انتخاب جلیلی زیاده‌خواهان و ویژه‌خواران را مایوس می‌کند/ اعلام حمایت کانون دانشگاهیان ایران و طلاب و اساتید حوزه علمیه تهران از سعید جلیلی

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کرد: انتخاب سعید جلیلی خواهد توانست منافع عموم و مطالبات بحق مردم را محقق و زیاده‌خواهان و ویژه‌خواران را در مقابله با نظام اسلامی مایوس کند. گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در حمایت از نامزدی سعید جلیلی نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری […]

image_pdfimage_print

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در بیانیه‌ای تاکید کرد: انتخاب سعید جلیلی خواهد توانست منافع عموم و مطالبات بحق مردم را محقق و زیاده‌خواهان و ویژه‌خواران را در مقابله با نظام اسلامی مایوس کند.

گزارش اعتدال پرس به نقل از فارس، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در حمایت از نامزدی سعید جلیلی نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری بیانیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن در ذیل آمده است.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

إِنَّ اللّهَ یَأْمُرُکُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُم بَیْنَ النَّاسِ أَن تَحْکُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا یَعِظُکُم بِهِ إِنَّ اللّهَ کَانَ سَمِیعًا بَصِیرًا (آیه 58 سوره نساء)

 

ملت بزرگ ایران، دانشگاهیان، نخبگان و دانشجویان عزیز و فرهیخته

 

سلام علیکم؛

 

با تبریک ایام مبارک و مسعود مولای متقیان امیر مومنان؛ حضرت علی (ع) و سالروز آزادی خرمشهر.

 

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی بعنوان بزرگترین تشکل استادی و دانشگاهی ولایت‌مدارکشور، که در طول عمر با برکت خود و با نگاه ایجابی و اثربخش و با شعار «دانشگاه در خدمت ایران اسلامی» حضور تاثیرگذار خود را در تحولات سیاسی، علمی و فناوری، اجتماعی و فرهنگی با بهره‌گیری از توان دانشگاهیان بویژه در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی ایجاد و تداوم بخشیده و نشان داده است که نخبگان دانشگاهی همواره آمادگی دارند در چهارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهنمودهای ولی فقیه برای تحقق آرمان‌های اسلامی و مردم عزیز ایران، داشته‌ها و یافته‌های خود را مخلصانه تقدیم نموده و در این راه از هیچ کوششی فروگذار ننمایند.

 

در این راستا، کانون دانشگاهیان، یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را انتخاباتی سرنوشت ساز، خطیر  و بسیار مهم و مصداق حماسه سیاسی تلقی کرده و ضمن دعوت از همه اقشار به حضور پرشور و با شکوه پای صندوق‌های رای در روز 24 خرداد، اعلام می‌دارد که همه اعضای کانون دانشگاهیان در سراسر کشور در این انتخابات شرکت فعال و تاثیرگذار داشته و دیگران را نیز به شرکت در انتخابات تشویق و ترغیب خواهند نمود.

 

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی بر این باور است یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری استمرار و تکامل فصل دیگری از تجلی نظریه مردم سالاری دینی و عملی شدن آن در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

مردم سالاری دینی مبتنی بر آموزه‌های اسلامی در برخورد با دموکراسی غرب، مدلی را به نمایش می گذارد که دولت با اتکاء به آرای سرنوشت‌ساز ملت، پیشرفت، معنویت، عدالت، و مقاومت را برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی به کار برد.

 

بی‌تردید انتخابات ریاست جمهوری که از عالی‌ترین سنجه‌های مشارکت فعال سیاسی به شمار می‌رود، می‌تواند با حضور حماسی و آگاهانه مردم و انتخاب نزدیک‌ترین فرد به گفتمان اصیل انقلاب اسلامی، برهه دیگری از رشد و تعالی نظام اسلامی برای دستیابی به اهدافش باشد.

 

در این برهه زمانی، کانون برای انتخاب و معرفی نامزد اصلح به ملت ایران در بررسی‌های خود در خصوص نامزدهای انتخاباتی احراز صلاحیت شده مطابق با مطالبات ملت شریف ایران، محورهای ذیل را به عنوان معیار اصلی انتخاب نامزد اصلح مورد توجه قرار داده است:

 

1. رویکرد کانون در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، حرکت در ذیل گفتمان انقلاب اسلامی و اجرایی کردن رهنمودهای مقام معظم رهبری است، چرا که تداوم این گفتمان، ضامن حفظ منافع کشور و نظام اسلامی از آسیب‌های احتمالی و صیانت از عزت و اقتدار جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی و ارتقاء بیش از پیش وجهه ایران اسلامی در پرتو حمایت از جبهه مقاومت و مقابله با نظام سلطه‌گر غرب خواهد بود.

 

از این رو، ضروری است که «مقاومت فعال» در مقابل بیگانگان و زیاده‌خواهان عالم و نظام سلطه استمرار یابد؛ چرا که فقط و فقط این مقاومت می‌تواند هجوم ددمنشانه نظام سلطه را به نفع مستضعفان و کشورمان را صادر نموده و نظام استکبار جهانی را وادار نماید که رویکردهای استکباری خود را در جهان خاتمه داده و حقوق ملت‌ها و ایران اسلامی را به رسمت شناخته و محترم شمارد.

