ادامه تلاطم در شوراهای شهر استان

شورای شهر اسکو منحل شد/ روزهای ناخوش شوراهای دور چهارم

عضو هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات آذربایجان‌شرقی گفت: با انحلال شورای شهر اسکو، استاندار آذربایجان‌شرقی به عنوان جانشین به وظایف قانونی شورا عمل خواهد کرد.

image_pdfimage_print

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس دهم گفت: شورای شهر اسکو به دلیل سلب عضویت دو نفر از اعضای این شورا منحل شد.

احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی امروز در گفت‌وگو با فارس ، با بیان اینکه در جلسه امروز هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات آذربایجان‌شرقی پرونده شورای شهر اسکو مطرح گردید، اظهار داشت: پس از بررسی مستندات موجود دال بر کثرت عدم حضور دو نفر از اعضای شورای این شهر و استعفای آنها و همچنین دستگیری یکی دیگر از اعضای این شورا، هیات رای به انحلال شورای شهر اسکو داد.

وی اضافه کرد: با انحلال شورای شهر اسکو، استاندار آذربایجان‌شرقی به عنوان جانشین به وظایف قانونی شورا عمل خواهد کرد.

عضو هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات آذربایجان‌شرقی گفت: در خصوص شورای شهر تسوج به استناد پاسخ مرجع قضایی هیات بر تداوم فعالیت اعضای علی‌البدل این شورا تاکید کرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی از غایبین جلسه امروز هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات این استان بود.

این گزارش می‌افزاید، پیش از این نیز شورای شهر مرند نیز منحل شده بود.

سلب عضویت چهار شورای شهر تبریز و دستگیری چند نفر از مدیران شهرداری تبریز، دستگیری در شهرداری‌و شورای شهر بناب ، شهرداری هادی‌شهر، شورا و شهرداری تسوج از دیگر پرونده‌های شوراهای شهر و شهرداری‌های استان است.

انتهای خبر