وزیر حج و 4 مقام ارشد عربستان سعودی برکنار شد

پادشاه سعودی در حکمی، وزیر حج و 5 مسؤول وزارت‌خانه حج را پس از فاجعه مرگبار منا، عزل کرد. به گزارش اعتدال پرس، باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، در تناقضی آشکار، پادشاه عربستان پس از تمجید از مسؤولان حج این کشور، وزیر حج و 5 مسؤول دیگر را برکنار کرد. […]

image_pdfimage_print

پادشاه سعودی در حکمی، وزیر حج و 5 مسؤول وزارت‌خانه حج را پس از فاجعه مرگبار منا، عزل کرد.
به گزارش اعتدال پرس، باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، در تناقضی آشکار، پادشاه عربستان پس از تمجید از مسؤولان حج این کشور، وزیر حج و 5 مسؤول دیگر را برکنار کرد.
ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، روز شنبه در حکمی بندر بن حجار وزیر حج و 5 مسؤول این وزارت را پس از حادثه منا که به جان باختن صدها نفر از حاجیان منجر شد، برکنار کرد.
به نوشته پایگاه الوفد، در بیانیه ای که دفتر پادشاه عربستان پس از عزل وزیر حج صادر کرد، آمده است: پادشاه سعودی ژنرال عثمان المحرج مدیر امنیت عمومی و سرلشکر منصور الترکی و اسامة بن فضل شهردار منطقه مکه مکرمه و سرلشکر خالد بن قرار الحربی فرمانده حوادث غیر مترقبه را نیز عزل کرده است.
بیانیه پادشاه عربستان سعودی درحالی صادر شده است که پیش از این مسؤولان سعودی حجاج را عامل حادثه خونین منا معرفی و به تقدیر از مسؤولان و دست اندرکاران برگزاری حج مبادرت کردند.

انتهای خبر