آغاز نطق های جنجالی عضو منتقد شورا: دارایی رهبری طبق قانون اعلام می گردد ولی دریافتی مدیران شهرداری به شورا اعلام نمی گردد/ انتقاد از افزایش تعداد کارکنان شهرداری تبریز

   عضو شورای شهر تبریز گفت: در قانون اساسی رهبری دارایی های خود را هم قبل از رهبری و هم بعد از رهبری به رییس دیوان عالی کشور اعلان می کنند اما مدیران شهرداری دریافتی های خود را به شورا اعلام نمی کنند. به گزارش اعتدال پرس، اسوتچی امروز در صحن علنی شورا که سخنران پیش […]

   عضو شورای شهر تبریز گفت: در قانون اساسی رهبری دارایی های خود را هم قبل از رهبری و هم بعد از رهبری به رییس دیوان عالی کشور اعلان می کنند اما مدیران شهرداری دریافتی های خود را به شورا اعلام نمی کنند.

به گزارش اعتدال پرس، اسوتچی امروز در صحن علنی شورا که سخنران پیش از دستور جلسه بود، در اول بحث با مخاطب قرار دادن شهردار و رییس شورا عنوان کرد: امروز ۳۰درصد صحبت های من شهردار و ۷۰ در صد مخاطب بنده رییس شورا است و امروز با صراحت صحبت می کنم .

خزانه دار شورا در از عدم نظارت اعضای شورا انتقاد کرد و گفت: بنده تا قبل از این می گفتم ۹۰ درصد نظارت نداریم اما الان به صراحت می گویم که ۱۰۰درصد نظارت نداریم .

وی خاطرنشان کرد: در تاریخ ۹۲/۱۰/۱۵ و ۹۲/۱۱/۵ نامه ای با امضای رییس شورا از شهردار محترم سوال شده اما سه ماه است که از چهار راه ابوریحان به شورا نمی آید که در این نامه ها سوال شده بود که دریافتی های معاونان شهردار و مدیران ارشد شهرداری را اعلام کنند اما تاکنون جواب این نامه نیامده است.

وی ادامه داد: نامه دیگری در ارتباط با ضابطه حق مسئولیت است که باز جواب این نامه نیامده و اگر این قضایا ادامه پیدا کند بنده با شیوه خودم راه را ادامه خواهم داد.

عضو کمسیون نظارت شورای شهر ادامه داد: متاسفانه از نظارت در شورای شهر تبریز خبری نیست؛ این گذشته از کم کاری هایی است که در مجموعه نظارت و حراست شهرداری تبریز است؛ بنده زمانی مسئولیت حراست شهرداری تبریز را بر عهده داشتم و در آن زمان تمام تلاشمان بر این بود که مظلومین ما را پناه خود بدانند و کسانی که خلاف عملکرده اند، از مجموعه حراست بهراسند؛ این باید رویکرد مجموعه حراستی باشد.

وی در بخشی از انتقادات خود از مجموعه حراست شهرداری گفت: در حاشیه اتوبان کسایی نرسیده به طرح تبادل، چندین ماه است که پرچم ایران بدون آرم جمهوری اسلامی نقاشی شده است؛ حراست باید رسیدگی نماید.

اسوتچی ادامه سخنان خود را به انتقاد از نظارت شورای شهر اختصاص داد و گفت: هفت ماه و دوازده روز از عمر شورای چهارم گذشت که در این مدت عملکرد نظارتی شورا قابل قبول نبوده است.

اسوتچی با انتقاد از حراست و بازرسی اظهار کرد: مسابقه ای با عنوان تخم مرغ های رنگی برگزار شده که در آن تخلفاتی رخ داده خبر دارد یا خیر؟
وی ادامه داد: نوشته هایی که بر روز این تخم مرغ ها در معابر عمومی هم نصب شده که زمینه های فساد را به کودکان معصوم آموزش می دهند.

وی در ارتباط با دخالت اعضای شورا در عزل و نصب ها گفت: اعضای شورا دخالتی در عزل و نصب ها ندارند بلکه خودشان مستقیما نصب می کنند .

نائب رییس سنی شورا در ارتباط با کمیته کارگری اظهار کرد: کمیته کارگری ۳ماه است که برگزار نمی شود و وقتی سوال می شود می گویند که شیوه نامه در حال تهیه است و از آن طرف ۱۷-۱۸ از اعضای شورا تبدیل وضعیت کارگران را امضا نموده اند اما پای امضای خود نیستند .با این نظارت،  نباید تعجب کرد که با نگهبانان فضای سبز بعد از سی سال قرارداد دو ماهه بسته می شود شود.

وی بیان کرد: امروز راننده عضو شورا هم در عزل نصب ها دخالت دارد و نفر جابجا می کند.

  وی با اشاره به افزایش بی رویه کارکنان شهرداری تبریز گفت: گفته می شود تعداد کارکنان شهرداری تبریز در دوره سوم شورا هفت هزار نفر بود که در پایان سال گذشته به یازده هزار نفررسید؛ این افزایش تعداد کارکنان با کدام مجوز بوده است؟

اسوتچی در پایان از رییس شورای شهر و شهردار تبریز خواست تا هر چه سریعتر به سه نامه خود در سال گذشته در خصوص ضابطه حق مسئولیت، آمار قراردادهای کار معین و میزان دریافتی شهردار و معاونان شهردار پاسخ داده شود.

در جلسه امروز شورای شهر تبریز همچنین اعضای شورا سه لایحه مطرح شده را برای تصویب و یا عدم تصویب به رأی گذاشتند.

لایحه دو فوریتی تعاونی مسکن فرهنگیان و انتخاب اعضای کمیسیون پنجگانه شهر تبریز دو لایحه ای بودند که به تصویب رسید.

همچنین در این جلسه لایحه دو فوریتی افزایش نرخ کرایه تاکسی ها به تصویب اعضای شورا نرسید. 

این لایحه که با نامه رسیده از سوی سازمان تاکسیرانی تبریز در جلسه بعد از ظهر امروز شورای شهر مطرح شد به دلیل عدم رای اعضا به تصمیم‌گیری فوری در مورد این موضوع فعلاً برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع داده شد.

طبق این نامه، سازمان تاکسیرانی تبریز خواستار افزایش ۳۰ درصدی در کرایه تاکسی، افزایش ۳۰ درصدی اتوبوس‌های بخش دولتی و افزایش ۳۵ درصدی کرایه اتوبوس‌های بخش خصوصی است.

در این جلسه رسول درسخوان، عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه طرح افزایش کرایه وسایل نقلیه هنوز در پایتخت هم مسکوت مانده، خواستار رسیدگی و بررسی بیشتر این موضوع شد.

وی گفت: نرخ پیشنهادی افزایش ۳۰ درصدی به یکباره رقم زیادی است و قطعاً نارضایتی شهروندان را به دنبال خواهد داشت.

اصغر عابدزاده دیگر عضو شورای شهر نیز پیشنهاد توقف اجرای این طرح تا مشخص شدن نرخ‌ها پس از مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی را مطرح کرد.

انتهای خبر