 

2. باید پیشرفت ارزش‌مدار، عدالت‌محور و تعالی‌گرایانه در ایران اسلامی در تمامی ابعاد و حوزه‌ها با قوت هرچه تمام و فراتر از گفتمان‌های صرفا مادی و به بن بست رسیده غربی و شرقی ادامه یابد، چرا که فرهنگ و روح معنوی و اسلامی حاکم بر جامعه اسلامی تنها با این نوع از پیشرفت تناسب داشته و همین هماهنگی درونی و بیرونی ضامن موفقیت این گونه پیشرفت در همه عرصه‌هاست.

 

3. ویژگی‌های ساده‌زیستی، عدالت‌محوری، مردم‌داری، عقلانیت، دیانت و همه صفات و خصایل اخلاقی و اسلامی باید هم‌چنان به عنوان شاخص‌ها و خصوصیات «یک رئیس جمهور مطلوب» محترم شمرده شود؛ چرا که تنها و تنها شخصیتی با این ویژگی‌ها و رویکردهاست که می‌تواند بدور از اغراض فردی، گروهی و باندی، به فکر منافع اسلامی، پیشرفت کشور، استحکام نظام و ساختن ایرانی آباد و جامعه‌ای نمونه و اسوه اسلامی بیندیشد و تلاش و توان خود و مجموعه دولت را صرف تحقق آنها نماید.

 

با در نظر گرفتن معیارهای مطرح شده از سوی امام خمینی(ره)  و  رهبر فرزانه انقلاب و نیز با عنایت به موارد یاد شده، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بررسی‌های دقیق، همه جانبه و در راستای خلق حماسه سیاسی و به تبع آن اقتصادی، ضمن احترام به نامزدهای مورد تایید شورای محترم نگهبان بویژه آقایان دکتر حداد عادل و دکتر ولایتی، جناب آقای دکتر سعید جلیلی را بعنوان نامزد نهایی خود برگزیده و به ملت بزرگ و شرافتمند ایران اسلامی معرفی می‌نماید.

 

اشراف به همه مسایل اساسی کشور در تمامی حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به دلیل مسئولیت خطیر در شورای عالی امنیت ملی، شناخت عمیق از شرایط پیچیده بین‌المللی و رفتارهای متکبرانه استکبار جهانی، اقتدار و صلابت ایشان در دفاع از حقوق، منافع ملی و حفظ عزت ایران اسلامی در خارج از مرزها، عملکرد فعال در برابر حرکت‌های خبیثانه دشمن، برخورداری از روحیه بهره‌گیری از ظرفیت‌های گوناگون کشور در جهت مدیریت کارآمد و اثربخش، اعتقاد به پیشرفت توام با عدالت، ساده زیستی و خلوص نیت، نشاط و استقامت و صلابت، نخبه و دانشگاهی بودن، آرمان‌گرایی و در راس همه آن‌ها، پیروی کامل و التزام عملی به آموزه‌های اسلامی بویژه ولایت مطلقه فقیه و تلاش در پاسداری از حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و خون شهیدان، از ایشان واجد ویژگی‌هایی ساخته است که می‌تواند کشور را در مسیر مطلوب برای دست‌یابی هرچه افزون‌تر به تعالی، پیشرفت و عدالت قرار دهد.

 

کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، امیدوار است یکایک کسانی که حق رای دارند، در روز 24 خردادماه جاری پای صندوق‌های رای حاضر شده و جناب آقای دکتر سعید جلیلی را بعنوان رئیس جمهور اصلح خود برگزینند تا مسیر پیشرفت و عدالت در دهه چهارم انقلاب اسلامی همراه با مقاومت فعال در برابر استکبار جهانی شتابان به سوی اهداف متعالی و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی حرکت نماید.

 

انتخاب ایشان خواهد توانست جوا‌ن‌گرایی، نشاط، امید و همبستگی را در جامعه ما تداوم بخشیده و منافع عموم و مطالبات بحق مردم را محقق و زیاده‌خواهان و ویژه‌خواران را در مقابله با نظام اسلامی مایوس نماید.

با آرزوی سربلندی ایران اسلامی

اعلام حمایت طلاب و اساتید حوزه علمیه تهران از سعید جلیلی

 طلاب و اساتید حوزه علمیه تهران طی بیانیه‌ای حمایت خود را از سعید جلیلی در انتخابات ریاست‌جمهوری 92 اعلام کردند.

  به گزارش فارس، طلاب و اساتید حوزه علمیه تهران طی بیانیه‌ای حمایت خود را از سعید جلیلی در انتخابات ریاست‌جمهوری 92 اعلام کردند.

در این بیانیه آمده است: با توجه به تأکیدات سیدین قائدین حضرت امام و مقام معظم رهبری و بر اساس وظیفه ارشاد و تبلیغ، ما جمعی از طلاب و اساتید حوزه علمیه تهران پس از رصد، بررسی، کارشناسی و مداقه در سوابق و گفتمان نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری و میزان انطباق افراد با شاخصه‌های موجود در بیانات حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری، جناب آقای سعید جلیلی را به معیارها و آرمان‌های ایشان نزدیک‌تر دیدیم.

این بیانیه در پایان تأکید می‌کند از آنجا که یکی از ضروری‌ترین نیازهای مدیریت جامعه منطق، ادب و اخلاق است، امید با این انتخاب باعث ترویج مؤلفه‌های اخلاقی و الهی در کشور باشیم.
انتهای خبر