توفان سیاه در تهران ۴ نفر را کشت و ۳۰ مجروح بر جای گذاشت+تصاویر

توفان در تهران ،‌ دهها کشته و مجروح بر جای گذاشت.به گزارش اعتدال پرس، توفان سیاه که ساعت ۱۷ عصر امروز دوشنبه با سرعتی بالغ بر ۱۱۹ کیلومتر بر ساعت در تهران به راه افتاد ۴ نفر را به کام مرگ فرستاد و ۳۰ نفر دیگر را مجروح کرد. این مجروحان،‌افرادی هستند که در مراکز […]

توفان در تهران ،‌ دهها کشته و مجروح بر جای گذاشت.

به گزارش اعتدال پرس، توفان سیاه که ساعت ۱۷ عصر امروز دوشنبه با سرعتی بالغ بر ۱۱۹ کیلومتر بر ساعت در تهران به راه افتاد ۴ نفر را به کام مرگ فرستاد و ۳۰ نفر دیگر را مجروح کرد. این مجروحان،‌افرادی هستند که در مراکز اورژانس ثبت شده اند و افرادی که با جراحات اندک به مراکز درمانی مراجعه نکرده اند را شامل نمی شود.

سه تن از کشته شدگان در مناطق جنت آباد و نارمک بر اثر سقوط درخت جان خود را از دست داده اند و یک نفر هم بر اثر سقوط از یک پشت بام یک ساختمان ۵ طبقه درگذشته است.

۱۷ نفر از مجروحان در سطح شهر تهران به دلیل وزش باد شدید به دلیل عدم تعادل مجروح شدند و ۱۰ نفر دیگر نیز که مسافر یک دستگاه اتوبوس در مسیر قم بودند با وزش طوفان و از دست رفتن دید راننده در تصادف اتوبوس مذکور مجروح و روانه بیمارستان شدند.

در  پی این توفان کم سابقه، در برخی معابر درختان شکستند، داربست ها فرو ریختند ،‌ برخی معابر بسته و ترافیک تشدید شد ، وسایلی که بر روی بالکن خانه ها و پشت بام ها بودند سقوط کردند، برق برخی مناطق قطع شد و تعدادی از خودروها نیز آسیب های جدی دیدند.
آتش نشانی هم به حالت اماده باش در آمد و بنا به اعلام روابط عمومی اش ۵۰ عملیات را در جریان این توفان انجام داد.

از کرج نیز خبر می رسد در پی وزش تندباد ، برق برخی مناطق قطع شده است.
در اتوبان قم نیز دهها خودرو با یکدیگر تصادف کرده اند و ۱۰ تن از مسافران یک اتوبوس مجروح شدند.

تصادف زنجیره ای در آزادراه قم – تهران

چندین دستگاه‌ خودرو بر اثر طوفان شدید در آزادراه قم تهران تصادف کردند.

ورزش باد شدید و طوفان سنگین از بعد از ظهر امروز در قم آغاز شد و در دقایقی میزان آن به حدی رسید که قدرت دید را به چند متر محدود کرد.

طبق گزارشات رسیده بر اثر این طوفان شدید تصادفی سنگین در آزادراه قم – تهران به وقوع پیوسته که متاسفانه تلفات جانی و مالی نیز در بر داشته است.

این گزارشات حاکی از وجود ترافیک سنگین در این محور پر تردد است.

 

 این توفان که تنها چند دقیقه رخ داد و ۴ کشته و دهها مجروح بر جای گذاشت ،‌هشدار مجددی است که شهر تهران در برابر حوادث غیر مترقبه آمادگی لازم را ندارد و اگر حادثه ای مانند زلزله در آن رخ دهد،‌ احتمالاً‌ بزرگترین فاجعه انسانی تاریخ به وقوع خواهد پیوست.

 

 

انتهای خبر