مدیرکل سیاسی استانداری تاکید کرد: استقبال از توسعه رسانه های محلی و فضای نقد و تحمل در استان/ احیاء تشکل های دانشجویی

مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه فضای امنیتی از جامعه برچیده شده است، گفت: برای رسیدن به توسعه و رفاه عمومی نیازمند رفع هرگونه تنش و استقرار فضای امن و آرامش روانی در استان هستیم. به گزارش اعتدال پرس  به نقل از امید تبریز، رضا استاد رحیمی در گفتگویی اظهار داشت: نمونه ی برچیده […]

استادرحیمی

مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه فضای امنیتی از جامعه برچیده شده است، گفت: برای رسیدن به توسعه و رفاه عمومی نیازمند رفع هرگونه تنش و استقرار فضای امن و آرامش روانی در استان هستیم.

به گزارش اعتدال پرس  به نقل از امید تبریز، رضا استاد رحیمی در گفتگویی اظهار داشت: نمونه ی برچیده شدن فضای امنیتی طرح موضوعاتی مانند ایجاد فرهنگستان زبان ترکی و تاکید بر احیای دریاچه ارومیه بود که از زبان عالی ترین مقام اجرایی آذربایجان شرقی مطرح شد.

وی با اشاره به هماهنگی کامل در شورای تامین استان برای استقرار آرامش در جامعه یادآور شد: خوشبختانه هماهنگی کاملی بین نهادهای امنیتی،‌نظامی و انتظامی با مدیریت ارشد استان وجود داشته و هیچگونه موازی کاری امنیتی در این مجموعه دیده نمی شود.

استاد رحیمی، ایجاد امنیت روانی و آرامش عمومی را مهمترین اصل توسعه دانست و افزود: از آنجاکه جذب سرمایه گذاری های خصوصی و حتی خارجی، نیازمند برچیده شدن فضای امنیتی و استقرار آرامش روحی و روانی در جامعه است، تمام مسئولان استانی دست به دست هم داده اند تا مشکلات مردم حل و فصل شود.

وی تصریح کرد: جذب سرمایه گذاری های بخش خصوصی باعث افزایش تولید، کاهش بیکاری و در نهایت حل بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی خواهد شد.

استقبال از توسعه رسانه های محلی

مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی در ادامه اظهار داشت: رسانه های گروهی به عنوان رکن چهارم دموکراسی ضمن انتقال و پیگیری خواسته های عمومی، می توانند ناظر و دیده بان عملکرد دولت و مسئولان مختلف باشند.

استاد رحیمی گفت: تلاش می کنیم شرایطی ایجاد شود که تعداد رسانه های جمعی در استان بیشتر شده و فضای نقد و تحمل و اصلاح امور فراهم شود.

به گفته وی، مدیریت جامعه به هر اندازه احساس کند که باید به وجدان های بیدار جامعه جوابگو باشد،‌ به همان میزان در تصمیم گیریها و عملکرد خود دقت و حساسیت بیشتری خواهد داشت.

 احیای تشکل های دانشجویی

استاد رحیمی در ادامه گفتگوی خود، در پاسخ به وضعیت تشکل های دانشجویی و فضای دانشگاه های استان گفت:‌ تلاش ما بر احیای فضای شادی و نشاط در جامعه دانشجویی و بازگشایی تشکل هایی است که بدون دلیل و بر اساس سلایق سیاسی بسته شده است.

استاد رحیمی در عین حال تاکید کرد: سیاست دولت بر تقویت گروهی خاص و تضعیف گروه های رقیب نیست بلکه فضای شور و نشاط در دانشگاه های کشور تنها در سایه وجود سلایق مختلف و ایجاد رقابت سالم در این حوزه محقق می شود.

وی با اشاره به اینکه با تمام روسای دانشگاه های آذربایجان شرقی هماهنگی های لازم صورت گرفته است تصریح کرد: در این راستا،‌ جلسات مختلفی با تشکل های دانشجویی برگزار می شود و هر مجموعه ای که تابع قوانین جمهوری اسلامی باشند، دوباره بازگشایی خواهند شد.

 شور و امید در جامعه وارد فاز نظارت و قضاوت شده است

مدیرکل سیاسی استانداری آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود، با اشاره به فضاهای متفاوت حاکم بر جامعه گفت: امروز در آستانه فرا رسیدن خلق حماسه سیاسی مردم در خردادماه گذشته، فضای شور و امید در جامعه وارد فاز نظارت و قضاوت شده است.

رضا استاد رحیمی با اشاره به برخی انتقادات مطرح شده در خصوص مدیریت ارشد استان تصریح کرد: با توجه به اینکه فقط ماه از آغاز به کار مجموعه مدیریتی استان می گذرد، قضاوت در این خصوص خارج از دایره انصاف بوده و برای ارائه تحلیلی مناسب، نیازمند شناخت و ارزیابی بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه برخی مشکلات و کاستی های موجود، میراث دولت گذشته است یادآور شد: هر وجدان عادل و بی طرفی می داند که مشکلات هشت سال را نمی توان در عرض چند ماه حل و فصل کرد.

استاد رحیمی با اظهار امیدواری نسبت به استقرار فضای خردورزی و عقلانیت در سطح جامعه گفت: هدف ما این است که کترل امور توسط جامعه مدنی باشد و دولت تدبیر و امید تمام توان خود را در این خصوص به کار خواهد بست.

……………………………………..

 

گفتگو از:‌ مهرداد خوشکار مقدم

انتهای خبر