امضاءتفاهم‌نامه ارتقاء تکنولوژی صنایع ایران و چین در ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این نشست بر لزوم همکاری‌های دوسویه برای ارتقاء سطح کیفی محصولات تولیدی در ارس و همچنین سرمایه‌گذاری‌های مشترک تأکید کرد.

image_pdfimage_print

تفاهم نامه ارتقاء تکنولوژی صنایع ایران و چین در ارس امضاء شد

تفاهم‌نامه همکاری ارتقاء تکنولوژی ایران و چین با امضاء مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس و شیونگ.وی.چن مدیرعامل شرکت گییرفان منعقد شد.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، در نشست مشترک بین مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد ارس با طرف‌های چینی شرایط سرمایه‌گذاری و نحوه همکاری شرکت‌های دو کشور بررسی شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در این نشست بر لزوم همکاری‌های دوسویه برای ارتقاء سطح کیفی محصولات تولیدی در ارس و همچنین سرمایه‌گذاری‌های مشترک تأکید کرد.

محسن خادم عرب‌باغی نیاز صنایع ایران را ارتقاء فنّاوری و تولید محصولات استاندارد برای حضور در بازارهای جهانی عنوان کرد و بابیان اینکه مناطق آزاد نقش بسیار برجسته و مهمی در ایجاد توسعه پایدار و رونق کسب‌وکار در کشورهای توسعه‌یافته دارد، گفت: مناطق آزاد می‌توانند خاستگاه جهانی‌شدن کالای ایرانی بوده و الگویی برای تولیدات سرزمین اصلی باشند.

شیونگ وی‌چن مدیرعامل شرکت گییرفان نیز بابیان اینکه بیش از هزار و ۴۰۰ شرکت فعال در قالب انجمن صنایع در چین فعالیت دارند، گفت: آماده همکاری درزمینهٔ کمک به حل مشکلات صنایع ارس، فراهم کردن مسیر آسان برای سرمایه‌گذاری‌های مشترک، اجرای هر نوع پروژه در قالب فاینانس و انتقال فنّاوری در ارس هستیم.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقدشده گفت: این تفاهم‌نامه برای ترویج همکاری‌های بین‌المللی در هر دو سطح علمی و صنعتی با عنوان انجمن ارتقاء فنّاوری بوده و ایجاد یک روش نوین در بهبود بهره‌وری تولید، کاهش مصرف انرژی در خطوط تولید، حفظ محیط‌زیست و ترویج گسترش اقتصادی و توسعه تکنولوژی به‌وسیله برنامه تبادل تکنولوژی و تخصصی بین دو کشور از اهداف آن است.

بر این اساس معرفی شرکت‌های چینی و کمک برای سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی منطقه آزاد ارس، کمک به ارتقاء تکنولوژی تولید، معرفی مشتریان چینی برای واردات از منطقه آزاد ارس، کمک به شرکت‌های فعال ارس برای ورود به بازارهای بین‌المللی، معرفی مهندسین و متخصصین و تکنسین‌های مجرب چینی برای تغییر یا اصلاح خطوط تولید، راه‌اندازی خوشه‌های صنعتی، کمک به شهرک‌های صنعتی شیمیایی و شهرک‌های صنعتی روباتیک ارس و جذب سرمایه‌گذار مرتبط، معرفی شرکت‌های مالی، بانکداری، بیمه و آی‌.تی ارتقاء برای افزایش توانایی خدمات صنعتی در ارس از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

بر اساس تفاهم‌نامه منعقدشده، ایجاد خواهرخواندگی بین استان وی‌جیانگ چین و شهر هانگزو و منطقه آزاد ارس و همچنین ایجاد خواهرخواندگی بین دانشگاه‌های زی‌جیانگ و دانشگاه صنعتی زی‌جیانگ، دانشگاه علوم الکترونیک و تکنولوژی هانگزو و دانشگاه‌های منطقه آزاد ارس برای افزایش سطح مبادله‌های علمی و راه‌اندازی دفاتر مرکزی انجمن در هانگزو و ارس از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

انتهای خبر