گزارش تصویری جالب از حیرت انگیزترین بنرهای هواداران در ورزشگاههای معروف جهان/جای خالی تراکتور محبوب ترین تیم آسیا

به عنوان یک هوادار شاید شما نتوانید به صورت مستقیم بر روی اتفاقاتی که در زمین فوتبال رخ می دهد تاثیر داشته باشید اما می‌توانید نقشی در ایجاد یک بنر بزرگ و منحصر به فرد داشته باشید تا باشگاه مورد علاقه تان را از تیم های دیگر و طرفداران آنها متمایز کند.  به گزارش اعتدال […]

به عنوان یک هوادار شاید شما نتوانید به صورت مستقیم بر روی اتفاقاتی که در زمین فوتبال رخ می دهد تاثیر داشته باشید اما می‌توانید نقشی در ایجاد یک بنر بزرگ و منحصر به فرد داشته باشید تا باشگاه مورد علاقه تان را از تیم های دیگر و طرفداران آنها متمایز کند.

 به گزارش اعتدال پرس به نقل از مهر، هفته گذشته در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا بنرهای فوق العاده ای را شاهد بودیم که هواداران برای حمایت از تیم مورد علاقه خود به ورزشگاه آورده بودند، این حرکت هواداران آنقدر جالب توجه بود که به سرعت سوژه عکاسان شد و بار دیگر نشان داد فوتبال بیشتر از هر رشته ورزشی دیگری جذاب است.

هواداران انگلیسی و اسکاتلندی این روزها یکی از پیشگامان تدارک بنرها، پرچم ها و طرح های ترکیبی شده اند و معمولا جو ورزشگاه را برای تیم میهمان به یک جهنم تبدیل می کنند. در ادامه نگاهی به بهترین بنرهای که هواداران با خورد به ورزشگاه آورده اند می اندازیم، به نظر شما کدامیک بهتر است؟

دورتموند
درست مثل بازگشت به بازی فوق العاده دورتموند مقابل مالاگا این بنر هواداران دورتموند نیز فوق العاده بود. جایگاه جنوبی ورزشگاه وستفالن دورتموند که به “دیوار زرد” معروف است جایگاه هواداران متعصب و دوآتیشه این تیم آلمانی است. به جرات می توان گفت این قسمت از ورزشگاه وستفالن بزرگترین جایگاه در اروپاست و همیشه محل برپایی بنرهای بزرگ توسط هواداران و یا حرکات هماهنگ و موج های مکزیکی آنهاست.

سلتیک
هواداران سلتیک در دیداری در آوریل ۲۰۱۲ با این بنر بزرگ که شامل چهار مرد اسب سوار که در قبرستانی می تازند کنایه ای به رقیب دیرینه خود گلاسکو رنجرز زده اند.

ناسیونال
هواداران باشگاه ناسیونال اروگوئه رکورد جهانی بزرگترین بنر جهان را با آوردن پرچم این باشگاه با طول ۶۰۰ متر و عرض ۵۴ متر در آوریل ۲۰۱۳ شکستند. هواداران ناسیونال رکورد قبلی را که در دست هواداران تیم پنارول رقیب دیرینه آنها بود شکستند.

اینتر
هواداران تیم فوتبال اینتر در دسامبر سال ۲۰۰۵ در دربی شهر میلان بنری که رقیب دیرینه شان را به یاد دیدار فینال لیگ قهرمانان آن سال می انداخت به ورزشگاه آوردند. در آن بازی میلان پیروزی ۳ بر صفر در نیمه نخست را در عرض ۶ دقیقه با تساوی ۳-۳ عوض کرد و اینتری ها در این بنر نتیجه این ۶ دقیقه را نشان داده اند. در بنر پایین هم یرزی دودک دروازه بان لیورپول را نشان می دهد که ضربات پنالتی میلان را ناکام کرد و لیورپول را به عنوان قهرمانی اروپا رساند.

میلان
هواداران میلان این بنر فوق العاده را که یک شیطان را نشان می دهد با خود به ورزشگاه آورده اند. شیطان یکی از القاب میلان است که ایتالیایی آن را il Diavolo می نامند.

دورتموند
یک طرح فوق العاده دیگر از یار دوازدهم دورتموند که بدون شک می توان آنها را بهترین هواداران فوتبال در اروپا دانست.

بوخوم
بنر فوق العاده هواداران تیم فوتبال بوخوم که با لگد کایزرسلاترن را به آن طرف پرتاب می کند.

سلتیک
این بنر فوق العاده هواداران سلتیک در دیدار مقابل یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا بود که در روی آن نوشته “لندن تو را می‌خواند” و اشاره به فینال رقابتها در ورزشگاه ومبلی لندن دارد.

