سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب در نشست‌خبری: جبهه مردمی کاندیدای نهایی خود را ۵ اسفند معرفی می‌کند

مرضیه وحیددستجردی گفت: انتخاب شورای مرکزی یکی از دستورهای کار مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است که روز پنجشنبه معرفی می‌شود. به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از تسنیم، مرضیه وحید دستجردی عضو هیئت مؤسس و سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در نشست‌خبری خود که عصر امروز (سه‌شنبه ۳ اسفند) در خبرگزاری […]

image_pdfimage_print

مرضیه وحیددستجردی گفت: انتخاب شورای مرکزی یکی از دستورهای کار مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی است که روز پنجشنبه معرفی می‌شود.

جبهه مردمی کاندیدای نهایی خود را با تیمش معرفی می‌کند

به گزارش اعتدال آذربایجان(اعتدال پرس) به نقل از تسنیم، مرضیه وحید دستجردی عضو هیئت مؤسس و سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در نشست‌خبری خود که عصر امروز (سه‌شنبه ۳ اسفند) در خبرگزاری مهر برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: اولین مجمع عمومی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی پنجشنبه پنجم اسفند در مجتمع شهر آفتاب برگزار می‌شود.

وی افزود: قبلا  ۲ بار قصد برگزاری مجمع عمومی را داشتیم اما تعداد سالن‌ها محدود بود و مورد برخی بی‌مهری‌ها قرار گرفتیم. این جمعیت از سراسر کشور منتخب استان‌‌ها و اقشار هستند. در این نشست ۳ هزار نفر بعنوان نماینده ۲۵ قشر حضور خواهند داشت و ۳۱ نفر به عنوان شورای مرکزی انتخاب می‌شوند.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: رای‌گیری برای شورای مرکزی در نوبت صبح همایش و رای‌گیری برای کاندیدای ریاست‌جمهوری در نوبت عصر است و برای اولین بار است که در تاریخ انتخابات کار از پایین به بالا صورت می‌گیرد.

وحید دستجردی افزود: رای‌گیری به صورت دستی انجام می‌شود و هر یک از این سه هزار نفر به ۱۰ نفر رای می‌دهند و رای آنها  به صورت الکترونیک شمارش می‌شود.

وی گفت: از این ۱۰ نفر به ۵ نفر و در نهایت به یک کاندیدای واحد خواهیم رسید. این مسئله در مجمع عمومی سوم متبلور می‌شود.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب ادامه داد: همه تشکل‌های ارزشی و مردمی که معتقد به اهداف جبهه مردمی، روحانیون، علما و شخصیت‌های برجسته و نمایندگان بودند، تاکنون اعلام حمایت کرده‌اند. اکثریت کاندیداها موافقت خود را با خط و مشی جبهه اعلام کرده‌اند.

وحید دستجردی گفت: حمیدرضا حاجی‌بابایی به دلیل کاندیداتوری از هیئت موسس جبهه کناره‌گیری کرده و یک ماهی است که در جلسات هیئت موسس شرکت نمی‌کند. اولین هدف جبهه، ایجاد وحدت و اتحاد است و مسائل مبتلا به روز مثل انتخابات سال ۹۶ است.

وی با بیان اینکه دوره های قبل کسانی که برای معرفی کاندیداها اقدام می کردند خود کاندیدا بودند،گفت: بنای ما این است که اعضای شورای مرکزی جزء کاندیداها نباشند به همین دلیل حاجی بابایی از هیئت موسس کنار رفت. ما با کاندیداتوری کسی مخالفت نداریم چون نظر ما نظر مجمع عمومی است.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب افزود: یکی از مهمترین مسائل امروز ما مشکلات اقتصادی است و برنامه‌ای که جبهه اعلام می‌کند در اصل برنامه خود کاندیداست.

دستجردی گفت: ترکیب این جبهه را ۳۰ درصد زنان و ۴۰ درصد آقایان تشکیل می‌دهند و این جبهه کاندیدای خود را با تیمش معرفی می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال  که شورای مرکزی جبهه شامل چه کسانی می‌شود، توضیح داد: شاید منحصر به فرد باشد که به این روال عمل شده هیئت موسس هم در روز پنج شنبه خود را برای ورود به شورای مرکزی در معرض رأی خواهند گذاشت هر کس بالاترین رأی را داشته باشد به راهبری جبهه خواهد پرداخت.

