آخرین خبرها از زلزله امروز ورزقان

زلزله ۴.۱ ریشتری ورزقان در استان آذربایجان شرقی را لرزاند. به گزارش اعتدال پرس، زلزله‌ای به قدرت ۴.۱ ریشتر ساعت ۲۱: ۱۵ دقیقه به عمق ۶ کیلومتر، ورزقان در استان آذربایجان شرقی را لرزاند. موقعیت این زمین لرزه ۳۸.۳۸ شمالی و ۴۶.۸۳ شرقی اعلام شده است. این زمین لرزه در ۲۱ کیلومتری ورزقان، ۲۳ کیلومتری […]

زلزله ۴.۱ ریشتری ورزقان در استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

به گزارش اعتدال پرس، زلزله‌ای به قدرت ۴.۱ ریشتر ساعت ۲۱: ۱۵ دقیقه به عمق ۶ کیلومتر، ورزقان در استان آذربایجان شرقی را لرزاند. موقعیت این زمین لرزه ۳۸.۳۸ شمالی و ۴۶.۸۳ شرقی اعلام شده است.

این زمین لرزه در ۲۱ کیلومتری ورزقان، ۲۳ کیلومتری اهر و ۲۹ کیلومتری هریس رخ داده است.

خلیل ساعی، دبیر ستاد حوادث غیرمترقبه آذربایجان شرقی گفت: نیروهای امدادی به منطقه اعزام شده‌اند اما تاکنون از خسارات احتمالی گزارشی نشده است.

فرماندار شهرستان ورزقان گفت: خوشبختانه زلزله ۴.۱ ریشتری بعد از ظهر امروز در این شهرستان خسارتی نداشته است.

علی وفادار امروز در گفت و گویی افزود: ستاد بحران در این شهرستان از نخستین دقایق وقوع زلزله تشکیل و گزارشات لازم از دهیاری های شهرستان جمع آوری شد که خوشبختانه هیچگونه خسارتی نداشته است.

زلزله ۲۱ مرداد سال گذشته در منطقه ارسباران آذربایجان‌شرقی ۱۱ شهرستان به مساحت ۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر تحت تاثیر این زمین لرزه قرار گرفتند که شهر ورزقان و ۹۱ روستای آن با بیشترین خسارت روبه‌رو شدند به طوریکه نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در خود شهر ورزقان دچار آسیب شدند .

در این زمین‌لرزه ۲۶۴ نفر از هموطنانمان در شهرستان‌های ورزقان، اهر و هریس جان خود را از دست دادند.

بعد از این زمین لرزه ورزقان بیش از ۴ هزار پس لرزه در این شهرستان رخ داده است.

انتهای خبر