صعود تراکتور به فینال جام حذفی در یک بازی تاریخی و دراماتیک/ تراکتور در اصفهان، آهن را ذوب کرد

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با برتری دراماتیک مقابل مدافع عنوان قهرمانی جام حذفی برای چهارمین بار به فینال این رقابت‌ها صعود کرد.

image_pdfimage_print

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، در دومین دیدار مرحله نیمه نهایی جام حذفی فوتبال کشور تیم تراکتورسازی تبریز در یک بازی بسیار پرهیجان، نفس گیر و تاریخی از سد ذوب آهن اصفهان، مدافع عنوان قهرمانی گذشت و برای چهارمین بار به فینال این مسابقات صعود کرد.

تراکتور در بازی پر هیجان آهن را در اصفهان ذوب کرد

تیم های ذوب آهن اصفهان و تراکتور سازی تبریز از ساعت ۱۴:۳۰ امروز در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به مصاف یکدیگر رفته بودند که در ۹۰ دقیقه با نتیجه تساوی یک به یک به اتمام رسید تا کار به وقت‌های اضافه کشیده شود و تیم تراکتور با گل طلایی دقیقه آخر وقت اضافه بازی ۳ بر ۲ تیم میزبان را شکست داد.

سرخ پوشان تبریزی با این نتیجه به فینال جام حذفی صعود کرده و حریف نفت تهران شدند.

داور این دیدار به حجت حق وردی(۵۷) و مرتضی تبریزی (۴۷) (۷۰) از ذوب آهن و کرار جاسم(۱۱۰) و (۱۱۱) و محمد ابراهیمی(۱۱۷) از تراکتورسازی کارت زرد نشان داده و مرتضی تبریزی (۷۰) از ذوب آهن و کرار جاسم ۱۱۱ از تراکتورسازی اخراج شدند.

طبق اعلام سازمان لیگ، بازی فینال حذفی ۲۱ اردیبهشت در خرمشهر برگزار خواهد شد.

شرح گل های بازی:

(دقیقه ۴۵، احسان پهلوان): یک بار دیگر احسان پهلوان توانست برای تیمش بدرخشد، پس از گلزنی به پرسپولیسی ها، این بار او شوت سنگین خود را روانه دروازه تراکتوری ها کرد و توانست به زیبایی اولین گل بازی را به ثمر رساند.

(دقیقه ۹۰، فرزاد حاتمی) : تراکتوری ها پس از هجوم بی وقفه خود در دقایق پایانی در نهایت توانستند بازی را به تساوی بکشند، ارسال ایرانپوریان با ضربه سر حاتمی تیر خلاص را به ذوبی ها زد و دروازه این تیم را باز کرد.

(دقیقه ۹۲، محمد ابراهیمی) : در دقیقه ۳ نیمه اول وقت های اضافه، تیم تراکتورسازی تبریز روی یک ضد حمله سریع به پشت محوطه جریمه ذوب آهن رسید و توپ را در اختیار محمد ابراهیمی قرار داد. این بازیکن هم با یک سر توپ زیبا و دیدنی توپ را روی پای چپ خود قرار داد و موفق شد به شکلی زیبا گل برتری تراکتورسازی را تا اینجا به ثمر برساند.

(دقیقه ۱۲۰، جری بنگستون) : در آخرین دقیقه وقت های اضافه این ذوبی ها بودند که توانستند به یک ضربه پنالتی برسند و جری بنگستون این توپ را به گل تساوی تبدیل کند.

(دقیقه ۱۲۱، محمد نوری) : پس ازآنکه همه تماشاگران بازی را تساوی می پنداشتند محمد نوری با شوتی سرکش و دیدنی موفق شد بازهم تبریزی ها را پیش بیندازد.

صعود دراماتیک تراکتورسازان به فینال جام حذفی/ سرخ‌پوشان از ذوب آهن انتقام گرفتند!

دقایق حساس:
دقیقه ۵ – حرکت سریع ذوبی ها با هنرنمایی پهلوان ادامه یافت اما ضربه این بازیکن از زاویه بسته دیرک دروازه تراکتورسازان را به لرزه درآورد و مرتضی تبریزی نیز در ریباند موفق نشد از این فرصت فوق العاده استفاده کند.

دقیقه ۲۴ – حرکت ایرانپوریان از جناح راست تراکتوری ها با ارسال این بازیکن روی دروازه ذوبی ها ایجاد خطر کرد اما ضربه کرار جاسم دقت کافی را برای باز کردن دروازه میزبان نداشت.

دقیقه ۴۲ – پس از دقایق زیادی بالاخره یکی از تیم ها روی دروازه دیگری ایجاد خطر کرد، ارسال تراکتوری ها روی ذوب آهن چیزی تا بازکردن دروازه ذوبی ها باقی نمانده بود اما این توپ راهی بیرون از زمین شد.

