رحمانی قائم مقام وزیر صنعت و تجارت: شهرک های صنعتی تخصصی دورنمای درخشانی دارد/ موقعیت استراتژیک شهرک صنعتی بعثت برای تبدیل به پایگاهی برای صادرات

انجام کارهای ماندگار در صنعت استان از ملزومات ارتقای رتبه صنعتی آن است و در این راه همه بخش ها باید همدل و همراه باشند.

image_pdfimage_print

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شهرک های صنعتی تخصصی دورنمای درخشانی داشته و باید توجه ویژه ای به آن ها داشته باشیم.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)، رضا رحمانی در نشستی با رییس سازمان صنعت،‌معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان، اظهار کرد: تخصصی کردن شهرک های صنعتی یک استراتژی موفق و صحیح و آینده نگرانه محسوب می شود چرا که آینده از آن این نوع شهرک های صنعتی می باشد.

وی افزود: آذربایجان شرقی ظرفیت خوبی برای توسعه صنعتی داشته ولی باید در مکانیابی و احداث شهرک های صنعتی طوری عمل شود که هر شهرک به شهرهای اطراف نیز خدمات رسانده و مردم شهرهای اطراف نیز از آن بهره مند شوند.

وی با تاکید بر ایجاد شهرک صنعتی تخصصی مس و سنگ در این استان، عنوان کرد: باید تلاش کنید تا از مجموعه معافیت ها، تسهیلات و بخشودگی های قانونی، بسته سرمایه گذاری مناسبی را به سرمایه گذاران معرفی کنید تا بتوانید شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی رونق دهید.

رحمانی با اشاره به وجود شهرک صنعتی بعثت در آذربایجان شرقی، افزود: بعثت با نگرش آینده نگرانه و با در نظر گرفتن ظرفیت های منطقه برای تبدیل شدن به بند خشکی پیگیری و احداث شده است، لذا نباید نگاه صرفا صنعتی به آن داشت، بعثت باید به دلیل قرار گرفتن در موقعیت استراتژیک به پایگاهی برای صادرات تبدیل شود.

.:: وب سایت شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان شرقی ::.

وی افزود: این شهرک صنعتی با مزایای بی نظیر، قابلیت تبدیل کردن منطقه به قطب صادرات و اقتصاد کشور را داراست.

رحمانی ادامه داد: خط لوله گاز، خط برق، راه آهن و اتوبان از داخل این شهرک عبور می کند که این موضوع خود کمک شایانی برای کاهش هزینه های ایجاد زیرساخت این شهر صنعتی می کند.

وی ابراز کرد: همجواری با منطقه ویژه اقتصاد، نزدیکی به فرودگاه، دسترسی به بازارهای منطقه ای و نزدیکی به منطقه آزاد از دیگر ویژگی هایی است که این شهرک را متمایز از سایر شهرک های صنعتی کرده و می تواند قابلیت مهمی برای سرمایه گذاران به شمار رود.

وی بر ضرورت افزایش کار و تلاش در حوزه صنعتی این استان تاکید کرد و افزود: انجام کارهای ماندگار در صنعت استان از ملزومات ارتقای رتبه صنعتی آن است و در این راه همه بخش ها باید همدل و همراه باشند.

قائم مقام وزیر صمت در پایان گفت: ارایه مشوق های سرمایه گذاری و برخورد صحیح با سرمایه گذاران ضرورتی است که باید همه کارکنان زیر مجموعه وزارت صنعت بر رعایت آن همت بگمارند.

در آغاز این دیدار، نجاتی رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و نیرومند مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی گزارش های جداگانه ای از اقدامات و عملکرد مجموعه های تحت مدیریت شان ارایه کردند.

انتهای خبر