ورود سامانه بارشی به آذربایجان شرقی از روز چهارشنبه/ بارش برف در تبریز

بارش برف در تبریز و چند شهر استان از صبح امروز چهارشنبه آغاز شد که در همان ساعات اولیه صبح منجر به یخ زدگی خیابان های شهر و حتی چندین مورد تصادف در اتوبان کسایی گردید.

image_pdfimage_print
بارش برف در تبریز و چند شهر استان از صبح امروز چهارشنبه آغاز شد که در همان ساعات اولیه صبح منجر به یخ زدگی  خیابان های شهر و حتی چندین مورد تصادف در اتوبان کسایی گردید.
0 به گزارش اعتدال پرس(اعتدال آذربایجان) ، بر اساس اطلاعیه اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی، ورود تدریجی سامانه بارشی از روز چهارشنبه منجر به ابرناکی، ورزش باد گاهأ شدید، بارش برف، مه و کاهش دید می شود که فعالیت متناوب این سامانه تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به شدت ورزش باد، کولاک برف و یخبندان اختلال در تردد جاده های کوهستانی و برف گیر استان دور از انتظار نیست، همچنین کاهش محسوس و قابل ملاحظه دمای هوا برای هفته آینده پیش بینی می شود.

گفتنی است، شرایط پایدار جوی تا روز سه شنبه (هشت دی ماه) ادامه دارد که تدام استقرار آلاینده‌های جوی، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید به ویژه در شهرهای پر جمعیت و صنعتی از پیامدهای آن است و حتی منجر به تعطیلی مدارس ابتدایی شهرستان تبریز در روز چهارشنبه شد.

انتهای خبر