چارلتون
این هواداران تیم فوتبال چارلتون هستند که در بازی این تیم پرچمی که عکس چگوارا رهبر انقلابی شیلی روی آن نقش بسته را با خود به ورزشگاه آورده اند. واقعا چه کسی می داند چگوارا یکی از طرفداران تیم فوتبال چارلتون بود؟

چلسی
هواداران تیم فوتبال چلسی در فینال لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۲ وقتی دیدند تیمشان نخستین تیم لندنی خواهد بود که می تواند لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند این بنر را که روی آن نوشته “چلسی، افتخار لندن” با خورد به ورزشگاه آوردند.

چیواس
هواداران تیم فوتبال چیواس مکزیک در جریان دیدار تیمشان مقابل لس انجلس گلکسی که در شهر لس انجلس برگزار شد این بنر بزرگ را برافراشتند.

لیورپول
وقتی در مورد پرچم و بنرهای هواداران در فوتبال انگلیس صحبت می کنیم لیورپول تقریبا بدیع ترین و نوآورانه ترین طرح ها را ارائه می کند. این بنر فوق العاده بزرگ و زیبای هواداران لیورپول توسط فرانک گراسفا طراحی شده که از سال ۲۰۰۱ روی آن کار می کرده است.

اینتر
هواداران تیم فوتبال اینتر در آستانه دربی به رقیب همشهری خود میلان یادآوردی می کنند که اخیرا در سال ۲۰۱۰ تربل کرده اند و سه جام حذفی ایتالیا، سری آ و لیگ قهرمانان اروپا را فتح کرده اند.

یوونتوس
در ایتالیا هر باشگاهی که بتواند ۱۰ بار رقابتهای لیگ را فتح کند می تواند یک ستاره روی پیراهن خود قرار دهد. وقتی یوونتوس در سال ۲۰۱۲ سری آ را فتح کرد آنها رسما بیست و هشتمین قهرمانی خود در رقابتهای لیگ ایتالیا را کسب کردند اما خود باشگاه و هواداران دوست اعلام کنند این سی امین قهرمانی آنها در لیگ بوده است. آنها معتقدند قهرمانی سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ ناعادلانه از آنها گرفته شده و به همین دلیل این دو قهرمانی را هم محسوب می کنند. به هر حال در این بنر هواداران بانوی پیر ۳ ستاره را بالای نام یوونتوس ثبت کرده اند.

فنرباغچه
هواداران تیم فوتبال ترکیه ای فنرباغچه در دیداری در رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۰۵ مقابل شالکه به این تیم آلمانی با این بنر خوش آمد می گویند.

منچستریونایتد
هواداران منچستریونایتد با این بنر به بازیکنان این تیم که در سانحه هوایی سال ۱۹۵۸ مونیخ جان خود را از دست دادند ادای احترام می کنند.

گروترفورث
هواداران باشگاه فوتبال آلمانی گروترفورث که در سال ۲۰۱۲ به بوندسلیگا یک صعود کرد در این بنر نماد سبز رنگ شهر فورث را به نمایش گذاشتند.

پارما
پارما در دهه ۹۰ میلادی یک باشگاه بزرگ بوداما با اینکه آنها اکنون دیگر قدرت سابق را ندارند اما هواداران این تیم هنوز توانایی درست کردن بنرهای فوق العاده شبیه این را دارند. آنها در سال ۲۰۱۱ در دیدار مقابل باری این بنر را برافراشتند.

رودا جی سی
هواداران تیم فوتبال رودا جی سی کرکراد هلند با این بنر که در آن یک هوادار پرچک این باشگاه را در دست گرفته علاقه خود را به تیمشان ابراز می کنند.

روسیه
یک بنر نسبتا خشن از هواداران تیم ملی فوتبال روسیه که در دیدار این تیم با لهستان در یورو ۲۰۱۲ از آن رونمایی شد. روی این بنر نوشته شده “این روسیه است”.

شالکه
هواداران تیم فوتبال شالکه آلمان بعد از پیروزی تیمشان پیراهن بزرگ این تیم را به نمایش گذاشته اند.

تورینو
یک تصویر حیرت انگیز و فوق العاده بزرگ از Il Toro به معنی گاو نر که لقب باشگاه تورینو است. هواداران تورینو در این بازی برای تیمشان سنگ تمام گذاشتند.

سیاتل ساندرز
یک بنر فوق العاده دیگر از هواداران تیم فوتبال سیاتل ساندرز در لیگ MLS امریکا. هواداران این تیم در پایین بنر به صورت هماهنگ پارچه هایی با رنگ های سبز، سفید و آبی که رنگ پیراهن این تیم است را نیز در دست گرفته اند.

انتهای خبر