اختصاصی/آقا فراز دومین تیم تبریزی را هم به لیگ برتر برد – شهرداری تبریز سومین سهیمه آذربایجان در لیگ فوتبال/ اما و اگرهای حضور شهرداری در لیگ برتر

تیم فوتبال شهرداری تبریز به عنوان سومین نماینده فوتبال آذربایجان مجوز حضور در لیگ برتر فوتبال کشور را دریافت کرد. اما …!  به گزارش اعتدال پرس، با تساوی دیدار دو تیم شهرداری تبریز و راهیان کرمانشاه همچنین شکست رقیب شهرداری در جدول گروه ب لیگ دسته اول کشور صعود این تیم تبریزی قطعی شد. در […]

تیم فوتبال شهرداری تبریز به عنوان سومین نماینده فوتبال آذربایجان مجوز حضور در لیگ برتر فوتبال کشور را دریافت کرد. اما …!

 به گزارش اعتدال پرس، با تساوی دیدار دو تیم شهرداری تبریز و راهیان کرمانشاه همچنین شکست رقیب شهرداری در جدول گروه ب لیگ دسته اول کشور صعود این تیم تبریزی قطعی شد.
در این دیدار شاگردان فراز کمالوند با انجام یک بازی تاکتیکی موقعیت های زیادی روی دروازه حریف ایجاد کرد و با توانست بعد از تیم گسترش فولاد به لیگ برتر صعود کند.

فراز کمالوند که پیش از این تیم تراکتورسازی را بعد از چندین سال حسرت و ناکامی، به لیگ برتر صعود داده بود امسال نیز با قرار گرفتن در راس تیم شهرداری تبریزی توانست این تیم را دوباره به لیگ برتر ببرد.

این گزارش حاکی است، پیش از این نیز تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز مجوز حضور در لیگ برتر فوتبال کشور را کسب کرده بود و با حضور تیم تراکتورسازی و شهرداری تبریز سهم فوتبال آذربایجان به سه تیم رسید.

در هفته پایانی رقابت‌های لیگ دسته اول آزادگان و از گروه دوم ۵ دیدار برگزار شد و یک دیدار نیز لغو شد.

این رقابت‌های در حالی برگزار می‌شد که تیم‌های فوتبال شهرداری تبریز و استقلال خوزستان با ۴۶ امتیاز تنها شانس‌های صعود به لیگ برتر بودند و شهرداری تبریز به دلیل تفاضل گل بهتر در صدر قرار داشت.

همچنین تیم‌های یادآوران شلمچه با ۱۶ امتیاز و برق شیراز با ۱۹ امتیاز به لیگ دسته دوم سقوط کرده بودند و نتایج امروز تاثیری در جابجایی تیم‌های سقوط کننده نداشت.

اما در صدر جدول شهرداری تبریز در دیداری سخت میهمان راهیان کرمانشاه بود که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

در دیدار مهم دیگر که به طور همزمان با مسابقه شهرداری تبریز و برگزار شده بود تیم فوتبال استقلال خوزستان میزبان فولاد یزد بود که این دیدار در نهایت با نتیجه ۲ بر یک به سود فولاد یزد به پایان رسید تا استقلال خوزستان شانس صعود مستقیم به لیگ برتر را از دست بدهد.

این نتیجه در حالی به دست آمد که استقلال خوزستان تا دقیقه ۸۰ با نتیجه یک بر صفر از حریف خود پیش بود.

در دیگر دیدارها نیز نتایج زیر به دست آمد:

شهرداری یاسوج ۰ پاس ۱

ایران جوان بوشهر ۱ نیروی زمینی ۱

شهرداری بندرعباس ۳ مس رفسنجان ۱

دیدار تیم‌های یادآوران شلمچه و سایپای شمال نیز لغو شد.

بدین ترتیب تیم فوتبال شهرداری تبریز با ۴۷ امتیاز ضمن قهرمانی در گروه دوم لیگ دسته اول آزادگان به لیگ برتر صعود کرد و استقلال خوزستان با شکست امروز با ۴۶ امتیاز به پلی‌آف رفت و حریف مس سرچشمه شد که در گروه اول نایب قهرمان شده بود.
شهرداری تبریز در حالی سلامی دوباره به لیگ برتر داد که در سال ۹۰ در لیگ برتر حضور داشت ولی به لیگ پایین تر سقوط کرده بود.

 اما و اگرهای حضور تیم شهرداری تبریز در لیگ برتر

به گزارش اختصاصی اعتدال پرس، با حضور شهرداری تبریز و گسترش فولاد در لیگ برتر تعداد نمایندگان استان آذربایجان شرقی در فصل آینده لیگ برتر سه تیم خواهد بود . البته این در شرایطی است که پیش از این گفته شده بود، طبق قوانین فیفا که از یک شهر حداکثر دو تیم می تواند در یک لیگ حضور داشته باشد تیم شهرداری علی رغم صعود به لیگ برتر نخواهد توانست در این مسابقات حضور داشته باشد.

از طرف دیگر برخی اعضای شورای شهر تبریز و دیگر اقشار که مخالف هزینه تراشی های اضافی و تحمیل آن به شهروندان بودند، از مدتها قبل مخالف تیم داری شهرداری تبریز در رشته پرهزینه فوتبال بخصوص با توجه به نتایج ضعیف این تیم بودند. این عده معتقد بودند با اختصاص درصدی از هزینه های کلان اختصاص یافته به این تیم به تیم تراکتور هم شاهد موفقیت بیشتر تیم محبوب و اصلی مردم تبریز و آذربایجان بوده و هم شاهد تزریق بودجه به بخش های نیازمند بودجه حوزه های اصلی ماموریت شهرداری یعنی امور خدماتی و عمرانی خواهند بود.

در این راستا بود که وقتی تیم شهرداری تبریز سه سال قبل که در لیگ برتر بازی می کرد با پیشنهاد میلیاردی چشم گیر یک مجموعه بزرگ بخش خصوصی استان برای واگذاری امتیاز حضور در لیگ برتر موتجه شد، این طیف مصر به قبول این پیشنهاد در راستای استدلال های دکر شده فوق بودند که البته با مخاافت شهردار تبریز این پیشنهاد خوب رد شد.

حال از یک طرف با توجه به موانع قانونی از سوی فیفا و از طرف دیگر جهت جلوگیری از ادامه روند هزینه تراشی های غیر ضروری آنهم در شرایطی که هزینه تیم داری در لیگ برتر خیلی بیشتر از دسته اول  بوده و شهرداری هم بنابه ادعای مسئولین آن با محدودیت های بودجه ای برای پیشبرد وظایف مهم خود از جمله تکمیل مترو و ترمیم معابر و خیابانهای شهر مواجه است، پیشنهاد شده که امتیاز این تیم که مشتریان بسیار خوب و متعددی دارد واگذار شده و از این محل هم تیم تراکتور سازی تقویت شود وهم درآمد کلانی نصیب شهرداری شود.

شهردار تبریز:شهرداری تبریز فروشی نیست

وی با رد برخی شایعات مطرح در خصوص احتمال واگذاری و فروش امتیاز این تیم گفت: امتیاز تیم شهرداری متعلق به همه مردم تبریز بوده و فروشی نیست و ما با اقتدار در فصل بعدی لیگ برتر برای اثبات دوباره توانمندی‌های فوتبال تبریز ، در کنار تیم‌های تراکتورسازی و گسترش فولاد به مصاف حریفان خواهیم رفت.

انتهای خبر