اخبار داغ از تراکتورسازی: زمزمه برکناری مدیرعامل تراکتور و واگذاری به بخش خصوصی/ خداحافظی تونی با تراکتور

دیروز بعد از استعفای سردار پورجمشیدیان از هئیت مدیره باشگاه تراکتورسازی شایعات عجیبی در تبریز دهان به دهان چرخید که از فروش سهام این باشگاه توسط سپاه آغاز شده و به انتخاب مدیر عامل جدید رسید. به گزارش اعتدال پرس، وضعیت مدیریتی تراکتورسازی در چند ماه اخیر چندان تعریفی نداشته است و انتقادات بسیاری به عمل […]

دیروز بعد از استعفای سردار پورجمشیدیان از هئیت مدیره باشگاه تراکتورسازی شایعات عجیبی در تبریز دهان به دهان چرخید که از فروش سهام این باشگاه توسط سپاه آغاز شده و به انتخاب مدیر عامل جدید رسید.

به گزارش اعتدال پرس، وضعیت مدیریتی تراکتورسازی در چند ماه اخیر چندان تعریفی نداشته است و انتقادات بسیاری به عمل آمده است.

برکناری زینی زاده و حضور جمشید نظیمی در راس مدیریتی باشگاه با فراز و نشیب های فراوانی همراه بود.

نظمی

جمشید نظمی در همان ابتدای کار در کنفرانس خبری خود اعلام کرد که خواسته های هواداران برای وی ارزشی ندارد و افرادی که تونی را تشویق کرده و خواستار حضور وی در تراکتورسازی هستند، از روی بی اطلاعی دست به اینکار زده اند.

همچنین وی با تفکیک هوادار و تماشاگر گفته بود که هوادار حق ندارند درباره انتخاب سرمربی تیم تصمیم بگیرد.

البته تغییر موضع وی دو سه روزی طول نکشید و وی با موافقت با حضور تونی اولیویرا توانست به خواسته هواداران عمل کند.

هرچند که حضور تونی اولیویرا در تبریز از زمان مدیریت زینی زاده کلید خورده بود و جمشید نظمی بر خلافی میل باطنی خود به این کار ادامه داد، اما حضور موفق تونی و کسب اولین جام قهرمانی توسط وی باعث شد تا همه چیز به نفع جمشید نظمی گردد.

اگرچه حضور تونی را می توان نتیجه تحمیل هواداران دانست و نظمی نیز توانست با این کار خود را محبوب کند اما رفتار نه چندان شایسته وی با تونی و رسیدگی نکردن به حواشی تیم را می توان حاصل عدم کنترل و شاید عدم استقلال مدیریتی وی دانست.

09

با اینکه جمشید نظمی به دلیل حضور در راس مدیریت هیئت مدیره در دهه هفتاد را می توان از مدیران آشنا با فوتبال دانست، اما عدم مدیریت مسائل فنی و حواشی تیم عکس این مسئله را ثابت کرد.

حضور وی در راس مدیریت در اوج تشنج و اختلافات درون تیمی صورت گرفت و وی می توانست از آرامشی که پس از حضور تونی بوجود آمده به نحو احسن استفاده کند.

از گوشه کنار صحبت هایی درباره عدم حضور نظمی برای مدیریت باشگاه برای فصل آینده به گوش می رسد.

شنیده شده نظمی روی همکاری پورجمشیدیان، رئیس سابق هیات مدیره تراکتورسازی حساب باز کرده بود و حالا پس از استعفای او، تمایلی به ادامه کار کردن ندارد.

اما خبری که این روز ها بیش از همه جلب توجه می کند، احتمال انتقال باشگاه تراکتورسازی به بخش خصوصی است و نام برخی افراد جهت خریداری این باشگاه مطرح می شود.

أین شایعات در شرایطی همه گیر می شد که اکثر مسئولان این باشگاه در مکه به سر می بردند و از طرفی قبول اینکه سپاه این تیم را به شخص واگذار کند دور از ذهن به نظر می رسد.

