نماینده تبریز خواستار تسریع در تکمیل پروژه اتیلن غرب به تبریز شد

انتظار می رود پتروشیمی تبریز نیز مراودات خود را با شرکت های منطقه که خریدار محصولات پتروشیمی هستند افزایش داده و پس از تامین کامل نیازهای استان به صادرات آن به استان ها و کشورهای دیگر بپردازد.

image_pdfimage_print

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو خواستار تسریع در تکمیل پروژه اتیلن غرب به تبریز شد.

نماینده تبریز خواستار تسریع در تکمیل پروژه اتیلن غرب به تبریز شد

 به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از خبرآنلاین، زهرا ساعی در نشستی با مدیران مجتمع پتروشیمی تبریز که با حضور مرضیه شاهدایی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی برگزارشد، اظهار کرد: این خط یکی از قطعات پازل توسعه اقتصادی آذربایجان شرقی و تبریز به شمار می رود و امید داریم تا با همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی این خط هر چه سریع تر به تبریز وصل شود.

وی افزود: پتروشیمی تبریز زیر ساخت های صنعتی و انسانی بسیار بالایی داشته و می تواند نقش مهمی در ایجاد ارزش افزوده و افزایش میزان صادرات غیرنفتی کشور ایفا کند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو، توجه به نیروی انسانی متخصص پتروشیمی تبریز را به عنوان مهم ترین ذخیره آن خواستار شد و اضافه کرد: اقدامات و نوآوری های مهمی در سال های گذشته از سوی متخصصان پتروشیمی تبریز شاهد بودیم که باید با ارج نهادن به همت گام های مستحکمی برای خودکفایی کشور برداریم.

وی ادامه داد: انتظار می رود پتروشیمی تبریز نیز مراودات خود را با شرکت های منطقه که خریدار محصولات پتروشیمی هستند افزایش داده و پس از تامین کامل نیازهای استان به صادرات آن به استان ها و کشورهای دیگر بپردازد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان بر لزوم توجه به رعایت مسایل زیست محیطی از سوی همه واحدهای تولیدی به خصوص پتروشیمی تبریز تاکید و عنوان کرد: نباید سلامت عمومی را در مسئله حفظ محیط زیست فدای سود و منفعت شخصی کنیم؛ در این زمینه انتظار می رود تا پتروشیمی تبریز در توجه به الزامات زیست محیطی پیشگام باشد.

انتهای خبر