خبر دیدار دختر و معاون رئیس جمهوری با خانواده امام جمعه اهل سنت زاهدان تکذیب شد

مشاور رسانه ای رییس جمهور خبر منتشر شده مبنی بر دیدار دختر و معاون رییس جمهوری با خانواده امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان را تکذیب کرد.   به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایرنا، در روزهای گذشته یک سایت کم بیننده خبری مبنی بر دیدار دختر رئیس جمهوری و معاون رئیس جمهوری […]

مشاور رسانه ای رییس جمهور خبر منتشر شده مبنی بر دیدار دختر و معاون رییس جمهوری با خانواده امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان را تکذیب کرد.

 

به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایرنا، در روزهای گذشته یک سایت کم بیننده خبری مبنی بر دیدار دختر رئیس جمهوری و معاون رئیس جمهوری با خانواده امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان منتشر کرده بود و رسانه های دیگر نیز بدون تحقیق در صحت خبر و اعتبار منبع انتشار دهنده این موضوع را بازتاب دادند.

محمدرضا صادق مشاور رئیس جمهوری در گفت و گو با ایرنا در مورد صحت و سقم این خبر گفت: با وجودی که منعی برای انجام چنین دیداری و انتشار خبر آن از مجاری رسمی نیست، اما این خبر کذب محض است.

صادق افزود: خانم مولاوردی معاون امور زنان ریاست جمهوری نیز که این خبر به وی منتسب شده است، در تماس تلفنی که با وی داشتم، ضمن بی اساس خواندن این خبر، از انتشار آن متحیر بود.

مشاور رسانه ای رئیس جمهوری با اشاره به اینکه ˈمتأسفانه برخی اقدامات تحت عنوان اطلاع رسانی، اصول اخلاقی و حرفه ای را نقض کرده و مغایر منافع و مصالح ملی استˈ، تاکید کرد: جعل و انتشار اخبار کذب، مصداق نقض اصول حرفه ای و اخلاقی اطلاع رسانی است.

صادق ادامه داد: در حالیکه سفر رئیس جمهوری با استقبال بسیار خوب مردم شریف سیستان و بلوچستان مواجه بوده و انعکاس رویدادهای مهم آن، امید و نشاط زائدالوصفی را در میان اهالی این خطه مظلوم پدید آورده است، نشر اخبار ناصحیح موجب به حاشیه رفتن و خدشه دار شدن اخبار صحیح شده و تشویش و انحراف افکار عمومی را بدنبال دارد که نمی توان آن را یک اشتباه ساده حرفه ای قلمداد کرد؛ چراکه حتی بازنشر تکذیبیه ها نیز معنا می یابد.

وی همچنین گفت: حتی اگر افراد یا یک جریان سیاسی خدایی ناکرده درصدد باشند با سوء استفاده از ابزارهای اطلاع رسانی، آثار و دستاوردهای سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان را به محاق ببرند، لازم است توجه کنند که گمانه زنی های عجیب یا برجسته سازی اخبار حاشیه ای و کذب، همزمان یا پس از این سفر به مصلحت منافع و مصالح کلان نظام نیست.

انتهای خبر