ولی تغییرات مدیریتی شاید قابل قبول تو بأشد و در چند ماه گذشته نیز صحبت های از بازگشت سردار جعفری مدیر عامل سابق این باشگاه به گوش می رسید و الان نام های از ساکت و عابدینی به گوش می رسد.

عابدینی سابقه استانداری استان اذربایجان شرقی را در کارنامه خود دارد و سال گذشته نیز در مصاحبه ای با یک هفته نامه محلی که سانسور شد ، گفته بود برای تراکتور برنامه های بزرگتری دارم ولی الان زود است و زمانی که به بن بست مدیریتی خوردند خواهم آمد . ولی او کارنامه روشنی در داماش نداشته تا لقمه دندان گیری برای تبریزی های مدعی باشد.

البته برخی دیگر از گمانه زنی ها نیز حاکی است، شانس عابدینی بیشتر از ساکت است زیرا او سابقه استانداری آذرباییجان شرقی را در کارنامه دارد و با کار کردن در این منطقه آشناست. عابدینی هنوز جوابی به این پیشنهاد نداده و حال باید کمی صبر کرد و دید چنین اتفاقی می‌افتد یا خیر. زیرا همان‌طور که می‌دانید در تبریز نظر هواداران هم بسیار مهم است و اگر کسی بدون نظر آنها روی کار بیاید،  کار چندان راحتی نخواهد داشت.

ولی در طرف دیگر ساکت در سپاهان روز های خوبی داشته و می تواند برای تبریزی ها خوشایند باشد . باید منتظر ماند تا مشخص شود این خیر در حد شایعه باقی خواهد ماند و یا رفته رفته رنگ واقعیت به خود خواهد رسید.

خداحافظی رمانتیک تونی با هواداران تراکتور +عکس

n00011859-b

همچنین خبر رسید که تونی اولیویرا در صفحه مجازی خود، با هواداران تراکتور خداحافظی کرد.

تونی بعد از بازی استقلال در کنفرانس مطبوعاتی صحبت‌هایی از خداحافظی کرده بود و تاکنون هم به باشگاه برنامه نداده. مرد محبوب لیسبونی در صفحهٔ شخصی خود، بازی با لخویای قطررا آخرین بازی خود به حساب آورد.

متن خداحافظی تونی اولیویرا به شرح زیر است:
«من ۳ ماه گذشته به تبریز برگشتم و این یکی از آرزوهای من بود که دوباره شما را ببینم. آخرین لحظه‌ای که من تبریز را ترک کردم همگی می‌دانستیم که این اتفاق غیرمنصفانه هست. هر زمان به آن روز‌ها فکر می‌کنم احساس ناراحتی می‌کنم. من نمی‌خواستم شانس مجدد دیدن شما را از دست بدهم. من به پرتغال رفتم ولی فکر و ذهنم در تبریز بود و تمام مدت آرزو می‌کردم که دوباره شما را ببینم. من همیشه به شما گفتم که سزاوار بهترین‌ها هستید و به دنبال فرصتی بودم که بزرگ‌ترین شادی را به شما بدهم. خداوند این فرصت را به من داد و زمانی که من به تبریز بازگشتم روز فوق العاده‌ای بود. بعد از گذشت چند روز از خدای خودم سپاسگزارم که کمک کرد برنده جامی بشویم که هواداران تراکتور سزاوار آن بودند و مدت‌ها انتظار آن را می‌کشیدند. لحظه شادی طرفداران را در فرودگاه هنگام بازگشت از کرمان را هرگز فراموش نخواهم کرد. من سعی کردم بهترین عملکرد را در این ۳ ماه داشته باشم. برای داشتن یک باشگاه بر‌تر، یک فوتبال بر‌تر و مهم‌ترین مسئله، یعنی شادی شما.

بازی مقابل لخویا آخرین همکاری من با باشگاه خواهد بود ولی رابطه من با هواداران تراکتور ومردم تبریز پایان نخواهد یافت و آن ابدی است. »

انتهای خبر