دیدار بارقبای‌ انتخاباتی سال گذشته/روحانی:۲۴ خرداد حضوری نمادین برای نشان دادن وحدت بود

به گزارش اعتدال پرس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ظهر شنبه ۲۴ خرداد، میزبان رقبای انتخاباتی خود در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود. نشست حجت الاسلام «حسن روحانی» با نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ظهر امروز (شنبه) در ساختمان قرمز نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. در این نشست محمد غرضی، محسن […]

به گزارش اعتدال پرس، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ظهر شنبه ۲۴ خرداد، میزبان رقبای انتخاباتی خود در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود.

نشست حجت الاسلام «حسن روحانی» با نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ظهر امروز (شنبه) در ساختمان قرمز نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. در این نشست محمد غرضی، محسن رضایی، محمدرضا عارف، محمدباقر قالیباف، غلامعلی حدادعادل و سعید جلیلی با رییس جمهوری دیدار و گفت و گو کردند.

در این دیدار که در فضایی صمیمی و آکنده از همدلی برگزار شد، نامزدهای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری با ابراز خرسندی از برگزاری چنین نشست‌هایی، خواستار همکاری و هماهنگی نیروهای سیاسی پس از پایان هر انتخابات شدند.

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، همچنین ضمن یادآوری رفاقت‌های پیشین به بیان خاطراتی از رقابت‌های انتخاباتی سال گذشته پرداختند.

در این نشست رئیس جمهوری ضمن استماع نظرات و راهکارهای رقبای انتخاباتی خود در سال ۹۲ پیرامون مسائل کشور، برنامه‌های دولت در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را مطرح و تاکید کرد: دولت از توان همه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی دلسوز نظام برای تحقق آرمان های مردم و انقلاب، استفاده خواهد کرد.
n00045187-r-b-001

در این دیدار که با عنوان «همیشه در کنار هم هستیم» برگزار شد، پس از اقامه نماز ظهر و عصر ضیافت نهار به میزبانی رئیس‌جمهور برگزار شد.

این گزارش حاکی است رئیس جمهوری بعد از گرفتن عکس یادگاری با شش تن از رقبای انتخاباتی‌اش در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و در گفتگو با خبرنگاران، این دیدار را بسیار خوب، نمادی از وحدت و همدلی و سودمند برای منافع ملی توصیف کرد.

روحانی گفت: در ۲۴ خرداد سال گذشته شاهد برگزاری انتخاباتی بسیار مهم و شکوهمند بودیم و به تعبیر مقام معظم رهبری، مردم در این انتخابات حماسه سیاسی آفریدند و در واقع با حضور باشکوه خود در انتخابات به تمام بیگانگان که امید بسته بودند ملت ایران از نظام و انتخابات و صندوق‌های رای ناامید و دلسرد شوند، پاسخ قاطعی دادند.

رئیس‌جمهوری افزود: مردم در این انتخابات نقش اول را ایفا کردند و مقام معظم رهبری با رهنمودهای خود نقش فوق‌العاده‌ای را در این ارتباط داشتند. وی اضافه کرد: کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری نیز نقش مهمی در تحقق حماسه سیاسی داشتند، چراکه سخنرانی کاندیداها و مناظره‌های آنان توانست شور و هیجان انتخاباتی در بین مردم ایجاد کند.

 رئیس‌جمهور گفت: در اولین سالگرد انتخابات ریاست جمهوری با برگزاری این نشست، بار دیگر کنار همدیگر بودیم و توانستیم همدیگر را ببینیم و اگر روزی با یکدیگر رقابت می‌کردیم، امروز در کنار هم برای ملت و اهداف ملی هستیم. ما امروز همه هدف واحدی را دنبال می‌کنیم.
n00045187-r-b-012

 وی افزود: این نشست در واقع فرصتی بود که دوستان نقطه نظراتی را که در مورد مسائل کشور دارند، بیان کنند و مورد مشورت قرار گیرد. البته ما بسیاری از دوستان را در جاهای مختلف از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای عالی امنیت ملی و شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌بینیم و از نظرات آنها استفاده می‌کنیم.
رئیس جمهور ادامه داد: این نشست حضوری بسیار خوب ونمادی از همدلی و وحدت برای پیگیری منافع ملی بود.

رییس جمهوری و ۶ رقیب انتخاباتی وی پس از پایان این دیدار در مقابل بنری که روی آن نوشته شده بود «همیشه در کنار هم هستیم.»، عکس دسته جمعی به عنوان یادگاری گرفتند. علی اکبر ولایتی یکی از نامزدهای انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ به دلیل انجام سفر از پیش برنامه ریزی شده به چین، در این نشست حضور نداشت.

 

انتهای خبر