گزارش اعتدال پرس جامه عمل پوشید: مسیر ارس هموار شد/ تکمیل مهمترین شریان ارتباطی منطقه آزاد ارس با مرکز استان

پیرو گزارش چندماه پیش اعتدال پرس در انتقاد از وضعیت نامناسب و غیرایمن جاده های پرتردد منتهی به ارس(این خبر)، خبر رسید که منطقه آزاد ارس و راه و شهرسازی استان برای مشارکت دوجانبه در احداث و تکمیل قطعه باقی مانده بزرگراه مرند-جلفا به توافق رسیدند. به گزارش اعتدال پرس به نقل از روابط عمومی […]

پیرو گزارش چندماه پیش اعتدال پرس در انتقاد از وضعیت نامناسب و غیرایمن جاده های پرتردد منتهی به ارس(این خبر)، خبر رسید که منطقه آزاد ارس و راه و شهرسازی استان برای مشارکت دوجانبه در احداث و تکمیل قطعه باقی مانده بزرگراه مرند-جلفا به توافق رسیدند.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از روابط عمومی ارس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: در راستای تکمیل و تسریع در اتمام بزرگراه مرند – جلفا که یکی از شریان‌های اصلی ارتباطی منطقه ارس با مرکز استان است احداث بخش دیگری از این مسیر ۶۰ کیلومتری توسط منطقه آزاد ارس انجام می‌شود.

 محسن خادم عرب باغی اظهار کرد: در نشستی که به منظور بررسی مشکلات اتمام نیافتن پروژه بزرگراه مرند جلفا با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در جلفا برگزار شد مقرر گردید ۳۰ کیلومتر باقیمانده از مسیر جلفا تا مرند بصورت مشارکتی توسط سازمان منطقه آزاد ارس و راه و شهرسازی آذربایجان شرقی اجرا شود.

1025759-1865461

وی افزود: همچنین برای پایان یافتن تعهدات قبلی در خصوص پروژه مذکور باید ۳ کیلومتر باقی مانده تا سه راه پلیس راه هادیشهر تا اردیبهشت ماه امسال توسط سازمان منطقه آزاد ارس و مسیر تعهدی اداره راه و شهرسازی از سمت مرند به جلفا تا پایان تیرماه جاری تحویل شود.

عرب باغی اظهار کرد: بر اساس توافق‌های جدید به عمل آمده مقرر شد برای تکمیل ۳۰ کیلومتر بقیه این بزرگراه، از سمت پلیس راه هادیشهر تا سه راهی عریان تپه به طول ۱۵ کیلومتر توسط منطقه آزاد ارس و مابقی مسیر نیز توسط اداره کل راه و شهرسازی استان همزمان با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار عملیاتی شود.

وی گفت: متاسفانه به دلیل تاخیر در اجرای پروژه مذکور و حجم بالای تردد و ترافیک در مسیر مرند جلفا همواره شاهد تصادفات و رویدادهای ناگواری هستیم که توسعه بیش از پیش منطقه آزاد ارس، لزوم اجرای هر چه سریعتر این پروژه را دوچندان کرده است.

عرب باغی اظهار کرد : خوشبختانه با پیگیری‌های انجام یافته بخش اندکی از تعهد قبلی سازمان منطقه آزاد ارس از مسیر جلفا به سمت مرند باقیمانده که تا پایان اردیبهشت ماه به پایان می‌رسد.‌

گزارش قبلی اعتدال پرس در این خصوص:

تصادفات زنجیره ای مرگبار در محورهای منتهی به منطقه آزاد ارس همچنان قربانی می گیرد/ دهها کشته در سایه توسعه!

انتهای خبر