وزیر اقتصاد فعلا استیضاح نمی‌شود

ارسلان فتحی‌پور افزود: در ماده ۲۱۱ آیین نامه داخلی مجلس تصریح شده است که اگر وزیری سه بار رای اعتماد در سوال نیاورد استیضاح با رعایت اصل ۸۹ قانون اساسی در دستور کار قرار می‌گیرد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از نسیم، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید: وزیر اقتصاد با وجود ۳ کارته […]

image_pdfimage_print

ارسلان فتحی‌پور افزود: در ماده ۲۱۱ آیین نامه داخلی مجلس تصریح شده است که اگر وزیری سه بار رای اعتماد در سوال نیاورد استیضاح با رعایت اصل ۸۹ قانون اساسی در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از نسیم، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید: وزیر اقتصاد با وجود ۳ کارته شدن فعلا استیضاح نمی شود.

ارسلان فتحی پور گفت: در ماده ۲۱۱ آیین نامه داخلی مجلس تصریح شده است که اگر وزیری سه بار رای اعتماد در سوال نیاورد استیضاح با رعایت اصل ۸۹ قانون اساسی در دستور کار قرار می گیرد.

وی گفت: استیضاح احتمالی در صورتی انجام می شود که نمایندگان برگ استیضاح جدیدی را امضا کنند و در غیر این صورت صرف سه بار رای منفی مجلس به پاسخ وزیر به سوالات نمایندگان استیضاح نمی شود.

فتحی پور تصریح کرد:  برهمین اساس، این کار باید با رعایت اصل ۸۹ قانون اساسی انجام شود؛ یعنی حداقل ۱۰ متقاضی برای استیضاح وزیر موجود باشد. در غیر این صورت، استیضاح خود به خود منتفی است.

انتهای خبر