سخنگوی هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره برنامه‌های جبهه برای بهبود شاخص‌های اقتصادی جبهه، گفت: جبهه دو هدف دارد ابتدا اتحاد و وحدت و دوم اینکه در مسائل روز مثل انتخابات سال ۹۶ کسانی که در جبهه هستند، تخصص‌های مختلف از جمله اقتصادی دارند.

وحید دستجردی با بیان اینکه  مطالبات اصلی مردم به رفع رکود و اقتصاد مربوط می‌شود، گفت: باید جبهه برای آن برنامه داشته باشد که  البته این برنامه‌ها برای جبهه نیست بلکه برای کسانی است که به جبهه پیوسته‌اند. امیدواریم در مجامع آینده بتوانیم این برنامه‌ها را مورد  بررسی قرار دهیم.

وی معتقد است: برای ایجاد شفافیت در مسائل مختلف باید به سمت الکترونیکی شدن امور پیش رویم، زمانی شعار دولت، ایجاد دولت الکترونیک بود، اما امروز سخنی از الکترونیکی شدن شنیده نمی‌شود. اگر در مسائل بانکی و اقتصادی بخواهیم شفاف شویم راهی جز الکترونیکی شدن نداریم.

سخنگوی هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پاسخ به سوالی درباره جذب علی لاریجانی رئیس مجلس به جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، گفت: این سوال خودشان بپرسید.بنده نمی‌توانم بعضی اسرار را برملا کنم. اگر دوستان صلاح دانستند، خودشان اعلام می کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اعلام کاندیداتوری حمید بقایی، گفت: کاندیداهایی که قرار است مورد رأی افراد مجمع باشند باید منتخب خود این ۳ هزار نفر قرار گیرند، اما تا آخرین لحظه که بنده مطلع هستم، ایشان جز این کاندیداها نبود.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی درباره چهره‌هایی که در ادامه راه با جبهه همراهی نمی‌کنند، گفت: ما نمی توانیم افراد را به زور همراه کنیم که با ما همکاری کنند. جز آقای جلیلی همه اعلام همکاری کردند که البته بسیار امید داریم که آقای جلیلی نیز همراه جبهه شود.

وی در پاسخ به این سوال که سوالات بسیاری در خصوص جبهه در فضای دانشگاه ها وجود دارد و به نظر می رسد که جبهه بین جوانان شناخته نشده، ادامه داد: اقشار جوان و دانشجویان جز جبهه مردمی هستند. شما در جلسه مجمع خواهید دید که ۴۰ درصد جوانان و ۳۰ درصد زنان هستند که البته با گذشته زمان این همراهی و نزدیکی بیشتر می شود.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تاکید کرد: همه کسانی که به جبهه معقتد هستند و خط مشی آن را قبول دارند اعضای جبهه هستند و از وجود آنها استفاده می‌کنیم.

وحید دستجردی در پاسخ به سوال دیگری که جبهه مردمی چه برنامه ای درباره رسیدگی به مشکلات و مسائل حوزه فرهنگ و هنر در نظر دارد، گفت: همان گونه که می‌دانید یکی از اعضای ۹ نفره هیئت رئیسه جبهه مردمی آقای طالب زاده هستند که از چهره‌های شاخص هنری، فرهنگی و اجتماعی کشور محسوب می‌شوند، در هیئت موسس آقای محمدی را داریم که به شدت چهره فرهنگی هستند و یک فرد رسانه ای به حساب می آیند.

وی ادامه داد: حاج آقای رحیمیان را داریم که در حوزه فرهنگی و دینی فعال هستند که در واقع همه ما متن و پایه اصلی کارمان مسائل فرهنگی است و به‌دنبال وجه فرهنگی هر یک از ما در کسوت‌های مختلف پزشکی، ورزشی و … کار می‌کنیم.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه مسائل فرهنگی برای ما بسیار مهم است، تصریح کرد: امروز با بسیاری از مشکلات فرهنگی در کشور مواجه هستیم که متاسفانه بسیاری از مشکلات از بنیادهای نادرست فرهنگی ناشی می‌شود که البته جنبه‌های اقتصادی هم در این مسائل بسیار دخیل هستند چرا که اقتصاد و فرهنگ هر دو پایه های اصلی آسیب‌های اجتماعی به حساب می آیند.

