بازهم توقیف یک روزنامه/ رویانیان باعث بسته شدن روزنامه قانون شد

روزنامه‌ی «قانون» به‌صورت رسمی از سوی دادستانی تهران تا اطلاع ثانوی توقیف شده است. به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایسنا،‌ دبیر تحریریه‌ی روزنامه‌ی قانون انتشار خبر آزادی رویانیان را دلیل توقیف روزنامه قانون دانست. مسعود کاظمی  دبیر تحریریه‌ی روزنامه‌ی «قانون» با بیان این‌که چند ساعت پیش از سوی دادستانی به ما «اعلام جرم» […]

روزنامه‌ی «قانون» به‌صورت رسمی از سوی دادستانی تهران تا اطلاع ثانوی توقیف شده است.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایسنا،‌ دبیر تحریریه‌ی روزنامه‌ی قانون انتشار خبر آزادی رویانیان را دلیل توقیف روزنامه قانون دانست.

مسعود کاظمی  دبیر تحریریه‌ی روزنامه‌ی «قانون» با بیان این‌که چند ساعت پیش از سوی دادستانی به ما «اعلام جرم» شد، توضیح داد: صبح امروز (چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت‌ماه) از سوی دادستانی در تماسی تلفنی با مسوولان روزنامه‌ی قانون اعلام شد‌ که به‌دلیل انتشار خبر «آزادی آقای رویانیان» این روزنامه به نشر اکاذیب متهم و علیه آن، اعلام جرم شده است.

او ادامه داد: خبر «آزادی آقای رویانیان» با وثیقه‌ی ۱۰۰میلیارد تومانی از سوی خبرگزاری «دانا» عصر دیروز منتشر شد و روزنامه‌ی قانون همان خبر را منتشر کرد؛ اما از سوی دادستانی تهران این خبر مصداق نشر اکاذیب دانسته و علیه این روزنامه اعلام جرم شده است.

از سویی دیگر علیرضا نیکویی – جانشین مدیرمسوول روزنامه‌ی «قانون» اظهار کرد: رونوشت نامه‌ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی دادستانی تهران برای ما ارسال شده که در آن اعلام شده، روزنامه‌ی «قانون» رسما توقیف شده است.

او ادامه داد: شفیعی – بازپرس شعبه‌ی ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه – این نامه را امضا کرده است.

جانشین مدیرمسوول روزنامه‌ی قانون درباره‌ی دلیل توقیف نیز توضیح داد: در این نامه، دلیل توقیف روزنامه انتشار مطالب خلاف واقع در راستای تشویش اذهان عمومی و انتشار مطالب خلاف موازین اسلامی بیان شده که در بند آخر آن به تذکر ۳۰ فروردین‌ماه هیئت نظارت بر مطبوعات به روزنامه، استناد شده است.

 

انتهای خبر