تبریز میزبان جشنواره تولیدات تلویزیونی شد/ رقایت یک هزار هنرمند و برنامه ساز صداوسیما در جشنواره تبریز

معاون امور استان های سازمان صدا و سیما از برگزاری جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها در تبریز خبر داد. کیومرث طهماسبی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی از برگزاری هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در تبریز خبر داد. وی این جشنواره را بزرگ‌ترین رویداد سالانه […]

معاون امور استان های سازمان صدا و سیما از برگزاری جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها در تبریز خبر داد.

کیومرث طهماسبی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی از برگزاری هجدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در تبریز خبر داد.
وی این جشنواره را بزرگ‌ترین رویداد سالانه صدا و سیما دانست و اظهار داشت: تبریز در روزهای هفتم و هشتم خرداد میزبان یک‌هزار نفر از هنرمندان و عوامل مختلف برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در این جشنواره خواهد بود.

اسماعیل جبارزاده، استاندار آذربایجان شرقی هم در این دیدار برگزاری جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی را فرصت بزرگی برای مطرح شدن این استان در سطح ملی دانست و بر تلاش همه دستگاه‌های اجرایی برای شناساندن جاذبه‌های گردشگری، فرهنگی و تاریخی استان در مدت برگزاری این جشنواره تاکید کرد.

کیومرث طهماسبی همچنین درنشستی مشترک با شهردار تبریز، هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی بهترین آثار تولیدی از نظرکیفی و کمی عنوان کرد و افزود: بخش های اصلی این جشنواره شامل تلویزیون، رادیو، خبر، تحقیق و پژوهش و موسیقی است و در بخش های جانبی نیز نهادها و ارگان های مختلف از سراسر کشور حضور خواهند داشت.

معاون امور استان های صدا و سیما، این جشنواره را فرصت خوبی برای استان آذربایجان شرقی برشمرد و خاطر نشان کرد: هنرمندان شرکت کننده از سراسر کشور با بزرگی و فرهنگ غنی این مردم از طریق این جشنواره آشنا و آن را در سطح کشور مطرح خواهند کرد.

طهماسبی ابراز امیدواری کرد شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز با همت و تجربه ای که در بخش های مختلف اجرایی در سال های گذشته داشتند به برگزاری متفاوت این جشنواره کمک کنند.

شهردار تبریز هم با بیان اینکه این شهرداری در بحث مدیریت شهری وظیفه دارد در کنار مسایل شهری به حوزه فرهنگ نیز توجه ویژه ای داشته باشد، گفت: با توجه به نام گذاری سالجاری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبری، این رویداد فرهنگی در تبریز فرصتی مناسب و ویژه برای معرفی فرهنگ غنی آذربایجان و تبریز خواهد بود.

صادق نجفی افزود: فرهنگ، قابلیت ها و پتانسیل های آذربایجان شرقی به خصوص تبریز در حوزه های مختلف از جمله تاریخی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آنطور که باید معرفی و بیان نشده، لذا برگزاری این جشنواره که هر سال یک بار در یک استان توسط سازمان صدا و سیما برگزار می شود، فرصت خوبی است تا این قابلیت ها را برای هنرمندان سراسر کشور معرفی کنیم.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز گفت: صدا و سیما قبل و حین برگزاری جشنواره نسبت به تهیه و تولید برنامه هایی در خصوص معرفی ظرفیت ها و توانمندی های تبریز اقدام و برای پخش از شبکه های استانی برنامه ریزی کرده است.

علی نواداد افزود: از امروز جلسات جشنواره به صورت مستمر و جدی با راه اندازی کمیته های تخصصی در سازمان و کمیته های استانی به تناسب کمیسیون های موضوعی تهران و با مسوولیت واحدهای مشابه در مرکز آذربایجان شرقی تشکیل خواهد شد.

معاون امور استانها و قائم مقام  ایشان در ادامه سفر خود به استان آذربایجان شرقی از محل های پیشنهادی برای مراسم افتتاحیه ، اختتامیه و برنامه های جنبی این جشنواره بازدید کردند .

http://tabriz.irib.ir/images/stories/JASHNVARE/3.jpg?modal=0

انتهای خبر