جایگزین سردار رادان در ناجا مشخص شد/ ابراز نگرانی معاون احمدی مقدم از اعلام اخبار زودهنگام انتصابات ناجا

سردار حسین اشتری به عنوان جانشین فرمانده ناجا برگزیده و جایگزین سردار احمد رضا رادان در این سمت می‌شود. به گزارش اعتدال پرس به نقل از تسنیم، طبق شنیده‌ها سردار اسماعیل احمدی‌مقدم طی حکمی سردار سرتیپ حسین اشتری را به عنوان جانشین خود و جانشین فرمانده ناجا برگزیده است و بر این اساس اشتری جایگزین سردار […]

سردار حسین اشتری به عنوان جانشین فرمانده ناجا برگزیده و جایگزین سردار احمد رضا رادان در این سمت می‌شود.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از تسنیم، طبق شنیده‌ها سردار اسماعیل احمدی‌مقدم طی حکمی سردار سرتیپ حسین اشتری را به عنوان جانشین خود و جانشین فرمانده ناجا برگزیده است و بر این اساس اشتری جایگزین سردار احمد رضا رادان می‌شود.

احمدرضا رادان از سال ۸۷ به عنوان جانشین احمدی‌مقدم در سمت جانشینی فرمانده ناجا قرار داشت و پیش از آن نیز فرمانده انتظامی پایتخت و خراسان را عهده‌دار بود.

رادان رییس مرکز راهبردی ناجا می‌شود

معاون اجتماعی نیروی انتظامی ضمن اعلام جانشینی سردار حسین اشتری به عنوان جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: سردار احمدرضا رادان به عنوان رییس مرکز مطالعات راهبردی ناجا به فعالیت خود در پلیس ادامه می‌دهد.

سردار منتظرالمهدی ضمن ابراز نگرانی از اعلام اخبار زودهنگام انتصابات ناجا توسط برخی رسانه‌ها گفت: سردار رادان از این پس در مسئولیتی جدید به عنوان رییس مرکز مطالعات راهبردی ناجا به فعالیت خود در پلیس ادامه خواهد داد.

وی افزود: سردار حسین اشتری – رییس پلیس اطلاعات و امنیت کشور در سمت جانشین جدید فرمانده ناجا فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

سردار احمدرضا رادان که بیش از سایر فرماندهان نیروی انتظامی مورد توجه رسانه‌های داخلی و خارجی بوده از سال ۸۷ تاکنون جانشین سردار اسماعیل احمدی‌مقدم بوده است.

رادان در کارنامه خود فرماندهی انتظامی استان‌هایی همچون کردستان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و تهران بزرگ را دارد.

وی که به دلیل اجرای طرح‌های ارتقای امنیت در محلات تهران و همچنین برخورد با اراذل و اوباش و برخی اتفاقات مربوط به حوادث سال ۸۸ بیش از مابقی فرماندهان ناجا بر سر زبان‌هاست، در طول مدیریت چند ساله‌اش از سوی برخی افراد و رسانه‌ها بعضا به دلیل برخوردهای متفاوت با اراذل و اوباش مورد انتقاد قرار گرفت.

جانشینی فرمانده نیروی انتظامی از جمله مقام‌های ایرانی است که از سوی دولت آمریکا همواره مورد تحریم قرار گرفته است.

احمدرضا رادان در حالی از جانشینی فرماندهی ناجا می‌رود که در این چند سال به دلیل حمایت از مامورانش دارای محبوبیت‌ زیادی در بدنه نیروی انتظامی شده است؛ به گونه‌ای که کسی به یاد ندارد رادان از عملکرد مامورانش گله کند و همواره سعی داشته با قبول اشتباهات احتمالی در راستای بهبود و استانداردسازی رفتار ماموران اقدام کند.

از سوی دیگر مرکز مطالعات راهبردی ناجا که رادان به عنوان اولین رییس آن منصوب می‌شود، قرار است در زمینه اقدامات پژوهشی در راستای تعیین سیاست‌های کلی پلیس فعالیت کند.

به گزارش ایسنا، گفته می‌شود مراسم معارفه جانشین جدید فرمانده ناجا روز چهارشنبه هفتم خردادماه برگزار خواهد شد.

انتهای خبر