبازان به محض ورود واگن‌های خریداری شده، راه‌اندازی شده و فازهای بعدی نیز  در مسیر دانشگاه، میدان ساعت، چهارراه محققی و لاله ادامه خواهد داشت.

وی همچنین به مسیرهای مطالعاتی تراموای نیز اشاره کرد و افزود: مسیرهای اجرای تراموای تبریز، به ترتیب شامل «میدان راه آهن تا میدان ساعت»، «مسیر فرودگاه، میدان آذربایجان تا یوسف آباد» و « تبریز به شهر جدید سهند» بوده و پیش بینی می شود با اجرای آن، سرعت حمل و نقل عمومی و کیفیت خدمات رسانی افزایش یابد.

شهردار تبریز پروژه مسیر گشایی دو کمال را در راستای برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه ترافیک شهری موثر خواند و افزود: اجرای پروژه مسیرگشایی ۶۰ متری دو کمال به طول ۱۰ کیلومتر، ساماندهی حاشیه‌نشینی، بهسازی محیط شهری، توزیع متوازن تراکم ترافیکی و رفع گره‌های ترافیکی به خصوص در شرق کلانشهر تبریز را در پی دارد.

شهردار تبریز با تاکید بر نگرش علمی در موضوع ترافیک، گفت: موضوع ترافیک و بحث آلودگی هوا، امری نیست که با زوج و فرد کردن روزهای تردد خودروها حل و فصل شود. این معضل، جز با برنامه‌ریزی اساسی رفع نخواهد شد. از جمله این این برنامه‌ها، توزیع برخی خدمات، از هسته مرکزی شهر به نقاط مختلف شهر است.

نجفی افزود: در این راستا توزیع خدمات پزشکی شهر تبریز، به مناطق مختلف، از جمله برنامه‌های مطالعاتی شهرداری تبریز است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: علاوه بر این، توسعه امکانات پارکینگ، از دیگر راهکارهای ضروری است که همگام با توزیع ترددهای درون‌شهری، باید مورد توجه واقع شود.

شهردار تبریز افزود: با توسعه امکانات پارکینگ، در شرایطی سهل و ایمن، شاهد گره‌گشایی از مسیرهای پرتراکم شهری خواهیم بود.

نجفی گفت: با مدرن‌سازی بخش‌های حمل‌و‌نقل، پسماند، آتش‌نشانی و خدمات‌ایمنی، به طور حتم شاهد گام‌های ارزنده در زمینه توسعه و زیبایی شهر تبریز خواهیم بود.

انتهای خبر