عارف: سرلیستی‌ام قطعی شد/ حامیان دولت نیازی به امضای منشور اصلاح‌طلبی ندارند

رئیس شورای ائتلاف انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: سرلیستی بنده در این جریان برای انتخابات پیشرو قطعی شد. به گزارش اعتدال آذربایجان (اعتدال پرس)به نقل از تسنیم، محمدرضا عارف رئیس شورای ائتلاف انتخاباتی اصلاح‌طلبان عصر امروز در نشست رأی اولی اصلاح‌طلبان، گفت: به‌دلیل ائتلاف میان جبهه اصلاحات و جریان حامی دولت باید تبریک گفت؛ حماسه‌ای که در […]

image_pdfimage_print
رئیس شورای ائتلاف انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: سرلیستی بنده در این جریان برای انتخابات پیشرو قطعی شد.
سرلیستی‌ام قطعی شد/ حامیان دولت نیازی به امضای منشور اصلاح‌طلبی ندارند

به گزارش اعتدال آذربایجان (اعتدال پرس)به نقل از تسنیم، محمدرضا عارف رئیس شورای ائتلاف انتخاباتی اصلاح‌طلبان عصر امروز در نشست رأی اولی اصلاح‌طلبان، گفت: به‌دلیل ائتلاف میان جبهه اصلاحات و جریان حامی دولت باید تبریک گفت؛ حماسه‌ای که در خرداد ۹۲ با حضور جوانان خلق شد باید مسیرش ادامه پیدا می‌کرد که به همین دلیل ما کلید انتخابات ۹۵ را زدیم.

وی ادامه داد: حماسه خرداد ۹۲ یک نهال نوپا بود که اگر غفلت می‌شد خشکیده می‌شد، به همین دلیل ما برنامه‌ریزی برای انتخابات ۹۴ داشتیم و سعی کردیم مسیر انتخابات گذشته را تقویت کنیم.

عارف با بیان “در شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی مسیر خوبی را پیش‌ بردیم” افزود: بر همین اساس ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت با برگزاری جلسات متعدد در چهار ماه گذشته شکل‌ گرفت. اگرچه در این مسیر ما در حال تهیه لیست خودمان نیز بودیم.

