آخرین جزئیات انفجار خط انتقال پلی اتیلن در لرستان +تصاویر

در انفجار و آتش‌سوزی خط انتقال پلی‌اتیلن در روستای «پران پرویز» شهرستان پلدختر ۲۰ نفر دچار سوختگی شدند.  به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از فارس، خط انتقال پلی‌اتیلن (خوراک پتروشیمی) به غرب کشور عصر امروز در ۱۵ کیلومتری شمال شهر پلدختر دچار آتش‌سوزی شد که در پی آن به سرعت نیروهای امدادی برای […]

image_pdfimage_print

خبرگزاری فارس: آخرین جزئیات آتش‌سوزی خط انتقال پلی اتیلن در پلدختر / 20 نفر مصدوم شدند/ آتش مهار شد+تصاویر

در انفجار و آتش‌سوزی خط انتقال پلی‌اتیلن در روستای «پران پرویز» شهرستان پلدختر ۲۰ نفر دچار سوختگی شدند.

 به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از فارس، خط انتقال پلی‌اتیلن (خوراک پتروشیمی) به غرب کشور عصر امروز در ۱۵ کیلومتری شمال شهر پلدختر دچار آتش‌سوزی شد که در پی آن به سرعت نیروهای امدادی برای اطفای حریق به منطقه عازم شدند.

این انفجار و آتش‌سوزی در ارتفاعات حوالی روستای پران پرویز شهرستان پلدختر اتفاق افتاد و براساس آخرین آمار منتشر شده تاکنون در این آتش‌سوزی، ۲۰ نفر دچار سوختگی شده‌اند.

این آتش‌سوزی از ساعت ۱۶ آغاز و حدود ساعت ۲۰ مهار شد.

فرماندار پلدختر اعلام کرد: آتش‌سوزی خط لوله پلی‌اتیلن غرب کشور در روستای پران‌پرویز پلدختر مهار شد.

نورالدین درمنان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد گفت: عصر امروز به‌علت شکستگی خط لوله انتقال خوراک پتروشیمی جنوب به غرب کشور در منطقه پران‌پرویز پلدختر دچار آتش‌سوزی شد و در این حادثه چند نفر به‌ طور سطحی زخمی شدند.

وی ادامه داد: به‌محض انفجار و آتش‌سوزی این خط لوله همه گروههای امدادی و عوامل ستاد حوادث غیرمترقبه لرستان و شهرستان به محل حادثه اعزام و کار مهار این آتش‌سوزی را انجام دادند.

درمنان خاطرنشان کرد: این آتش‌سوزی به طور کامل مهار شد و هیچ مشکلی در این منطقه وجود ندارد

فرماندار پلدختر گفت: علت این حادثه شکستگی خط انتقال لوله خوراک پتروشیمی از جنوب به غرب کشور بوده است.

درمنان یادآور شد: بر اثر این حادثه خساراتی به محیط‌ زیست، منابع طبیعی و کشاورزی وارد شده که هنوز برآورد نشده است و در آینده نزدیک خسارات وارده اعلام می‌شود.

براساس اعلام ناصر بابایی، رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر نیز شمار مصدومان این حادثه ۲۰ نفر است.

وی بیان کرد: در این حادثه تعداد مصدومان به ۲۰ نفر افزایش یافت که یکی از آن‌ها به علت شدید جراحات به مرکز استان لرستان اعزام شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پلدختر با بیان اینکه دو نفر از مصدومان این حادثه را بانوان تشکیل می‌دهند، تشریح کرد: عمده این افراد از ناحیه دست، پا، شکم و سینه دچار سوختگی شده‌اند و شامل کارگران شرکت پلی‌اتیلن و اهالی روستای پران پرویز هستند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در این حادثه مصدومان دچار سوختگی ۵ تا ۲۵ درصدی شده‌اند.

برپایه این گزارش، به گفته شاهدان عینی علت این حادثه فعالیت‌های خاک‌برداری و حفاری غیر ایمن در بالادست این خط لوله بوده است.

استاندار لرستان نیز با اشاره به این حادثه گفت: آتش‌سوزی در خطوط لوله پلی اتیلن کشور در کمتر از ۴ ساعت مهار شد.

هوشنگ بازوند با اشاره به انفجار گاز در خطوط لوله منطقه پران‌ پرویز پلدختر بیان کرد: این حادثه ساعت ۱۶:۲۰ امروز اتفاق افتاده و خوشبختانه ۱۰۰ درصد مهار شده است.

وی ادامه داد: این خطوط خوراک پتروشیمی را از جنوب غرب منتقل می‌کند که در اثر شکستن لوله، این حادثه اتفاق افتاده است.

بازوند با بیان اینکه علت این حادثه در دست بررسی است، اظهار کرد: در اولین اقدام فوری شیر انتقال گاز بسته شد.

استاندار لرستان برخلاف اعلام رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر که شمار مصدومان را ۲۰ نفر اعلام کرده است، شمار دقیق مصدومان این حادثه را ۱۲ نفر اعلام کرد و گفت: این افراد نیز به طور سطحی دچار سوختگی شده بودند که خوشبختانه کار مداوا و درمان آنها نیز به سرعت انجام شد.

بازوند با تأکید بر اینکه میزان دقیق خسارات این حادثه آتش‌سوزی مشخص نیست و نیاز به زمان دارد، یادآور شد: علت این حادثه در دست بررسی است و هرگونه اظهار نظر توسط برخی افراد تنها گمانه‌زنی بوده و صحیح نیست.

انتهای خبر