دو خبرنگار ایرانی در فهرست مفقودشدگان منا + اسامی خبرنگاران

رئیس ستاد حج و زیارت سازمان صدا و سیما از مفقود شدن ۲ نفر از کادر خبری همراه حاجیان ایرانی در فاجعه روز پنجشنبه منا خبر داد. به گزارش اعتدال پرس به نقل از العالم، حسن گروسی به رادیو عربی اعلام کرد این دو نفر سید حمید میرزاده گزارشگر رادیو تهران و مدیر تولید و […]

image_pdfimage_print

رئیس ستاد حج و زیارت سازمان صدا و سیما از مفقود شدن ۲ نفر از کادر خبری همراه حاجیان ایرانی در فاجعه روز پنجشنبه منا خبر داد.

به گزارش اعتدال پرس به نقل از العالم، حسن گروسی به رادیو عربی اعلام کرد این دو نفر سید حمید میرزاده گزارشگر رادیو تهران و مدیر تولید و سید حمید حسینی خبرنگار شبکه خبر هستند.
گروسی خاطرنشان کرد که تلاش ها برای پیدا کردن مفقودان در بیمارستان های منی و خارج از آن ادامه دارد.
به گزارش ایسنا، حسن گروسی، گفت: علیرغم ممانعت‌های عوامل عربستان و همکاری نکردن آن‌ها در جستجوی مفقودین اما تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا این عزیزان را پیدا کنیم. در این مدت تمام تلاش‍‌مان را کرده اما تاکنون هیج خبری از این عزیزان نشده است.

گروسی ادامه داد: تلاش برای جستجوی این دو عزیز ادامه خواهد داشت و به محض اطلاع از آن‌ها خبرهای رسیده را مطرح می کنیم.

رییس ستاد حج و زیارت صداوسیما درباره با وضعیت سلامت دیگر اعضای تیم اعزامی صدا و سیما بیان کرد: تعدادی از همکاران که در حادثه مصدوم شدند، خوشبختانه جراحتشان تحت درمان قرار گرفته و بهبودی یافته‌اند و در حال حاضر نیز مشغول به انجام امور محوله و انتشار اخبار و برنامه‌ها هستند.

اما تیم خبری خبرگزاری صداوسیما که به منظور پوشش خبری حج ۹۴ هم اکنون در صحرای منا به سر می‌برند در سلامت کامل هستند. سیار پیش‌بهار، خبرنگار اعزامی این خبرگزاری این خبر را اعلام کرده است.

این گزارش حاکی است، حجت الاسلام قاضی عسکر سرپرست حجاج ایرانی روز جمعه اعلام کرد که ۳۶۵ حاجی ایرانی همچنان در فهرست مفقودان حادثه منا قراردارند و تلاش برای یافتن آنان و به دست آوردن اطلاعاتی از سرنوشت این افراد در بیمارستانها ومراکز درمانی مکه همچنان ادامه دارد.
براساس آخرین آمار ۱۳۱ نفر از زائران ایرانی در فاجعه روزپنجشنبه در منا کشته شده اند.

انتهای خبر