رئیس شورای ائتلاف انتخاباتی اصلاح‌طلبان عنوان کرد: با اجرای طرح فام با تعیین شاخص‌ها اقدام به انتخاب افراد برای لیست خود کردیم که مسیر خوبی بود که در نهایت به یک لیست ۳۰نفره رسیدیم.
وی درباره نقش شورای سیاست‌گذاری در جریان اصلاحات برای انتخابات پیشِ‌رو گفت، این شورا بنا داشت در امور اجرایی دخالت نداشته باشد و اگر اختلافات در شهرستان‌ها و یا استانهایی به وجود آمد آن را در تهران برطرف کند. همچنین تهیه لیست تهران نیز به‌عهده هیئت رئیسه شورا گذاشته شد.
عارف با بیان اینکه در هیئت رئیسه شورا بحث اجماع با جریان حامی دولت مطرح شد، گفت: برای این منظور یک کارگروه چهارنفره تشکیل شد که اختیار تام داشت تا با حامیان دولت مذاکره کند.
رئیس شورای ائتلاف انتخاباتی اصلاح‌طلبان ادامه داد: پس از برگزاری هفت جلسه لیستی که لیست ائتلافی است براساس اصول تهیه شد.
وی با تأکید بر این که لیست منتشر شده لیست خوبی است ادامه داد: کسانی که در این لیست قرار نگرفته‌اند با سعه صدر تحمل داشته باشند.
عارف با اشاره به رأی اولی‌ها در انتخابات پیشِ‌رو گفت: هر فردی در نظامی که زندگی می‌کند در تعیین سرنوشت خود باید مشارکت کند تا از طریق جوانان نیز بتوانیم مشکلات را حل کنیم.
رئیس شورای ائتلاف انتخاباتی اصلاح‌طلبان ادامه داد: رأی یک نفر می‌تواند یک شخص را به مجلس بفرستد یا به‌عکس آن اتفاق بیفتد. پس باید هر فردی که مسئولیتی بر دوش داشت از عهده آن بر بیاید و هر فردی که اقدامی انجام می‌دهد به‌مثابه‌ آن است که بذری می‌کارد.
وی ادامه داد: آینده متعلق به جوانان است که باید با حضور و توانمندسازی خود در انتخابات حاضر شوند و بهترین کلاس برای یادگیری دموکراسی حضور در انتخابات است.
عارف با اعلام این که شرط حل مشکلات نگاه به درون است، گفت: نمی‌گوییم نباید با دنیا تعامل نداشته باشیم اما باید برای حل مشکلات از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم تا بتوانیم مشکلات معیشت، اشتغال و بی‌کاری جوانان را حل کنیم.
رئیس شورای ائتلاف انتخاباتی اصلاح‌طلبان گفت: جوانان نباید قهر با انتخابات را در قاموس خود بدانند و حتی باید دیگران را ترغیب کنند تا در انتخابات شرکت کنند.
وی با ابراز اینکه رأی تهران سیاسی است، افزود: اگرچه تک تک حوزه‌ها مهم است اما اصلاح‌طلبان با حضور در انتخابات از لیست ارائه شده دفاع کنند که این لیست ادامه ائتلاف ۹۲ است.
عارف با اشاره به اینکه امروز باید به جوانان بهای بیشتری داده شود، تصریح کرد: جوانان سرمایه‌های کشور هستند و باید برای آنها برنامه‌ریزی شود، حتی باید در کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز بخش‌هایی برای جوانان اختصاص داده شود.
رئیس شورای ائتلاف انتخاباتی اصلاح‌طلبان با بیان این که حضور افرادی که در لیست منتشر شده ممنوعیتی برای حضور در سایر لیست‌ها ندارند، گفت: اگر ممنوعیتی ایجاد می‌شد مشکلاتی را به وجود می‌آورد اما باید اخلاق تشکیلاتی از سوی کاندیدهای معرفی شده در لیست رعایت شود.
وی در پاسخ به سؤالی درباره برنامه‌ریزی برای جوانان در آینده ادامه داد: برنامه‌ای برای جوانان در ۱۲۶ بند تهیه کردیم که در بر گیرنده مشکلات جوانان از قبیل اشتغال، معیشت، ازدواج و چالش‌های اجتماعی است، که امیدواریم با ابزارهای فرهنگی درباره آنها چاره‌اندیشی کنیم.
عارف درباره شعار انتخاباتی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم، گفت: شعار راهبردی ما امید و آرامش و رونق اقتصادی است، که به امضای مشترک اعضای ائتلاف نیز رسیده است.
رئیس شورای ائتلاف انتخاباتی اصلاح‌طلبان با یادآوری برگزاری ایام فاطمیه همزمان با تبلیغات کاندیداهای مجلس دهم گفت: اگر من به‌جای وزارت کشور بودم انتخابات را یک هفته زودتر برگزار می‌کردم تا به این ایام برخورد نکند اما هواداران ما باید حرمت این ایام را نیز نگه‌دارند.
وی در پاسخ به سؤالی درباره این که عملکرد مجلس نهم را چگونه می‌بیند و ضعف‌های آنچه بود، گفت: سؤالاتی که نمایندگان از وزرا داشتند تخصصی نبود که مجلس آینده نباید این‌گونه باشد و مجلس نباید گذران روز کند چون مجلس متعلق به کل نظام است.
عارف با بیان اینکه برخی اعتقاد دارند با قرار گرفتن اشخاصی در لیست ائتلافی اصلاح‌طلبان هویت این جریان زیر سؤال رفته، تصریح کرد: ما با جریانی ائتلاف کردیم که حامی دولت است و با این کار هویت ما زیر سؤال نرفته است.
رئیس شورای ائتلاف انتخاباتی اصلاح‌طلبان در پاسخ به سؤالی مبنی بر “شما اعلام کرده بودید کسانی که در لیست اصلاح‌طلبان قرار می‌گیرند باید منشور این جریان را امضا کنند و آیا اینکه اشخاصی به‌مانند کاظم جلالی و بهروز نعمتی در لیست شما قرار گرفته‌اند منشور را امضا نموده‌اند؟”، گفت: کسانی که حامی دولت بودند وارد لیست شدند و آنها نیاز به امضای منشور اصلاح‌طلبی ندارند.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر “آیا سرلیست اصلاح‌طلبان برای انتخابات پیشرو تعیین شده است یا خیر؟” گفت: سرلیستی بنده قطعی شده است.
انتهای خبر