احداث مجتمع فرو آلیاژ ارس با اشتغالزایی یکهزار نفری در منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از احداث مجتمع فروآلیاژ ارس با اشتغالزایی یکهزار و ۱۴۰نفر و سرمایه گذاری بیش از ۱۳ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریالی بخش خصوصی در این منطقه خبر داد. به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان)، محسن خادم عرب باغی در حاشیه بازدید از پروژه فروآلیاژ ارس پیشرفت فیزیکی این پروژه را رضایت […]

image_pdfimage_print
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از احداث مجتمع فروآلیاژ ارس با اشتغالزایی یکهزار و ۱۴۰نفر و سرمایه گذاری بیش از ۱۳ هزار و ۷۲۱ میلیارد ریالی بخش خصوصی در این منطقه خبر داد.

به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان)، محسن خادم عرب باغی در حاشیه بازدید از پروژه فروآلیاژ ارس پیشرفت فیزیکی این پروژه را رضایت بخش عنوان کرد و افزود: ظرفیت تولید سالانه مجتمع فروآلیاژ ارس در فاز اول ۵۰ هزار تن فروسیلیس و ۳۵ هزار تن سیلیکون متال می باشد.

مصاحبه عرب باغی ارس

وی گفت: عملیات احداث این مجتمع که در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار از اوایل سالجاری آغاز شده است رضایت بخش بوده و هم اکنون عملیات احداث فازهای اول و دوم در سایت صنایع سنگین منطقه آزاد ارس در حال اجرا می باشد.

عرب باغی با بیان اینکه فازهای بعدی این مجتمع بر اساس بازاریابی های صورت گرفته احداث و تکمیل خواهد شد، از صرفه جویی ارزی قابل توجه این مجتمع خبر داد و افزود: تنها با راه اندازی و آغاز تولید در فاز نخست، بیش از ۱۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور صورت می پذیرد.

وی میزان ظرفیت تولید نهایی این مجتمع را ۳۰۰ هزار تن در سال اعلام کرد و افزود: محصولات این مجتمع در صنایع فولاد و آلومینیوم کاربرد داشته و بیش از ۸۰ درصد محصولات به کشورهای هدف صادر می شود.

منطقه آزاد ارس بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران با چهار محدوده منفصل در جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بگلو، در شمال غرب ایران و در ۱۳۰ کیلومتری مرکز آذربایجان شرقی واقع بوده و با کشورهای آذربایجان، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان هم مرز می باشد.

انتهای خبر