توضیح قوه‌قضائیه درباره دستگیری همدست بابک زنجانی

اداره کل امور بین‌الملل قوه‌قضائیه، توضیحاتی را در خصوص استرداد یکی از متهمان اصلی پرونده فساد بزرگ نفتی ارائه کرد. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از اداره کل امور بین الملل قوه‌قضائیه ، متهم “ع.ز” یکی از متهمان اصلی پرونده فساد بزرگ نفتی بامداد امروز(یکشنبه) به کشور مسترد شد. بر اساس این گزارش، متهم […]

image_pdfimage_print
اداره کل امور بین‌الملل قوه‌قضائیه، توضیحاتی را در خصوص استرداد یکی از متهمان اصلی پرونده فساد بزرگ نفتی ارائه کرد.

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس)به نقل از اداره کل امور بین الملل قوه‌قضائیه ، متهم “ع.ز” یکی از متهمان اصلی پرونده فساد بزرگ نفتی بامداد امروز(یکشنبه) به کشور مسترد شد.

بر اساس این گزارش، متهم مذکور که به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۸ تهران تحت تعقیب بین المللی قرار گرفته بود ، توسط پلیس بین الملل ناجا با همکاری سایر نهادها به کشور مسترد شد. درخواست استرداد متهم ابتدا به کشور مالزی ارسال و در آنجا دستگیر شد اما استرداد او ناکام ماند تا اینکه در کشور دیگری شناسایی و دستگیر شد.

بنابر اعلام اداره کل امور بین‌الملل قوه‌قضائیه، این دومین متهمی است که طی ۱۰ روز گذشته توسط پلیس بین الملل به کشور برگردانده شده است.

بر اساس این گزارش، بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی است که حکم اعدام وی در دیوان عالی کشور تأیید شده است. حمید فلاح هروی و مهدی شمس نیز دو متهم دیگر این پرونده هستند که حکم اعدامشان در دیوان عالی کشور نقض شده است.

انتهای خبر