ادامه ابهام فرود هواپیمای آمریکایی در تهران/ دولت غنا، ادعای سخنگوی وزارت خارجه ایران را رد کرد

“فلیکس کواکیه افوسو” معاون وزارت اطلاعات غنا گفت که آنچه با عنوان هدایت یک هیأت دولتی به رهبری ابراهیم مهاما مدیرعامل کمپانی «ای پی» و بردار رییس جمهور غنا به ایران اعلام شده، حقیقت ندارد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از انتخاب؛ غناوب نوشت: “فلیکس کواکیه افوسو” معاون وزارت اطلاع رسانی غنا گفت که آنچه […]

image_pdfimage_print

“فلیکس کواکیه افوسو” معاون وزارت اطلاعات غنا گفت که آنچه با عنوان هدایت یک هیأت دولتی به رهبری ابراهیم مهاما مدیرعامل کمپانی «ای پی» و بردار رییس جمهور غنا به ایران اعلام شده، حقیقت ندارد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از انتخاب؛ غناوب نوشت: “فلیکس کواکیه افوسو” معاون وزارت اطلاع رسانی غنا گفت که آنچه با عنوان هدایت یک هیأت دولتی به رهبری ابراهیم مهاما مدیرعامل کمپانی «ای پی» و بردار رئیس جمهور غنا به ایران اعلام شده، حقیقت ندارد.

 وی افزود: رییس جمهور نیز هرگز با این هواپیما که در ایران فرود آمده، هرگز سفر نکرده است.

این مقام دولت غنا اضافه کرد: ابراهیم مهاما عضو دولت نیست، بنابراین امکان دارد که او هیأتی دولتی را رهبری کند.

معاون وزیر اطلاع رسانی غنا بیان داشت: دولت غنا هیچ هیأتی به ایران با هواپیمای مورد اشاره اعزام نکرده است و شخص رییس جمهور نیز با آن هواپیما به لندن یا داوس سفر نکرده است. من نمی توانم از جانب وزارت خارجه ایران اظهار نظر کنم و معتقدم که وزارت خارجه ایران نیز از جانب دولت غنا سخن نمی گوید.

روز جمعه روزنامه نیویورک تایمز از فرود یک هواپیمای آمریکایی متعلق به بانک یوتا در فرودگاه مهرآباد خبر داد.

سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن رد گمانه زنی های مختلف در این مورد اعلام کرد که این هواپیما متعلق به غنا است.

انتهای خبر