دستجردی به تشریح برنامه‌های فرهنگی جبهه پرداخت و گفت: برای فرهنگیان، اهالی هنر و رسانه و سایر دوستانی که در حوزه‌های هنری، فرهنگی و اجتماعی فعال هستند برنامه‌های متعددی ترتیب داده ایم و یکی از مهمترین کارها برای ما مسائل فرهنگی و هنری است و این با توجه به نفوذی است که این دو حوزه در جامعه دارند.

وی در پایخ به سوالی درباره برنامه جبهه در دوران پساانتخابات نیز گفت: هدف اصلی جبهه مردمی دو چیز است، یکی تشکیلات که به امید خدا تشکیلاتی پویا خواهد داشت و من این را به شما قول می‌دهم که فردای روزی که مجمع عمومی جبهه مردمی شورای مرکزی را انتخاب کردند هیئت موسس کنار خواهند رفت و ما امیدواریم که اعضای هیئت موسس عضو شورای مرکزی شوند و در آنجا رای بیاورند.

عضو هیئت موسس جبهه مردمی نیروهای انقلاب افزود: شورای مرکزی به مدت یک سال راهبری جبهه مردمی انجام خواهد داد و انشاالله این تشکیلات حفظ خواهد شد چرا که ما نیاز به یک تشکیلات جدی و منسجم برای افراد ارزشی نیروهای مردمی و انقلابی در کشور داریم و این موضوع را من به شما قول می دهم زیرا حرف مرد یکی است.

دستجردی با بیان اینکه برای اولین بار در کشور فردی که از طرف جبهه مردمی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری مطرح می‌شود با یک تیم خودش را معرفی می کند، ادامه داد: تیم مورد نظر هم باید از افرادی باشند که می‌توانند مشکلات موجود در کشور را شامل مشکلات معیشتی، فسادهای اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و … را حل و فصل کنند و آن تیم هم در کنار کاندیدای مورد نظر برنامه خودش را اعلام می کند.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه وجوه تمایز جبهه مردمی با دیگر ائتلاف‌ها  و جبهه‌های سیاسی در کشور چه چیزهایی است، گفت: ما در محدوده نیروهای انقلابی و ارزشی کشور نیاز به یک وحدت داشتیم همانطور که می دانید ما در طی سالهای گذشته در برخی از انتخابات های ریاست جمهوری دچار اختلافات و تفرقه های زیادی شدیم و واقعا نیاز به یک تشکل که بتواند در کل کشور وحدت را میان نیروهای ارزشی و انقلابی ایجاد کند، داشتیم.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی افزود: اولین تفاوتی را که در این جبهه می توان لحاظ کرد این است که اعضای هیئت موسس برای خودشان هیچ کیسه ای ندوخته اند. در روز پنجم اسفند اعضای هیئت موسس در معرض انتخاب قرار می گیرند که وارد شورای مرکزی می شوند و اعضای هیئت موسس برخلاف جریانات سابق هیچ گونه ادعایی مبنی بر کاندیدا شدن برای انتخابات ریاست جمهوری ندارند.

دستجردی  تاکید کرد: هیچ درگیری و اختلافی را شما در این جبهه ملاحظه نمی‌کنید چرا که ما سعی می‌کنیم چتر مهربانی، دوستی و همزبانی را در این جبهه بگشاییم.

وی افزود: بارها شما اصحاب رسانه شاهد بودید که نسبت به جبهه مردمی برخی نامهربانی‌ها و حرف‌های نادرست زده شد اما هیچ گاه از طرف هیئت موسس نسبت به پاسخگویی به این قبیل مسائل شما چیزی دال بر پاسخ دادن آنها نشنیده اید چرا که مبنای ما بر دوستی و تعامل با یکدیگر بوده و حتی کسانی هم که مخالفتی می کردند اعضای هیئت موسس سعی داشتند با آنها گفتگو کنند تا با تعامل مسائل خود را حل کنند.

انتهای خبر