معاون رئیس جمهور: حاشیه رودخانه ارس قابلیت گردشگری بالایی دارد/ مزیت ارس از اصفهان بیشتر است

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، رودخانه ارس را از ظرفیت‌های کم‌نظیر گردشگری در کشور دانست و گفت: حاشیه رودخانه ارس قابلیت گردشگری بالایی دارد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اکبر ترکان اظهار کرد: حاشیه رودخانه ارس قدرت بسیاری برای رقابت با حاشیه […]

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، رودخانه ارس را از ظرفیت‌های کم‌نظیر گردشگری در کشور دانست و گفت: حاشیه رودخانه ارس قابلیت گردشگری بالایی دارد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، اکبر ترکان اظهار کرد: حاشیه رودخانه ارس قدرت بسیاری برای رقابت با حاشیه رودخانه زاینده‌رود اصفهان را دارد.

وی افزود: به غیر از آثار تاریخی، مهمترین مزیت گردشگری اصفهان حاشیه رودخانه آن است و دنباله و ساحل رودخانه ارس بسیار زیباتر است.

بازگشایی راه آهن آذربایجان و ارمنستان اقتصاد ارس را متحول می کند/ اکبر ترکان: وظیفه ما عمل به رهنمودهای رهبری است نه بازگو کردن

مشاور رئیس جمهور با بیان اینکه در ادوار قبلی در حوزه گردشگری کارهای خوبی انجام شده بود که قابل تحسین است اما حاشیه رودخانه ارس فراموش شده بود، تاکید کرد: طبق بازدیدی که داشتیم ساحل رودخانه ارس به طول ۳ کیلومتر در حال آماده‌سازی برای اجرای طرح‌های گردشگری است و این کار پتانسیلی عظیم و نیرومند برای ارس جهت رقابت با تمامی جاذبه‌های گردشگری ایران خواهد بود.

این مسئول درباره ارزیابی عملکرد ارس و آینده آن گفت: محور توسعه منطقه آزاد ارس صنعت است و ظرفیت‌های صنعتی توسعه می‌یابد و این منطقه علاوه بر ظرفیت‌های توسعه‌ای در حوزه صنعت، قدرت رقابت فراوانی در حوزه گردشگری دارد و نگاه ویژه و متکی به رودخانه ارس سرمایه‌گذاران را برای توسعه گردشگری نیز تشویق می‌کند.

حاشیه رودخانه ارس قابلیت گردشگری بالایی دارد

ترکان نوروز امسال را آزمون خوبی برای ارزیابی عملکرد مناطق آزاد در حوزه گردشگری دانست و گفت: یکی از مهمترین اهداف من از بازدید مناطق آزاد در ایام نوروز ارزیابی برنامه‌های گردشگری مبتنی بر توسعه و ترویج گردشگری حلال در این مناطق است.

دبیر شواری هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور هدف از ترویج گردشگری حلال را پرهیز از تفریح‌های گناه‌آلود عنوان کرد و گفت: تلاش ما الگوسازی این طرح در مناطق آزاد و فراهم کردن زمینه‌های تفریح و گردش مورد پسند مردم ایران است.

وی اظهار کرد: برنامه‌های ویژه نوروز در ارس دستاوردهای خوبی داشته و ۶۵ برنامه متنوع برای شادی و لذت مردم تدوین شده و در حال اجرا است.

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور بعد از منطقه آزاد ارس از مناطق آزاد ماکو، اروند و چابهار نیز در ایام نوروز بازدید می‌کند.

انتهای خبر