آغاز سه ترمه شدن دانشگاه آزاد از سال تحصیلی آینده

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از امکان ارائه سه ترم آموزشی استاندارد در این دانشگاه از سال تحصیلی آینده به صورت اختیاری برای دانشجویان خبر داد.   به گزارش اعتدال پرس، ابراهیم واشقانی فراهانی درباره امکان افزایش دو نیم سال آموزشی به سه ترم، گفت: ترم های دانشگاهی معمولا ۱۶ هفته ای است و […]

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از امکان ارائه سه ترم آموزشی استاندارد در این دانشگاه از سال تحصیلی آینده به صورت اختیاری برای دانشجویان خبر داد.  

به گزارش اعتدال پرس، ابراهیم واشقانی فراهانی درباره امکان افزایش دو نیم سال آموزشی به سه ترم، گفت: ترم های دانشگاهی معمولا ۱۶ هفته ای است و با تعداد تعطیلاتی که در نوروز، تابستان و دیگر تعطیلات در کشور شاهدیم، فرصت بزرگی را از دست می دهیم.

وی افزود: برای آن که از وقت اعضای هیات علمی استفاده بیشتری شود و دانشجویان علاقه مند نیز بتوانند در زمان کوتاهتری دانش آموخته شوند، یک ترم استاندارد ۱۶ هفته ای برای تابستان تعریف کرده و امکاناتش را فراهم آورده ایم.

واشقانی با بیان اینکه ترم تابستان اجباری نیست، گفت: ارائه سه ترم آموزشی استاندارد در دانشگاه آزاد باعث می شود اعضای هیات علمی دانشگاه از وقتشان بیشتر استفاده کنند و از سوی دیگر مدت تحصیل دانشجویان کاهش پیدا کند که به طور طبیعی صرفه اقتصادی هم برای دانشگاه و دانشجویان خواهد داشت.

وی تاکید کرد: هیچ گونه تغییری در مدت زمان دو ترم تحصیلی جاری ایجاد نخواهد شد و دو ترم به صورت کاملا استاندارد و در ۱۶ هفته برگزار می شود.

انتهای خبر