دقیقه ۴۶ – اولین موقعیت نیمه دوم از آن تراکتورسازان بود، حرکت جاسم کرار و ضربه وی به سمت دروازه ذوبی ها خطرساز شد اما این ضربه راهی کرنر شد.
دقیقه ۵۱ – حمله دیگری از تراکتورسازان بازهم با ضربه کرار دروازه مظاهری را تهدید کرد اما شوت این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۵ – ضربه ایستگاهی تبریزی ها توسط هافبک عراقی این تیم نواخته شد و با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۶۰ – محمدرضا حسینی با حرکتی انفجاری و دیدنی از شکاف بین مدافعان تراکتورسازی به خوبی استفاده کرد و توانست به محوطه جریمه تراکتوری ها برسد اما درست زمانی که باید ضربه خود را به سمت دروازه حریف می زد با پاس به گل قصد صاحب توپ کردن دیگر مهاجمان تیمش را داشت که این فرصت از دست رفت.

دقیقه ۶۷ – حرکت محمد ابراهیمی گوشه محوطه جریمه ذوبی ها موقعیت خطرناکی ایجاد کرد اما ضربه این بازیکن از زاویه بسته به بیرون رفت.

دقیقه ۸۱ – در حالیکه تنها ۱۰ دقیقه تا پایان دیدار باقی مانده است پاس عالی جاسم به ایرانپوریان رسید اما ضربه مدافع راست تراکتوری ها با واکنش دیدنی رشید مظاهری به کرنر رفت.

دقیقه ۸۱ – ارسال کرنر تراکتوری ها با ضربه بنگر دروازه ذوبی ها را به شدت تهدید کرد اما این توپ نیز با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه ۸۳ – ضربه محکم و سرکش کیانی چیزی نمانده بود تا تبریزی ها را صاحب گل کند اما شوت دیدنی او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۸۶ – شوت سرکش ابراهیمی با سوپر سیو رشید مظاهری راهی کرنر شد، این دومین حرکت استثنایی این دروازه بان در دقایق اخیر بود که باعث نجات دروازه ذوبی ها شد.

دقیقه ۳ + ۹۰ – ارسال مهدی پور با واکنش دیدنی اخباری راهی کرنر شد.
دقیقه ۳ + ۹۰ – کرنر ذوبی ها به اسماعیلی فر رسید اما این بازیکن نتوانست به خوبی از این فرصت استفاده کند.

دقیقه ۱۰۵ – ارسال ضربه ایستگاهی توسط ذوبی ها مهمترین خطر این دقایق را روی دروازه تراکتورسازی ایجاد کرد اما ضربه اصفهانی ها به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۱۰۵ – ارسال ضربه ایستگاهی توسط ذوبی ها مهمترین خطر این دقایق را روی دروازه تراکتورسازی ایجاد کرد اما ضربه اصفهانی ها به تیر دروازه برخورد کرد.

دقیقه ۱۱۷ – حرکت انفجاری ابراهیمی چیزی نمانده بود تا تراکتورسازان را با دو گل پیش بیندازد اما پاس بی موقع این بازیکن باعث شد تا دیگر مهاجم ترکتوری ها صاحب توپ شود و شوت این بازیکن با واکنش دیدنی مظاهری از دروازه ذوبی ها دور شد.

دقیقه ۱۸۸ – حمله تند و تیز و همه جانبه ذوبی ها برای به تساوی کشاندن بازی دروازه تراکتوری ها را به شدت تهدید کرد اما ضربه سر مدافع این تیم با واکنش اخباری به کرنر رفت.

حواشی:
*از جمله حواشی این مسابقه می‌توان به اخراج کرار جاسم بازیکن جنجالی تراکتورسازی اشاره کرد. کرار که هنگام تعویض با بازیکنان ذوب آهن درگیری پیدا کرده بود، از سوی داور مسابقه در دقیقه ۱۱۱ اخراج شد.

* بازیکنان ذوب‌آهن با گل زیبای محمد نوری روی زمین افتادند و دیگر نای برخاستن از زمین را نداشتند.

* هواداران تراکتورسازی بعد از اتمام مسابقه شادی بزرگی را روی سکوهای ورزشگاه انجام دادند.

* در لحظه پنالتی روی بازیکن ذوب‌آهن در دقیقه ۱۱۹ رشید مظاهری از دروازه خودی خارج شد و خود را به داور رساند تا بگوید اخباری از روی خط جلو می‌آید که این مساله با واکنش مجتبی حسینی سرمربی ذوب‌آهن همراه شد.

* ذوب‌آهن با شکست امروز تبدیل به دومین تیم اصفهانی شد که از جام‌حذفی کنار می‌رود این در حالی است که مثل سپاهان شانس خوبی برای صعود در شرایط میزبانی داشتند.

* هواداران ذوب‌آهن عقیده داشتند داور با اخراج تبریزی تاثیر زیادی روی نتیجه نهایی بازی گذاشت.

* جری بنگستون با دخالت  بی‌دلیل روی یک صحنه حساس ذوب‌آهن را از به ثمر رسیدن گل دوم محروم کرد. او با این شیرجه باعث شد توپ در موقعیت آفساید وارد دروازه اخباری بشود.

* شادی گل تراکتوری ها بعد از گل محمد نوری شبیه به شادی‌ای بود که در مسابقه این تیم مقابل نفت‌تهران بعد از گلزنی نوری اتفاق افتاد.

انتهای خبر