حذف تلخ تراکتورسازی از لیگ قهرمانان آسیا با شکست در عربستان

دیدار تیم‌های فوتبال الاتحاد و تراکتورسازی ایران در هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا درحالی با برتری میزبان زردپوش عربستانی به پایان رسید که با توجه به این شکست شاگردان تونی‌ اولیویه‌را وداع زودهنگامی با این رقابتها داشتند. بر این اساس العین و الاتحاد به عنوان تیم‌های برتر گروه C راهی مرحله حذفی […]

دیدار تیم‌های فوتبال الاتحاد و تراکتورسازی ایران در هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا درحالی با برتری میزبان زردپوش عربستانی به پایان رسید که با توجه به این شکست شاگردان تونی‌ اولیویه‌را وداع زودهنگامی با این رقابتها داشتند. بر این اساس العین و الاتحاد به عنوان تیم‌های برتر گروه C راهی مرحله حذفی شدند.

به گزارش اعتدال پرس، در آخرین دیدار از روز نخست هفته پنجم مرحله گروهی رقابتهای فوتبال لیگ قهرمانان آسیا امشب سه‌شنبه دو تیم فوتبال الاتحاد عربستان و تراکتورسازی ایران برابر هم به میدان رفتند که تیم الاتحاد با پیروزی ۲ بر صفر مقابل تراکتورسازی تبریز، ضمن صعود به مرحله دوم این مسابقات، زمینه حذف زودهنگام نماینده ایران از این مسابقات را فراهم کرد.

شاگردان تونی اولیویرا که در اولین بازی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف این تیم رفته بودند و در یک دیدار خوب به پیروزی یک بر صفر رسیدند امروز نشانی از آن بازی نداشتند. تراکتورسازی در این مسابقه عملکرد ضعیفی داشت و در اکثر دقایق بازی الاتحاد سوار بر توپ میدان بود.

در این بازی که در ورزشگاه ملک عبدالله شهر جده برگزار شد، عبدالفتاح عسیری (۱۸) و مختار فلاته (۶۰) برای تیم الاتحاد گلزنی کرد. ضمن اینکه میلاد فخرالدینی در دقیقه ۲۵ با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد تا تیم تراکتورسازی بیش از ۶۵ دقیقه را با ۱۰ بازیکن مقابل میزبان قدرتمند خود قرار بگیرد.

در دقیقه ۶۶ خطای حامد لک روی مهاجم حریف که یک کارت زرد برای او به همراه داشت الاتحاد را صاحب یک پنالتی کرد که این دروازه‌بان ضربه فهد المولد را دریافت کرد.

در این دیدار حامد لک، محمد نصرتی، میلاد فخرالدینی، مسعود ابراهیم زاده، مرتضی اسدی، علی کریمی، مهدی کریمیان، میثم بائو ( ۳۰ حسین مهرآزما)، سعید دقیقی، جواد کاظمیان ( ۵۳ سعید آقایی) و کریم انصاری‌فرد برای تراکتورسازی به میدان رفتند.

در دیگر مسابقه این گروه، امشب تیم فوتبال العین امارات با ۵ گل از سد لخویا قطر گذشته بود و با ۱۰ امتیاز صعود خود به مرحله بعدی این مسابقات را قعطی کرده بود.

تراکتورسازی امسال نیز همانند سال قبل لیگ قهرمانان اسیا را با برد شروع کرد اما در ادامه با عدم کسب نتیجه همچون سال قبل حذفی تلخ و زودهنگام از لیگ قهرمانان آسیا داشت. سناریو سال قبل برای شاگردان تونی اولیویرا بار دیگر تکرار شد تا تراکتورسازی با کسب تجربه به حضور در لیگ قهرمانان سال بعد امید داشته باشد.

جدول رده‌بندی گروه C بعد از پایان دیدارهای روز هفته پنجم این رقابتها به شرح زیر است:

۱- العین امارات ۱۰ امتیاز (صعود به مرحله حذفی)
۲- الاتحاد عربستان ۹ امتیاز (صعود به مرحله حذفی)
۳- تراکتورسازی ایران ۵ امتیاز
۴- لخویا قطر ۴ امتیاز

انتهای خبر