نظر جنتی درباره علت عدم بازدید رهبر انقلاب از نمایشگاه کتاب

علی جنتی توضیحاتی درباره علت نیامدن مقام معظم رهبری به نمایشگاه کتاب و همچنین مباحث سیاسی در نمایشگاه کتاب تهران ارائه کرد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایسنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه رونمایی از چاپ دوم کتاب خاطراتش در نمایشگاه کتاب در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی […]

علی جنتی توضیحاتی درباره علت نیامدن مقام معظم رهبری به نمایشگاه کتاب و همچنین مباحث سیاسی در نمایشگاه کتاب تهران ارائه کرد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از ایسنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه رونمایی از چاپ دوم کتاب خاطراتش در نمایشگاه کتاب در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی بر علت حضور نیافتن مقام معظم رهبری در نمایشگاه کتاب امسال اظهار کرد: آقای محمدی گلپایگانی که به نمایشگاه آمدند اعلام کردند که مقام معظم رهبری به دلیل مشغله کاری در نمایشگاه حضور پیدا نکردند و ما نیز از نیات دیگری که ایشان داشتند خبر نداریم.

جنتی در پاسخ به سوالی درباره تسویه حساب برخی جریان‌های سیاسی از دولت در نمایشگاه کتاب اظهار کرد: ما نمی‌توانیم مانع بحث‌های سیاسی شویم. اینجا یک باشگاه فرهنگی بزرگ است و خیلی از کتاب‌ها مورد نقد قرار می‌گیرند و طبیعی است که در کنار این موضوع مباحث سیاسی هم مطرح می‌شود.

او افزود: آنچه مهم است نکته‌ای است که آقای رئیس جمهور هم به آن تأکید داشتند و گفتند که دولت از نقد استقبال می‌کند و همه ما هم از نقد استقبال می‌کنیم اما نباید این نقد به تخریب بیانجامد.

جنتی اضافه کرد: اگر در نمایشگاه و یا خارج از آن کار تخریبی صورت بگیرد هر دو غلط و نادرست است اما اگر نقدی سازنده باشد همه باید از آن استقبال کنند و اشکالی ندارد اگر کسی به نمایشگاه می‌آید و بحث سیاسی هم در آن صورت بگیرد و یا یک کتاب سیاسی معرفی کنند و به نقد آن بپردازند.

انتهای خبر