عراقچی: قسط چهارم دارایی‌های بلوکه شده ایران واریز شده است

سید عباس عراقچی از واریز قسط چهارم دارایی‌های بلوکه شده به حساب بانک مرکزی خبر داد. به گزارش اعتدال پرس، معاون حقوقی و بین الملل وزیر امورخارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران با ۱+۵ در گفت‌وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: مبالغ مربوط به اقساط ۴.۲ میلیارد دلاری به حساب بانک مرکزی واریز […]

سید عباس عراقچی از واریز قسط چهارم دارایی‌های بلوکه شده به حساب بانک مرکزی خبر داد.

به گزارش اعتدال پرس، معاون حقوقی و بین الملل وزیر امورخارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران با ۱+۵ در گفت‌وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: مبالغ مربوط به اقساط ۴.۲ میلیارد دلاری به حساب بانک مرکزی واریز شده است.

وی افزود: تا کنون همه اقساط طبق توافق ژنو پرداخت شده و در حساب بانک مرکزی قرار دارد.

قسط اول دارایی‌های ایران که مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار و نزد بانک مرکزی ژاپن بود، سوم فوریه از طریق نشنال بانک سوییس به فرانک سوییس تبدیل و به حساب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واریز شد. قسط دوم از مبلغ ۴،۲ میلیارد دلار مورد توافق به مبلغ ۴۵۰میلیون دلار نیز به ین ژاپن در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۴ برابر با دوازدهم اسفند ماه ۱۳۹۲ آزاد و در اختیار بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

قسط سوم معادل ۵۵۰ میلیارد دلار، ۷ مارس مصادف با ۱۶ اسفندماه و قسط چهارم معادل ۵۵۰ میلیون دلار نیز ۱۰ آوریل برابر با ۲۱ فروردین به حساب بانک مرکزی واریز شد.

با آزادشدن قسط پنجم در هفته جاری، مجموع دارایی های آزادشده به دو میلیارد و ۶۵٠ میلیون دلار می رسد.

انتهای خبر