حاشیه های سفر روحانی به سیستان و بلوچستان/ دکتر کلید را رو کن دنیا را زیر رو کن! /ترور یک معلم شیعه

مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر استانی به سیستان و بلوچستان با حاشیه هایی همراه بود. به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، سیستان و بلوچستان استانی که در انتخابات ۲۴ خرداد بیشترین رای را به دولت تدبیر و امید داده بود سومین مقصد دولت یازدهم در سفر استانی بود. حسن روحانی رئیس […]

مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر استانی به سیستان و بلوچستان با حاشیه هایی همراه بود.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، سیستان و بلوچستان استانی که در انتخابات ۲۴ خرداد بیشترین رای را به دولت تدبیر و امید داده بود سومین مقصد دولت یازدهم در سفر استانی بود.

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان که صبح امروز به همراه برخی از اعضای دولت همچون عبدالرضا رحمانی فضلی، اکبر ترکان، حمید چیت چیان، محمود علوی، علی یونسی و محمد نهاوندیان وارد زاهدان شد مورد استقبال ،آیت الله عباسعلی سلیمانی امام جمعه زاهدان و مولوی اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت مسجد مکی زاهدان ، علی اوسط هاشمی استاندار و همچنین برخی دیگر از مقامات محلی قرار گرفت.

افزایش استقبال کنندگان نسب به دوسفر قبلی دولت

روحانی که قرار بود در ورزشگاه ۱۷ شهریور زاهدان با مردم بطور مستقیم سخن بگوید در مسیر فرودگاه تا ورزشگاه مورد استقبال مردمی قرار گرفت. مردان سفید پوش سیستان به همراه بانوان با در دست داشتن پلاکاردهای خوش آمد گویی به رئیس جمهور در مسیر قرار داشتند بطوریکه جمعیت استقبال کننده از رئیس جمهور در این سفر بیش از دو سفر استانی گذشته بود.

استقبال از رییس جمهور بدون حضور دانش آموزان

از موضوعات قابل توجه در این استقبال عدم درخواست مردمی به صورت پلاکارد و شعار بود بطوریکه استقبال از رئیس جمهور به آرامی و بدون درخواست و شعار خاصی صورت گرفت. همچنین در مسیر فرودگاه تا ورزشگاه دانش آموزان هم دیده نمی شدند.

تنها نمی گذارم در میدان ولی را، رهبر مولایم سید علی را

در ورزشگاه مردم با شعار یار امام و رهبری به زاهدان خوش آمدی از روحانی استقبال کردند و جمعیت حاضر در ورزشگاه پلاکاردهایی را با مضمون خوش آمد گویی به رئیس جمهور و همچنین در حمایت از رهبر معظم انقلاب در دست داشتند که در آن پلاکارد نوشته شده بود “تنها نمی گذارم در میدان ولی را، رهبر مولایم سید علی را”.

امنیت دهانه احد را تامین کنید

امام جمعه این شهر آیت الله عباسعلی سلیمانی اولین سخنران این مراسم بود . وی استان سیستان و بلوچستان را دهانه احد نامید و گفت: حفاظت از این استان به معنای تامین امنیت سراسر کشور است.

ترور یک معلم شیعه همزمان با سفر دولت به سیستان

امام جمعه زاهدان خبر از ترور یک معلم در در شهر “راسک” صبح امروز خبر داد و گفت: همزمان با سفر استانی دولت اشرار یک معلم شیعه را در راسک ترور کردند و امیدواریم با این سفر امنیت در این استان بیشتر شده و جلوی فعالیت اشرار گرفته شود.

وی همچنین با بیان اینکه سیستان و بلوچستان از نظر آب و هوایی “هندوستان کوچک” قلمداد می شود، گفت: این شهر از لحاظ آب و خاک شرایط مناسبی دارد اما برای مرغ و تخم مرغ دست نیاز به دیگر استانها دراز می کند.

دکتر کلید را رو کن دنیا را زیر رو کن

مجری این مراسم را که رضا رشیدپور به عهده داشت گفت: در سفر ۹ ماه پیش کاروان تدبیر و امید به استان سیستان و بلوچستان شعار “دکتر کلید را رو کن دنیا را زیر رو کن” جان گرفت و به سایر شهرها رسید که مردم نیز دوباره این شعار را سر دادند.

استقبال کنندگان اهل تسنن رئیس جمهور

نوبت به سخنرانی رئیس جمهور رسید. رئیس جمهور که در این سفر مورد استقبال شهروندان اهل سنت قرار گرفته بود هرگاه که سخن از وحدت شیعه و سنی می کرد مورد تشویق حضار قرار می گرفت. بطوریکه وقتی روحانی صحبت از وحدت شیعه و سنی و بکار گرفتن دو مذهب در کادرهای مدیریتی می کرد بیشتر مورد تشویق قرار می گفت تا زمانیکه خبر از تحول و توسعه و کارهای عمرانی همچون گازرسانی و ایجاد معدن در استان می داد.

قند پارسی از سیستان به هندوستان رفته است

وی سیستان را صادر کننده فرهنگ ایرانی اسلانی به شبه جزیره هندوستان و نامید گفت: قند پارسی از سیستان به هندوستان رفته است.

شعار روحانی در ورزشگاه

در پایان روحانی مردم سیستان را مرزبانان جغرافیایی نامید و این شعار را سر داد: “زنده باد ایران، زنده باد اسلام، زنده باد ایمان، زنده باد اتحاد، زنده باد اعتدال”.

انتهای خبر